Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejfehérje-allergiás gyerekek...

Tejfehérje-allergiás gyerekek anyukái nektek mondta az orvos, hogy az allergiát vizsgáló vérvétel előtt kell itatni/ etetni tejtermékkel, hogy legyen a szervezetben fehérje?

Figyelt kérdés

Nekünk nem mondták, ezért betartottuk a diétát

Viszont most olvastam a neten, hogy egy anyuka szerint ez hiba volt, és ezért lehetett negatív az eredmény, előre is köszönöm mindenkinek.



2015. dec. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekunk sem mondtak ilyet annak idejen, negativ is volt. Viszont ettol fuggetlenul volt tejterheles es abbol kiderult, mert piros lett a kis mellkasa.

Nektek nem csinaltak? Mennyi idos?Mert csak 2 eves kortol szoktak terhelest vegezni.

2015. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, és tilos is, hiszen tüneteket nem kell feleslegesen produkálni.

Azt meg minden valamire való gasztrós tudja, hogy elsősorban a TÜNETEK mutatják meg, hogy valaki allergiás-e vagy sem, a tesztek lehetnek negatívak úgy is, hogy valaki allergiás, és ritkább esetben olyan is van, hogy valamire pozitív a teszt, de a gyerek (vagy felnőtt) nem produkál tüneteket.

2015. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megkönnyebbülés, hogy nem feleslegesen terheltük aztán tejjel. Nekem sem tűnt logikusnak amit olvastam neten, de ezek a válaszok most megnyugtattak :)

2 éves a kislányunk és a terhelés viszont pozitív volt sajnos. Próbálom nem nagyon beleélni magam, hogy 1 év múlva már kinövi. Az orvos azt mondta, hogy 6 éves korukra 50% növi ki, de azért én reménykedem, hogy előbb kinövi.

2015. dec. 19. 23:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyet még sosem hallottam, pedig 5 éve járunk a gasztroenterológiára!

Nekünk utoljára azt mondta az allergológus, hogy azért negatív minden eredmény, mert jó a diéta.

Viszont minden évben elvégzik a Prick tesztet, ami viszont mindig pozitív a tejre, tehát továbbra is allergiás a fiam, csak a helyes diéta miatt egyáltalán nincs tünete.

2015. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg úgy vagyok vele, hogy nem reménykedem, inkább arra gondolok, ha mégis kinövi, ajándék lesz.

Az enyém már elmúlt hat.


Egyébként kb. 10 éves korig van remény, egész pontosan a pubertás kezdetéig, amikor a hormonváltozások segíthetnek.

(Amúgy ő szójára, banánra is allergiás, de ez nem volt kérdés... :) )

második

2015. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi is diétázunk,3 éves a kislányunk,kb. fél éve kezdtük a diétát.Az egész család tejmentesen eszik,kivéve mikor oviba van akkor szoktunk esetleg tejterméket venni. És már a vérvétel előtt is diétázott, így az nekünk is negatív lett. Nálatok milyen tünetek voltak? De nekünk mást nem csináltak majd márciusban kell itthon visszavezetni a tejterméket és megnézni hogyan reagál... Kislányon nagyon rosszul aludt meg sok széklete volt.
2015. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekünk nem volt Prick teszt ( nem karcolták meg a bőrét, csak simán bekenték )

Tejtől terhelésekkor hány, anno babaként iszonyat hasfájós volt úgy 6 hónapos koráig, refluxos ( marta a sav, nem csak bukott) na meg ekcémás egész testen.

Szerintem is allergiás még másra is, csak nem rögtön jön ki a csalánkiütése, így nehéz behatárolni, de talán paradicsomra és zellerre( szójásat még nem kapott). Mivel a tünetek enyhék, ezért ezeket időnként eszik.

Testvére is allergiás lett, de legalább nála már gyakorlottak leszünk.

Allergológushoz mi nem vittük még sosem, csak gastróshoz. Nálunk amúgy nem volt kitől örökölniük.

2015. dec. 20. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kapott szóját? Biztosan?

Minden tömve van vele:

pékáru, húsáru, kekszek, csokoládék stb.


Egyébként van, akinél később bukkan fel, mert telítődik a szervezete egy idő után, és akkor kezd csak tüneteket produkálni.

2015. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam olyat, hogy akár még a vizes zsemlébe is tesznek szóját, így lehet, hogy azt kapott.
2016. jan. 1. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!