Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik elváltak: pozitív dologna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik elváltak: pozitív dolognak tartjátok, hogy a volt házastárssal a gyerekek miatt muszály tartani a kapcsolatot, vagy ez inkább teher?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 1. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem teher.A gyerekem miatt megéri, szüksége van az apjára, még úgy is, hogy csak ritkán látja.A gyerekek nem tehetnek arról, ha a szülők egymással nem tudtak együtt élni.
2016. ápr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy muszáj?

Megírja, mikor jönne, egyeztetünk, a kapuban látom fél percre, köszönünk, és mennek.

Ezt nem nevezném kapcsolattartásnak.


A gyerekekkel tud beszélni telefonon, akár napi szinten is.

Mi nem haverkodunk. Közömbös vagyok iránta. Tehát el tudunk beszélgetni emberi hangon, nincs semmi fröcsögés, de direktben nem keressük a másikat.

2016. ápr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel elég viharos körülmények között váltunk el így nem szívesen találkozom az Exemmel, de a fiamat nagyon szeretem. Amikor váltunk, tisztában voltam vele, hogy a gyerek fogja megszenvedni az egészet, és sajnos beigazolódott a félelmem. A fiam jobban szeret nálam lakni, sokkal jobb körülményeket tudok biztosítani neki, az új párommal is nagyon jól kijön, az exem meg nagyon ideges emiatt, és ez mérgezi a kapcsolatunkat. Egy fillért sem adok az Exem kezébe amit nem muszáj, inkább elkérem a számlát vagy a csekket és befizetem, nekem semmi közöm nincs már hozzá, csak a fiam miatt vagyok hajlandó találkozni vele.
2016. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is elvált nő vagyok, kisgyermekkel.

Mivel én kezdeményeztem a válást és a mai napig a lehető legoptimálisabb döntésnek tartom, így a kapcsolattartást sem érzem tehernek. Egyszerűen az elvált léttel jár, ahogyan az alkalmazotti léthez meg hozzátartozik, hogy be kell járni dolgozni.


A volt férjem jó apa, de nem volt jó férj/házastárs- összességében tehát az egyenleg jelenleg pozitív: megmaradhat jó apának, viszont nem kell cserébe a mindennapokban házastársi közelséget ápolni vele.


Sok dolgoban nem értünk egyet a mai napig- viszont a kölcsönös, minden embernek kijáró tisztelet megvan, a távolság miatt talán gördülékenyebben is mennek a gyerekkel kapcsolatos egyeztetések.


Az egy fontos alaptétel, hogy a közös gyermekünknek mindketten a legjobbat akarjuk és lezártuk érzelmileg is a házasságunkat. Nagyon örülök annak, hogy a kisfiamnak élő kapcsolata van az apukájával- és ez fontosabb, mint az esetleges surlódásaink.


Teher legfeljebb annyiban, hogy értelmes emberek egyeztetnek: időben, láthatást stb.- igenis rugalmasnak kell lenni (külföldön élés dolgozik, ő maga is külföldi állampolgár, így a kétheti 1 napos láthatás nem tartható, de ha jön, akkor több időt tud a kisfiunkkal tölteni, sőt el is viszi magához- ebben nekem kell rugalmasnak, engedékenynek lenni és bizony hideg fejjel mérlegelni, hogy a gyereknek az apjával töltött napok többet adnak érzelmileg, mint a bábszínház, ahová jegyet vettem- ilyenkor nem cirkuszolok, hanem engedek.

Cserébe viszont volt már, hogy orvosi kezelés miatt kellett 2 napot kórházban maradnom- a volt férjemmel tudtunk úgy láthatást egyeztetni, hogy a gyerek vele volt- mivel neki tk. mindegy volt akkor az időpont, így ő engedett, ő igazodott.


Szerintem összességében egy korrekt, egyenrangú, tiszteletteljes kapcsolatot érdemes fenntartani a volt férjjel/feleséggel, hiszen a gyereknek ez a jó és követendő: a szülők megmaradnak szülőnek és értelmes, kultúrált embereknek akkor is, ha elváltak.


A volt férjemnek a válás után kb. 2 évvel lett kapcsolata, nekem még nem. Ennek ellenére vagy ezzel együtt is ugyanolyan maradt a kapcsolatunk: a gyerek dolgai, a láthatást beszéljük meg, időnként küldök pár képet pl. sporteseményről vagy jeles ünnep kapcsán, ha érdeklődik, mesélek én is, amit a gyerek még nem tud elmondani magától, biztosítom, hogy elérje telefonon/skype stb. - ehhez ugye én is kellek, nyilván egy 5-6 éves nem kezeli még olyan szinten a telefont/gépet, ahogy kell- nekem ez nem okoz gondot.


Örülnék, ha ez így maradna a gyerekünk felnőtt koráig és remélem, hogy egyszer, ha majd én is találok társat magamnak, az új társ is megérti és elfogadja, hogy a volt férjemmel a gyerek dolgaival kapcsolatban vagyunk, de ez emberi kapcsolat és nem párkapcsolat.

2016. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem teher. Mert hiaba van biroi vegzes, ott probal kibukni alola es mast akarni, ahol lehet. Nem tudja megemeszteni, hogy igenis annyira pici meg a gyerek, hogy az anyjaval tobbet kell toltenie. O egy ontelt, autokrata figura, kommunikalni nem lehet vele. Sajnos azelott is nagyon keservesen lehetett, erre ment ra a kapcsolatunk. Szoval, emberfuggo a dolog. Bar az elet megkovetel e a rugalmassagot, vele nem lehet, nem szabad targyalni. Ami le van irva, azt kell betartani es kesz...
2016. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezt csak alulnézetből láttam, ti. hogy bármelyik szülőnknél voltunk, mindig azt kellett hallgatni, hogy a másik mekkora egy utolsó szemét. Képzelheted, gyerekként ez milyen.
2016. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kapcsolattartas nem teher,joban vagyunk azota is,uj parom is tolerans a szituacioval de nem minden esetben.A lavirozas nehez hogy mindenkinek jo legyen.
2016. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teher. Határozottan.

Becsületében megsértett férj, akit elhagynak és képtelen feldolgozni. Na ez van nekem.

Gyereknek állandóan szid, ne mondja senki, hogy ez bárkinek jó...

2016. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teher.Próbálnék én jó kapcsolatban maradni,mindent megtettem érte,de nem lehet.Hiába ő tartott szeretőt,hiába ő volt az,aki szart ránk nagy ívből,meg van sértve,mert elhagytam.Így nagyon nehéz.Nem látja be,hogy a gyerek sérül ettől.Sajnos nem mindenki olyan intelligens mint itt egyes válaszolók ex-férjei.
2016. ápr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!