Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál figyelembe veszik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál figyelembe veszik ezeket?

Figyelt kérdés

Feleségemmel válni fogunk.

A ház fele az ő nevén van, fele az enyémen, de én dolgoztam meg érte, ő egy Ft-ot nem tett bele, még egy téglát se rakott odébb. A számlákat teljes egészében én fizetem, a bevásárlásokat szintén.

Felajánlottam neki, hogy kifizetem a részét a házból, de ebbe nem ment bele, merthogy ha vesz másik házat, akkor azt be is kell rendezni meg ő a szép, nagy ház után nem fog ám kulipintyóban lakni.

Ki akarja pakolni az egész házat, minden bútort, a mosógépet, a tévét, a gáztűzhelyet stb. mindent vinni akar.

Én bármikor ki tudom őt fizetni a házból, de ő engem nem, mert nincsen semmije, közmunkában dolgozik már évek óta, előtte meg egyáltalán nem dolgozott.

Most azon van, hogy mindenemből kiforgasson, úgy döntött, hogy vigyük bíróság elé az egész dolgot, mert azt képzeli, hogy így majd neki ítélnek mindent.



2016. febr. 3. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb lelki nyugalommal állj a bírósági pereskedés elé, mert neked fognak igazat adni.

Kifizeted a nejed a házból, és mehet amerre lát, főleg ha nincs közös gyerek.

Az ingóságokat is felezni kell, tehát vagy fizet érte, vagy nem vihet el mindent, de olyan nincs, hogy ő mindent elvisz ingyen és bérmentve.

Minél gyorsabban túlestek a peren, annál jobb, ha kezedben a papír, hogy csak a tiéd a ház, akkor zárcsere, és oda be nem mehet még a saját cuccárt se, csak ha te megengeded.


Nem úgy van, hogy ő kiforgat téged mindenből, mert gondolom a közmunkás fizetéséből nem telik jó ügyvédre, te viszont fel tudsz egyet fogadni.


Vedd fel a kesztyűt, és nyugodtan szívasd meg a banyát! :D


35/n

2016. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy akár évekig is elpereskedik.
2016. febr. 3. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A ház felét buktad.........

Ha a bútorokat és a műszaki cikkeket a házasság ideje alatt vetted, akkor annak is bukod a felét, hiába szól a számla a Te nevedre. Ha a feleségednek egyáltalán nem volt bejelentett jövedelme csakis kizárólag Neked, akkor próbálhatod bíróság előtt bizonyítani igazadat, de nem lesz könnyű....ritkán ítélnek kizárólag egyik fél javára.

Ha nem fogadja el az ajánlatodat a ház kivásárlásra, akkor meg kell hirdetni,és ha van rá vevő jelölt akkor annak írásos ajánlatát hivatalos formában be kell nyújtani a bíróságra...hosszú és nagyon macerás.

Próbálj meg valahogy megegyezni vele. Közös gyerek nincs?

2016. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én bármikor ki tudom őt fizetni a házból"


Ez olyan pénz, amit a házasságotok/összeköltözésetek előtt szereztél? Esetleg örökség, kártérítés?


Mert ha nem, akkor a fele az övé annak is.

2016. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a ház felét buktam, csak nem értem, miért nem megy el, ha ki tudom vásárolni belőle.
2016. febr. 4. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Hadd adjak egy tanácsot! Döntsd el magadban, hogy mi ér többet: A ház, a bútorok, vagy a lelki békéd. Amikor én váltam, habozás nélkül hagytam hátra mindent. Igaz, nálunk gyerekek is voltak, tehát az ő érdekeiket is figyelembe vettem. De azt hiszem,, ha nem lettek volna, akkor is így járok el. Az én önbecsülésem sokkal többet ér, semmint, hogy egy szaros mosógépen civakodjak olyasvalakivel, akit valaha szerettem. A ház, a berendezés csak tárgyak. Megdolgoztál értük, igaz. Téged illetnek, ez is igaz. De akkor is csak tárgyak. Pótolhatók. Az önbecsülésen tátongó lyukat betömni sokkal nehezebb.

De ez persze csak az én személyes véleményem, ami az ezen az oldalon sűrűn előforduló harminc alatti felhasználók túlfejlett igazságérzetével nem fér össze. Meg, ha te is harminc alatt vagy, akkor a tiéddel sem. De nem is ez volt a célom. Idővel úgyis rájössz, hogy hogyan kellett volna.

2016. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nem orokolted azt a penzt amibol kifizetned a feleseged reszet akkor annak a fele is a feleseged tulajdona. Jogilag az a helyzet, hogy a haz , ingosagok es a penz a megtakaritasok fele mind a felesegede. Tehat ha birosagra viszi az ugyet akkor te jarsz rosszabul ugyved ide vagy oda.
2016. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!