Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyenkor az anya a szemét?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor az anya a szemét? Miért törvényszerű, hogy válásnál az apa lelép, és az anyával maradnak a gyerekek? (Hosszú és tanulságos történet)

Figyelt kérdés

Megszivattam az exférjem, röviden és tömören.

Bejelentette, hogy van valaki más, egy éve alakul valami köztük, kezd komolyra fordulni, szex is volt (tehát már szerinte is megcsalt), váljunk el, kezdjünk új életet.

Mondom OK, szerintem is váljunk.


A ház és minden más is benne az enyém (ő költözött hozzám), viszi amit hozott, meg a két gyereket, tehát mindent ami az övé.

És néz rám, mint hal a szatyorban.

Mondom, nem gondolod, hogy te majd lelécelsz, mintha mi se történt volna, mikor te akartál két gyereket, én eredetileg egyet se. Te könyörögtél, hogy akarsz gyereket, aztán a következő gyerekért is két évet rágtad a fülem. Megkaptad őket, lehet vinni magaddal.


Neked volt egy éved, hogy amíg én vezettem a háztartást, dolgoztam, túlóráztam, meg neveltem a gyerekeket, addig ismerkedj, udvarolj, és kialakuljon valami, most nekem is jár ugyanennyi.

Tehát az a minimum, hogy most egy-két évig te neveled a gyerekeket, hogy én is tudjak ismerkedni, ne kelljen már randira elcimbálni két kamaszt.


Arról persze szó sem lehet!


Engem se ejtettek a fejemre!

Vittem az ügyvédhez az orvosi leleteket, hogy depis lettem, önveszélyes vagyok, táppénzre kerültem, pont a válás okozta trauma miatt. (Egyébként szó sincs róla, de kis apróért bármi elintézhető.)

Magyarán nem vagyok alkalmas gyereknevelésre.


A két kamasz ment az apjukhoz meg az új nőhöz, én a táppénzből megállapított gyerektartást fizettem, mentem láthatásra, ahogy azt illik, miközben ugye a válást még ki se mondták.


Gyerekeimmel megbeszéltem, hogy most ez egy ilyen szitu, kis idő kell anyunak, hogy összeszedje magát, és nem sokára velem fognak lakni.


Így is lett.

Az új asszonyka elsőre sokkot kapott. Neki csak a férjem kellett, a gyerekei nem! Főleg nem úgy, hogy ő saját gyereket akart, igen gyorsan, miközben majd kibulizzák, hogy kapok valami minimális havi 20-25 ezret a két gyerekre.

Ehhez képest a nyakába kapott két nagyétkű kamaszfiút, akik kéthavonta nőnek egy ruhaméretet, focizni, karatézni járnak, suliban a tankönyv egy vagyon (pont beleesett a szeptemberi iskolakezdés is), és hát ő nem így gondolta az egészet.

Karácsonyra el is váltak útjaik, maradt az exem ott a két kamasszal, ismerkedni nincs ideje, mos-főz-takarít, amit kap utánuk, az semmire se elég.


Én időközben elvégeztem két OKJ-s tanfolyamot, kerestem másik állást, így nagyjából dupla annyit keresek, mint mikor otthagyott.


A válóperre csodálatos módon mentálisan helyrejöttem, és nekem ítélték a gyerekeket. :D Az exférjem meg jó borsos gyerektartást fizet. :D


Azóta is hallgatom, hogy mekkora szemétláda az a nő, aki eldobja a gyerekeit. Miért, ha ő otthagy csapot-papot, mert megtalálta az utódomat, az nem szemétség? Akkor ő mintaapa, ha egyáltalán fizet gyerektartást?


Hallgatom azt is, hogy a régi munkahelyemről vittem a keresetigazolást, (elvégre az volt az érvényes, és a táppénz nem sok...), de két héttel a válás után már ott a frankó állásom, meg a jó fizetésem. (Ez tényleg véletlen jött így ki, de az időzítés tökéletes volt.)

Ő is fizet a fiúk után egy fél vagyont. Én meg összejöttem egy kollégával, és összebútoroztunk, tehát most még ő is beszáll a költségekbe.


Kérdem én: miért ne tehetné meg egy nő, hogy ha válásra kerül a sor, akkor a férj viszi a gyerekeket, és ő fizeti a gyerektartást? Hol itt a gond?

Nekünk is jár, hogy új életet kezdjünk, nehogy már a férj eldobhasson mindent és mindenkit, mi meg éljünk meg ahogy tudunk, és mondjunk le az új kapcsolatokról.


Az új nő is tudta, hogy egy két gyerekes, házas emberrel kezdett ki. Mi azzal a baj, ha viszi a két fiút? Kamaszok, feleselnek, sokba kerülnek... És?

Csak az új férjektől elvárható, hogy tolerálják a meglévő gyereket?

Nehogymár!



#válás #szívatás #így járt
2016. febr. 19. 10:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

Itt nem az a baj, hogy a férjed nem akarta...

Hanem, hogy te mint ANYA... Lemondasz a gyerekeidről... Nagyszerű példát mutatsz nekik... Véletlen sem okozol a lelkükben komoly töréseket...

