Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan történik adott esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan történik adott esetben a vagyonmegosztás lakás tekintetében?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár, akik esküvő után vettek egy lakást. Mivel esküvő után vették ez közös tulajdon lesz, válás esetén egyenlően kell osztozkodni rajta igaz (50-50)? Persze nincs mellékes tényező, nem örökölt vagyonból van stb.


De mi van akkor ha ez a pár már vásárláskor más arányban osztja meg a tulajdonjogot? Pl 60-40, 70-30 stb.

Akkor válásnál mit vesz figyelembe a jog?

Azt hogy válás esetén közös vagyon 50-50-ben vagy azt hogy a pár hogyan osztotta el egymás között? Követelhet e 50%-nyi összeget az akinek csak kevesebb része van benne?


2015. okt. 7. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

ha házasság után vették akkor teljesen mindegy h a tulajdoni lapon mi a tulajdoni hányad

akár 100% is lehet az egyik nevén akkor is feleződni fog

2015. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szamit ki mekkora osszeget tett bele, felezodik.

De lehet maskepp megegyezni barmilyen szazalekban.

2015. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Törvény szerint feleződik, de meg lehet egyezni bárhogy, kollégám most vált el és a feleség semmit nem kapott, de a férj pénzéből vették a házat és békésen megegyeztek.

Én 2 millát kértem a volt feleségemtől a lakáshiteles lakásért, kivásárolt és az övé lett. Lehet ha eladtuk volna kaptam volna 3-at is, de nem akartam időt húzni meg várni, meg cécót, így egyből kaptam tőle annyi pénzt...

2015. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehàt ha a kevesebb szàzalékkal rendelkező fél "jellemtelen" és követelőzik akkor többet kap mint jàr neki......

Hisz lehet hogy mìg jò volt a viszony beleegyezett a kevesebbe, és amikor megromlott már csak kicseszésből is többet kèr. Nem is értem miért nem veszi figyelembe a bíròság, hogy koràbban a felek miben egyeztek meg.

2015. okt. 9. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelembe veszi a birosag amennyiben le van papirozva, lasd hazassagi szerzodes.

Mi is valtunk a felesegemmel, mar hazasok voltunk mikor a kozos lakasunkat vettuk, en 12 milliot a felesegem 1 millot tett bele. Valaskor akar lehetett volna a fele is az ove, de megegyeztunk kapott 2 milliot es enyem maradt a lakas.

2015. okt. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lakás a nőé. Ha van gyerek, ha nincs. Ez a joggyakorlat.

Kivéve talán, ha nincs gyereke, és a nőtől még a bírónő is undorodik, akkor 50-50%, de ennek a lehetősége szinte 0.

Ezért kell minden férfinak még a házassága előtt szereznie legalább egy panel. Utána már nem szabad házat vásárolni!

2015. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!