Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért az az alap, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért az az alap, hogy a férfi épített fel mindent a házasság alatt, és a válással az exfeleség kisemmizi?

Figyelt kérdés

Ezt mostanában elég sokat olvasom itt is, meg nekem is próbáltak már pampogni erről.

Nálunk az volt a helyzet, hogy nekem már volt egy házam a házasság előtt. Örököltem, és nagyon hálás vagyok érte a szüleimnek, hogy segítettek kifesteni, javítgatni. Sosem állítanám, hogy 100% saját erő, de a férjemnek semmi köze nem volt hozzá, amikor beköltözött.

Azt se mondhatnám, hogy az öreg házban mindent felújított, mert kb. 10 év alatt egyszer lett újrafestve minden helyiség, de volt pocsék konnektor, lógó vezeték, leesett csempe meg egyebek, és pont úgy is maradt. Tehát azt se mondhatom, hogy mennyi munkát tett bele.

De az se volt ritka, mikor én nyírtam füvet, vágtam a fát, vagy ástam a kertet. (Mai napig nem értem, hogy bírtam ki 10 évig ilyen lusta alakkal.)


Született két gyerekünk, én GYED-et kaptam, ami nem rossz összeg, tehát azt se mondhatom, hogy addig eltartott. Az is előfordult, ha megszorultunk, ő túlórázni se volt hajlandó, míg én két munkahelyen dolgoztam.

Így anyagilag sem mondhatom, hogy sokkal jobban jártam, mert amíg nem dolgoztam, eltartott.

Egyébként ha elvesztettem a munkám, szerencsére két hétnél tovább sosem voltam munkanélküli. Ezt le is kopogom!!


Válásra azért került sor, mert lebukott, hogy elég bizalmas viszonyba került egy kolléganőjével. Erről lehet vitatkozni, kinek mi a megcsalás, nekem pont elég is volt annyi, amire bizonyítékom volt.


Válás után teljesen normális, hogy továbbra is felelősséggel tartozik a két közös gyerekért, és gyerektartást fizet. Az előírt, bíróság által megítélt összeget, se többet, se kevesebbet. Tudom, hogy többet kapok a minimumnál, de még így sem fedezi a két gyerekekre fordított kiadások felét sem.


Jelenleg a szüleinél lakik, és úgy nézem, ez belátható időn belül nem változik.


Erre most sok ismerősnek sír, hogy csak lehúzom, kisemmiztem. Itt hagyta nekem a házat, ő meg nem tud hova menni. Bezzeg én dőzsölök a gyerektartásból.


Ehhez annyit fűznék még hozzá, hogy mikor elköltözött (vagy kidobtam, erről is lehet vitázni), elkezdtem új állás után nézni. Az irodai munkám feladtam, két gyerek mellett elvállaltam egy folyamatos, több műszakos munkát egy gyárban, így jelenleg többet keresek. Cserében sokkal nehezebb a gyerekeket ellátni, és szükségem van a szüleim segítségére. De nem sírtam, hanem léptem.


Nem viselt meg a válás, nem törtem össze, hamar talpra álltam, átszerveztem az életem, és eltartom a gyerekeket.

Ő összetört, anyagilag padlón van (amennyit dohányzik, nem csoda), és mindenért engem hibáztat.


És sok ismeretlen ismerős is nekem ugrik, hogy ugye akkor jó volt, mikor otthagyta a házat? Milyen jó, hogy az én házam meghagyta nekem, én kérek elnézést.


Jó pár hónapja összejöttem egy férfival, összeköltöztünk, lassan esküvő. Ugye közös kasszán vagyunk.

Nem tagadom, hogy könnyebb ketten.


Exem a nővel tartja a kapcsolatot, de inkább csak hagyja magát lehúzni: cipőt vesz, elviszi ide-oda, nem igazán jön ki jól belőle anyagilag, nem élnek együtt.


Most persze tüzet fúj, hogy ő innentől nem fizet gyerektartást, mert mire fel fizessen?! Tartsa el a gyerekeket a "bikám".

Ellenben még mindig az ő gyerekei, és kénytelen gyerektartást fizetni.

Ezért is én vagyok a szemét. De úgy gondolom, nekem is jogom van új életet kezdeni, csak megválogatom, kivel.

A vőlegényem felújította a fürdőt, a konyhát, ez külön vörös posztó, mert én egyre jobban élek, ő meg nem jut egyről a kettőre. (Ellenben látom, hogy ha egy férfi akar, mennyi mindent képes megcsinálni pár héten belül.)


Benne sem volt semmi szánalom, mikor egyedül neveltem a gyerekeket, és nem volt hónapokig internet meg tévé, vagy nem tudtam fizetni a mobilszámlát a gyereknek, és lemondtam. Ezen lehet spórolni, a kaján már nem tudtam. Az se érdekelte, mikor 60 ezerért csináltattam szemüveget, meg 110-ért fogszabályzót, mert muszáj.