2016. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
32%
10-15 év múlva meg majd sírsz az akkori mónika show megfelelőjében, jogy a gyerekeid feléd se szagolnak.
2016. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ehhez képest remek velük a kapcsolatom, a párom elfogadják, és amíg sok ismerősnél mindennapos gond, hogy ha valami nem tetszik, akkor fenyegetőznek, hogy költöznek a faterhoz, addig nálunk ez szóba se jön. :D
2016. febr. 19. 10:58
 4/26 A kérdező kommentje:

Tehát az normális, ha a férj fenyegetőzik válással, ha nem lesz gyerek. Lett gyerek, kettő is.


És az is normális, ha a férjnek nem kellenek a gyerekei ezek után.


Meg azzal sincs gond, ha valaki kikezd egy két gyerekes családapával, aztán szétmennek, mert neki a gyerek nem kell. Tehát úgy gondolja a hölgyike, hogy az apát elszedi a családtól, az utánfutók ne kavarjanak bele semmibe.


Aha, értem...


És mikor kijelentem, hogy mindenki úgy vállaljon gyereket, hogy a nő magának szüli, a férj/apa vagy van, vagy nincs, nem lehet arra alapozni, hogy támogatni fogja a gyerekeit élete végégig, akkor is én vagyok a hül.ye. :D

2016. febr. 19. 11:02
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Komolyan mondom,ez bravúros :D Én nem ítéllek el.
2016. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Hát amikor elkezdtem olvasni a történetet akkor te voltál az aljas sunyi szemét roh4dék számító dög :D aztán olvastam érdekelt a történet vége :D

Szerintem jól csináltad, hogy visszavágtál az exférjednek, csak a kérdés, hogy a gyerekek ezt, hogy élték meg...

Mondjuk nem sokat tudtál volna javítani a helyzeten akkor sem, ha nem csinálod ezt, mert ha megviseli őket a válás akkor megviseli, ez nem olyan mint egy süti, hogy egy kis hab meg csoki feldobja...


Nálunk is volt szétmenés, hát senki nem élte meg jól (mi 4-en vagyunk testvérek). Szóval itt nincs tényleges Happy End, még akkor sem ha előtte rosszak voltak a körülmények...

De nézzük a jó oldalát, hogy mindkettőtöknek van valakije, van hol laknotok, van munkátok, a gyerekekkel kijöttök...

Attól, mert kamaszok lehet még rád szükségük! Szóval legyél mellettük amikor szükségük van rád! Ilyenkor szoktak sokan az ilyen "apró" dolgok miatt elkezdeni drogozni, lexarni a sulit......


Az új nő még mindig akar gyereket?


22F

2016. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
3%

Kezdjük ott, hogy finoman szólva nehezen hihető a történet?!!!

MO a válóperek során szinte kizárólag a Nőknél helyezik el a gyereket,gyerekeket még akkor is, ha nincs állásuk, bejelentett jövedelmük. A gyerektartás összege a gyereket illeti meg, ha nincs megegyezés, akkor a bíróság állapítja meg. Ha az elvált szülő nem képes eltartani saját magát sem, akkor a gyerekeket hogyan tudná eltartani(mint esetedben), egyértelműen a jobb körülményeket fogják előnybe részesíteni. Ha mindkét szülő egyforma körülményeket tud biztosítani és a gyerek már nem csecsemő, akkor meg szokták kérdezni kivel szeretne maradni, de ez sem túl gyakori.

Ami a Te történetedet illeti.....ritkán szokott a bíróság az Apa javára dönteni, de ha mégis így tesz akkor meg nem fogja pár hónap után módosítani, max akkor ha az Apa bizonyíthatóan nem képes ellátni szülői feladatát, de gondolom ez itt fel sem merült,mert min 1 évet vele éltek a gyerekek. Ha Te egyszer beadsz egy olyan papírt, hogy mentális problémáid vannak, akkor soha nem fogja a bíróság a Te felügyeletedre bízni a gyerekeket, még ha azóta sikerült állást találnod is....vagy ha mégis, akkor ott valaki óriásit hibázott.

Végezetül senki nem mondta, hogy egy válás során a Nőnél kell maradnia a gyerekeknek, ha egyik szülő sem vállalja fel a nevelésüket, akkor mennek állami gondozásba vagy találnak olyan nevelőszülőket akik tényleg szeretik őket, és a gyerekeid érdekében még a láthatást is korlátoznám!!!

38F

2016. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a bíró módosított. Egy válásnál törekednek arra,hogy a felek egyezzenek meg,ha ez nem történik meg,akkor ítél ide,vagy oda a bíró. Itt volt egyeztetés,és utána hozott jogerős ítéletet a bíró.
2016. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
Önző vagy a gyerekeid érdekei, nem érdekelnek, csak a bosszú... Szép példa mentálisan egészséges felnőtt emberek lesznek belőlük... Vagy asszony verő degeneráltak... Majd kiderül...
2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tokjol csinaltad, total egyetertek:-)
2016. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!