Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tapasztalataitok szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalataitok szerint melyik életkorban "legjobb" és legrosszabb egy gyereknek a szülei válása?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Talán a babakor az, amikor a gyermek még nem sérül ha a szülei szétmennek.
2015. dec. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Férjem szülei akkor váltak amikor 12 éves volt, soha nem kérdeztem rá, ő meg nem mesél arról a periódusról, de úgy gondolom, hogy karácsony táján volt a legnagyobb hercehurca. 20 év után is meglátszik rajta karácsonykor, hiába, hogy mostmár saját családja van.

A tini időszak egy nagyon nem jó választás, szerintem minél kisebb a gyerek annál jobban viseli, illetve ha felnőtt már talán akkor is könnyebb.

2015. dec. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy hány éves a gyerek, minden a szülők viselkedésén múlik. Ha az ajtócsapkodós, kiabálós verziót részesítik előnyben, akkor minél fiatalabb a gyerek, annál jobb, mert annál kevesebb dologra fog emlékezni. Ha viszont nyugodtan és szeretettel intézik a dolgot, akkor nyer a gyerek a legtöbbet.
2015. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisbabaként és érrett felnõttként van az szerintem mikor már nem érinti õket annyira.
2015. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elvált szülők gyermekeként #3-assal értek egyet. A lényeg hogy éreztessék, hogy nem miatta van, még mindig szeretik, stb. Ne veszekedjenek hangosan, legyenek képesek beszélni egymással, ha összefutnak az utcán.


Én 9 éves voltam, és elég jól viseltem (bár azért pár évig félévente egyszer előjött a dolog, de az kezelhető volt, és végül meg is szűnt. A mai napig biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban döntöttek, mintha együttmaradtak volna.

2015. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha feszült a légkör, akkor minél előbb, ha békésen tudják rendezni, a gyereknek is kevesebb sérülést okoz, vagy akár semmit. Én feszült családban nőttem fel, nem volt jó, egyik exemnek elváltak a szülei békében, és semmi negatív hatása nem volt, mindkét szülővel jó maradt a kapcsolata.
2015. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a szülők intelligensen állnak a témához. Sztem a legnehezebb a kisgyerek- és a kiskamasz kor, amikor még nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy miből egy kapcsolat, és hogy van olyan, hogy akik régen szerették egymást, már nem, de már tudatosabb kötődés van a szülők felé. Babakorban is nehéz, de annyira még nem vészes, és 14 év fölött azért a többség már elég érett ahhoz, hogy belássa, hogy ha anyu-apu együtt marad, abból csak feszültség lesz.
2015. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kriszpo ***** válasza:
Szerintem amikor még a gyermek "nem ismeri a családot" vagy amikor már elég érett ahhoz, hogy megértse, hogy mi miért történik akkor a legkönnyebb. Minden más életkorban nehéz. Bár ez függ a családi légkörtől, a gyermek - szülő viszonytól, és a gyermek lelkétől is, mert ugye nem vagyunk egyformák. Remélem nem adtam túl bonyolult választ :)
2016. jan. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 B-Boy Tr1ck2g válasza:
Babakorban NEM! Minnel idosebb annal "jobb".
2016. jan. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clara trilla válasza:
Akkor talán, amikor már megérti, mi zajlik szülei szívében, eszében. A csonka családban felnövő gyermek teljes családban élő társait bizonyos keserűséggel szemléli, tegyük hozzá joggal.
2016. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!