Sokszor csak reggelit és vacsorát ettem, munkába egy zsömlét se tudtam vinni, mert nem jutott.

Kilábaltam, megoldottam egyedül.


Most engem hol érdekel, hogy az exférjem nem tudja megoldani az életét, mert mire kifizeti a gyerektartást, lejattol a szüleinek, alig marad valamije?

De NEM semmiztem ki, nem hagyta itt nekem a HÁZÁT, nem ő tartja el egyedül az egész családot. Bár szívesen hangoztatja.


Egyszerűen az van, hogy hozott egy sporttáskányi ruhát, mikor jött, és mikor ment, volt egy sporttáskányi ruhája, amit vitt.



2016. febr. 3. 08:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%
Teljesen igazad van.Jogod van új életet kezdeni,az hogy ő ezt rosszul csinálja,az az ő baja.
2016. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Persze, ez jogos. Nincs is ezzel ebben a jelenlegi felállásban semmi baj. Az már más tészta, hogy ha a gyerekek nála lennének, te fizetnéd havonta rá a gyerektartást, lehet hogy fordított lenne a helyzet és te nem jutnál egyről a kettőre...
2016. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, nálam is volt olyan, hogy hó végén volt zsíroskenyér, meg nem volt internet, mert jöttem ki a pénzből.

Sírás helyett új munkát kerestem, ami jobban fizet, még ha a karrieremet sutba is kellett dobni.


Nem állítom, hogy nem jön jól a gyerektartás, de nem fedezi a gyerekekkel kapcsolatos kiadásokat.


Csak ez lassan úgy jön ki, hogy én tehetek arról, hogy neki most sza.r, holott eleve nem én léptem félre...

Mindenért engem hibáztat, és irigyli tőlem, hogy nekem egyre jobb.

De esetleg tenni is kell érte. Elismerem, egyszerűbb a másikra mutogatni.


Utólag sokszor abba is belegondoltam, hogy ha ennyire nem volt képes semmilyen erőfeszítésre, én kellettem neki, vagy a kényelmes élet: van ház, nem kell fizetni albérletet, csak bele kell ülni a készbe. Javítgatni meg füvet nyírni meg minek? Megcsináltam helyette.

2016. febr. 3. 09:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele,meg a sok birkával aki hajtogatja a sok ostoba szöveget.Nálunk én költöztem ki a házból a gyerekekkel(közös ház),ő ottmaradt,aztán azon sírt,hogy nem tud megélni egyedül,a gyerekeknek mindig azt szajkózta,hogy azért él ilyen szarul,mert én elhagytam :O Most a szüleinél él,semmi pénzből,mert nem hajlandó otthagyni az alulfizetett,de roppant kényelmes munkahelyét,én meg azóta férjhez mentem,jól élünk,ő meg írígykedik :S
2016. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.És le a kalappal :)
2016. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sunshinedoll ***** válasza:
76%
Istenem, de gyökér az exférjed :D Teljesen igazad van, és le a kalappal előtted, hogy két gyereket egyedül rendes életszínvonalon el tudtál tartani, és sok boldogságot a házassághoz :)
2016. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A te öröklött házad volt,még jó,hogy nem írattatta már felét a maga nevére.Úgy beszél arról a házról,mintha az övé is lett volna és nagy kegyesen otthagyta neked.Az ilyenen el tudom dobni az agyam.Hasonló helyzetben voltam én is,csak nálunk nem volt gyerek.
2016. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy minden elismerès a tied!De a kèrdèsedre válaszolva.Azèrt a te törtèneted az èletben nagyon ritka.Egy válásnál azèrt,amit èn látok a környezetemben,mindig a fèrfi húzza a rövidebbet.Akkor is ha jóval többet tett anyagilag a házasságba.De nem általánositok,sok válás volt az ismeretsègi körőmben,ezt láttam.
2016. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem bárki bármit mond kicsit ferdének tűnik ez a történet :) Mindenki a saját szemszögét írja le ez tény.

Ha annyira így lenne minden ahogy te leírod,akkor nem értem mi jogon járna neki valami,vagy más miért ugrik neked,hogy ki semmizted.Nekem is váltak a szüleim és tudom,hogy mind2 fél a saját történetét mondta,de azt nem hogy ők mit csesztek el.Így leírtak alapján te voltál maga a "tökély" aki túl sokáig tűrt.

2016. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy idióta a volt férjed. Próbálja magát áldozatként beállítani.


Az meg mikor egy férfi gyerektartást fizet, napjainkban úgy van a köztudatban, hogy a nő ezzel lehúzza a férfit.


Nekem a feleségem volt hasonló mint az exed, most fogok válni, de én egy percig nem gondoltam rá hogy sajnáljam azt a pénzt a gyerekeimtől. Meg hogy majd a leendő bikája eltartja őket. Nem normális az ilyen. Én úgy vagyok vele a feleségemtől válok, nem a gyerekeimtől, őket ugyanúgy szeretem, és felelősséggel tartozom értük.

2016. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!