Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az élettársam papíron házas....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az élettársam papíron házas. Két éve élünk együtt. öt éve költözött el a családjától. Aggódom, hogy csak kiéli magát velem és visszamegy. Nem válnak. Hogy érjem el elegánsan, hogy lépéseket tegyen?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem válnak?
2013. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én sem, hogy miért nem válnak. Nálam a volt férjem nem akart, mert mittoménmiért, pedig már mással élt és megbeszéltük, hogy vége.

Aztán megmondtam, hogy ha házasok vagyunk és ő meg a csaja megdolgoznak valamiért, közösben fizetik, majd a férjem meghal, akkor a gyerekek meg én (haszonélvezet ingatlanon) szépen viszem a részét. Végül beadtam a válást.

2013. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Jogosan félsz. Ha képes volt elhagyni a feleségét és a családját egy nőért, akit el sem vesz, és akivel gyermeket sem vállal, akkor azt a nőt szemrebbenés nélkül el fogja tudni hagyni a családjáért vagy egy másik nőért.


Ha a férjedben nincs meg a belső kényszer, hogy váljon, akkor ezt elegánsan aligha tudod elérni. Maximum falhoz állítod, hogy vagy válik, vagy elhagyod. De gondolom félsz, hogy ez utóbbit választja...


Egyébként gratulálok a párválasztásodhoz. Igazán nemes az értékrendje.

2013. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha ot evig igy jo volt neki, miert valtoztasson?
2013. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Mikor szétköltöztünk az exemmel, akkor még férjemmel, 25 éves voltam, 1 éves gyerekkel egyedül maradtam. Ő sem akart válni. Kissé idegesített is a dolog, mert nem akartam békítő tárgyalásokra, pszichológushoz járni miatta. Úgy nyilatkozott, hogy neki ez így megfelel.

Összebarátkoztam a szomszéd lánnyal, ő modellként dolgozott, sok jó tanáccsal látott el ruhák, smink... egyebek terén (én azelőtt nem igazán voltam az a cicababa típus). Egyszer rábeszélt, hogy kérjem meg anyukámat, hogy vigyázzon a kicsire, menjünk el discoba. Kisminkelt, felöltöztetett, megcsinálta a haját, életemben először nagyon szexinek éreztem magam. "Szerencsémre" a disco előtt összefutottam a férjemmel, aki ott ácsorgott egy lánnyal. Oda mentem, és mosolyogva üdvözöltem őket. A férjem zavartan mutatott be a lánynak, hogy "őőőőő a feleségem". Kezet fogtam a lánnyal, majd a férjem felé fordultam, és bájos mosollyal megkérdeztem tőle, hogy "Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy Mercit lecserélsz egy Trabantra?" Tudom, hogy bunkóság volt tőlem, de utána már nagyon szívesen egyezett bele a válásba. Utólag kiderült, hogy ő úgy gondolta, hogy majd mint férjes asszony, folyton csak otthon fogok ülni, nem fogok szórakozni és pasizni, ismerkedni.

Megeshet, hogy a Te párod is azt szeretné, hogy az ő exe ne kezdhessen új életet, míg ő éli a világát.

2013. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

5:"ő úgy gondolta, hogy majd mint férjes asszony, folyton csak otthon fogok ülni,"


Ebben lehet valami, nálunk is a férjem kiakadt, hogy nem otthon üldögélek és élem az életemet, mondván, hogy már anyuka vagyok... Ő persze bulizgatott meg csajozott.

A másik amire még gondoltam, hogy azért nem akar válni, mert be van biztosítva, hogy a másik csajnak nem kell ígérgetni esküvőt meg fűt-fát, hiszen házas.


2. válaszoló vagyok

2013. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még csak ismerkedem az oldallal, bocsi, ha duplán írtam valamit privátban és itt.


A családját egy nőért hagyta el, az a kapcsolat rá is ment arra, hogy mennyi pénzt, időt ad a feleségnek és a gyerekeknek a költözése után is. Az a lány "terrorban tartotta", így eleve érzékeny a témára.


Amikor először kérdeztem,válnak-e, már személyesen ismertem a feleséget is a gyerekek sokat voltak már nálunk...egy éve együtt éltünk.

Lustaságra hivatkozott és felhívta a nőt zavartan.

Előzör anyagiak miatt nyugtatgatta, hogy semmi sem változik ettől, fizeti tovább hitelt, a rezsit, a gyerektartást, stb. Aztán a feleség zokogni kezdett, és mondta, hogy "ezek nem is a te gondolataid!"


Eltelt egy év.

Találtam néhány túl lírai hálálkodó smst. megkérdeztem újra, mikor váltok, tervezed-e?


"Amint időm engedi."-volt a válasz és sok mosoly, mert ebben lássuk, be bók van részemről. Illetve úgy kérdeztem, mert nem akartam, hogy támadásnak érezze.


Hozzátartozik, hogy konfliktuskerülő, a feleség meg pszichésen labilisnak cimkézett.


Lehet, hogy a túloldal fogalmazza majd meg, hogy hozzámenne a pasihoz, akivel már négyesben is találkoztunk, és aki tűri, hogy két férfit szervez a feleség mára rendszerint egy-egy megoldandó dologhoz.


Szerintem egy önsajnáltatással konzervált kényelmi helyzet ez a feleség részéről, és lelkiismereti körök a párom részélről.


Na de én is öregszem. :) Férjhez szeretnék menni! Hm?

2013. júl. 19. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt mond neki is:

"Na de én is öregszem. :) Férjhez szeretnék menni! Hm?"


Meg, gondolom, neked még nincs gyereked, hát azt se szabad kihagyni...

2013. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Természetesen megértem/megértjük a problémádat. De miért egy házas emberrel kezdesz ki, aki ráadásul elhagyta a családját?

Annyi független, jóképű, értelmes ember rohangál.

2013. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Amikor megismertem már 4 éve nem a családjával élt.

Az elmondottak alapján meg is értem.


Nem mondhatok nagyon direkt dolgokat, mert az el is veszi a varázsát a vágyott leánykérésnek.

Nekem is van egy gyermekem, akit együtt nevelünk, tehát gyakran hármat.


Úgy érzem inkább nem meri pengetni ezt a húrt a feleségének. pánikbeteg volt, depressziós volt, így vele még a gyerekek is óvatoskodók, apa a mencsvár.


Alapvetően bólogató, segítő típusú ember a párom. Bár azt érzem ez már bőven jóvátételezés.


Sokan mondják, hogy mindened megvan, veled ébred minden reggel....mégis félek, hogy nem épít fel egy új életet velem, hiszen már megtette.


Nincs a válásnak előnye, amire hivatkozhatnék?

2013. júl. 19. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!