Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol van ingyen pszichológus...

Hol van ingyen pszichológus nappali hallgatói jogviszonyosoknak? (pesti egyetemista lány vagyok)

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogyha tb-s pszichiáterhez elmész és ő megállapítja hogy szükséges, akkor ő kiutalhat neked terápiát és az ingyenes. Pszichiátriai gondozóban, meg a pszichiátriákon dolgoznak a pszichológus TB alapon leginkább. Azt nem tudom, hogy a pszichiáter megkerülése nélkül fel lehet-e keresni őket, de kételkedem benne, mert így is sok a dolguk.

Továbbá a családgondozókban szoktak még azt hiszem hasonló segítségek előfordulni (csak ott pszichiáter megjárása nélkül) de ebben nem vagyok biztos. És a családgondozónak nem tudom miért ez a neve, mert inkább ilyen szociális segítőhely, ha jól tudom.

Gondolom az egyetemen egyáltalán nincs ilyen iskolapszichológus titulusban bármi segítő, de azért megpróbálhatod, hátha van valami mégis.

2014. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs iskolapszichológus :(

Egyszer azt olvastam,hogy akinek nappali hallgatói jogviszonya van, annak még ingyenes a pszichológus -persze nem mind és nem mindenhol...-

2014. nov. 3. 15:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy lehetséges, hogy néhány gyermekpszichológusnál van ez így (?) :((
2014. nov. 3. 15:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam. Mármint én jártam már pár pszichológusnál, de pl a gimiben nekünk lehetőségünk se volt ilyesmire. Csak kapcsolatok útján jutottam szakemberhez aki vagy egyszerűen nem kért pénzt, vagy TB alapon intézte (utóbbi kórházban dolgozott és gyermekpszichológus volt még és háziorvostól kellett beutaló). Illetve lehetett magánra menni fizetősként. Jelenleg meg pszichiáterhez és pszichológushoz is járok tök ingyen és mindketten jó szakemberek. De itt úgy volt, hogy először a dokihoz mentem és ő mondta, hogy akkor terápia kell.


Egyébként lehet az a legjobb, ha elmész házi dokihoz és megkérdezed tőle hogy milyen lehetőségeket tudna. Talán ő tudja, hogy mi a szitu. Vagy valaki nálam okosabb megmondja itt a tutit. Én csak ennyit tudtam segíteni.

2014. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n van kortárssegítő csoport. Őket érdemes felhívni, és aztán elmondani, hogy segítséget kérsz.
2014. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!