Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a helyes döntés? Lassan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes döntés? Lassan egy éve elváltunk.

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk.Ő tölti ki az életemet.Fiatal vagyok még,néha gondolok arra,hogy nem biztos hogy társ nélkül szeretném leélni az életemet.Nem keresek,de ha jönne,nem tudom mit lépnék.Hogyan tudnám a gyerekem életébe bevinni egy idegen férfit,aki nem az apja.Vagy inkább maradjak egyedül és az jobb lenne az Ő számára is?Mi a helyes megoldás?Volt valaki így?A gyermekem boldogsága fontosabb mint az enyém.Még kicsi,nem tudom ezt megbeszélni még vele.
2016. ápr. 29. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, van az a sztori, hogy ha zuhan a repülő, és leesnek az oxigénmaszkok, akkor előbb neked kell feltenni, aztán a gyereknek.

Mert ha te elájulsz, rajta már nem fognak segíteni.


Na ez is ilyen helyzet. Szép dolog az önzetlenség, de ha nem szeretnéd, hogy a gyereked megfojtsd a szereteteddel, akkor néha legyél kicsit önző.


Nagyon nem egészséges, mikor az elvált anyák élete értelme a gyerek lesz, mert mi van, ha ő felnő... ha lesz egy csaja/pasija... netán elköltözik... ott vége az életnek?


Kezdjük azzal, hogy ha te szeretnél párt, akkor keresgélj nyugodtan, aktívan. Akkor könnyebb találni.

Az is egy hozzáállás, hogy ha jön, jön: de nem jellemző.


A másik, hogy előbb csak ismerkedtek, randiztok: pont úgy, mint gyerek nélkül, annyi különbséggel, hogy ha pl. pont akkor beteg a gyerek, illik megérteni ha halasztod a találkát. Sőt, remekül lehet hivatkozni a gyerekre akkor is, ha nincs kedved már a találkához. :D


Randizz, ismerkedj, érezd jól magad: elsőre nem kell ennél több, aztán minden más meg kialakul.

Ne legyen bűntudatod, ha pár hónap után véget ér. Van ez így. Egy kis kikapcsolódás, egy jó mozi: ennyi pozitívum biztos lesz belőle.


Ha valakivel komoly lesz a dolog, azt úgy is érzed.

Én csak ekkor kezdtem el beszélgetni a gyerekkel, hogy tudjátok anya találkozgat egy ideje egy pasival.

Kicsit beszéltem róla, hogy néz ki, milyen, stb. Aztán megkértem őket, hogy találkozzanak vele, és legyenek udvariasak, kedvesek, mert én kedvelem ezt a pasit. És ha mindenki úgy gondolja, idővel akár négyesben is csinálhatunk programot.

Ennek két éve, azóta sok mindenen túl vagyunk, volt konfliktus is, de azt elsimítom, és tudomásul vettük az elején, hogy ez ezzel jár.

A gyerekek imádják, a párom is őket, egy család vagyunk. És lassan bővülünk még egy fővel. :)


Nem kell ezen annyit parázni, elég ha beszélgetsz néha a gyerekkel, nagyon rugalmasan tudják a változásokat kezelni, nyitottak, optimisták.

Annyit tanácsolok, hogy nem kell nekik minden randiról tudni, meg pár hetes kapcsolatokat nem kell nekik bemutatni, akkor kell találkozniuk, ha komoly a kapcsolat.

A pasik tudják az első perctől, hogy anya vagy, tisztában kell lenniük, hogy ez néha azzal jár, hogy háttérbe szorulnak, pl. első a szülő értekezlet, aztán a randi. :)

De nem kell erőltetni feléjük sem semmit. Majd ők eldöntik, hogy mit akarnak.

Akinek kellesz, annak kellesz gyerekkel is, ne aggódj.

2016. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noren1989 ***** válasza:

Velem ilyen személyesen nem történt. Hidd el, az élet megy tovább, találsz valakit. Mindössze legyen annyi, hogy korrekt leszel már az ismerkedésnél. A pasik nagyja nem szívesen vesz a nyakába már ismerkedési szinten egy porontyot.

Egyedül maradni semmi esetre sem lenne jó ötlet: 1, neked sem jó, vágysz egy társra, 2, a gyermek számára kell egy apakép a teljesebb élethez.

26/F

2016. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válazokat!

1: hol sikerült megismerni a párodat?gratulálok az új családtaghoz! mennyi idősek voltak a gyerekeid amikor elváltatok?

2016. ápr. 29. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Az első nagyon jól írta ezt az oxigénmaszkos dolgot. Való igaz, hogy a legjobb, legtöbb amit tehetsz a gyermekedért az, ha TE MAGAD boldog vagy. Ettől a gyerekednek is jobb élete lesz.


Van a környezetemben olyan nő, aki egyedül maradt a két fiával, a férje lelépett. A nő egyre csak hajtogatja, hogy "ó, engem már nem érdekel senki, semmi, csak a gyerekeimnek élek". Csak közben telik az idő, a gyerekei már lassan felnőttek lesznek, és baromira terhes a számukra, hogy az anyjuk csak nekik akar élni... jobban értékelnék, ha kicsit békén hagyná őket.


A gond ott van, hogy a gyermeked tölti ki az életed. Ebbe ugyanis nem fér bele egy társ. Legelső körben azt javaslom, hogy teremts magadnak SAJÁT életet, a gyereken kívül. Heti egy szabad estét, ami CSAK a tiéd (apa, nagyszülők, vagy bárki más bevonásával). Azt az időt töltsd barátokkal, vagy bármi mással, ami NEKED jól esik, csak ne gyerekkel. Amikor már van időd és energiád MAGADRA, akkor lehet elkezdeni ismerkedni. Nekem akkor lett kapcsolatom, amikor csináltam neki helyet az életemben.

2016. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó: gyermeked/gyermekeid hogyan viszonyulnak az új párodhoz? a válás mennyire viselte meg őket?
2016. ápr. 29. 20:27
 6/8 omba ***** válasza:

Nekem volt olyan kedvesem, akinek 1 éves volt a gyereke, amikor összejöttünk. Teljesen rendben volt a viszony, mind a hármunk között, egészen más dolgok miatt lett vége 2 év után.

A srácot még jó ideig hiányoltam.

2016. máj. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt jól teszed, ha nem keresel - de ha jön, akkor ne hárítsd el.

A gyerek örülni fog, ha boldognak lát.

Az apukával mi van?

2016. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo gyonyoruen osszefoglalta.Az elet megy tovabb es rengeteg szepet tartogat,kar kihagyni.Nekem mazlim volt mert ramtukmaltak egy pasit emailben (ra meg engem-kozos ismerosunk van aki ragaszkodott hozza h ismerjuk meg egymast,pedig nem akartunk parkapcsot) es annyira kivancsi volt ram hogy eljott es bevallalt.2 kicsim van.Nem akarta mas gyereket nevelni,de valamiert bennem lat valamit amit mas nokben nem.Es egyutt elunk,mukodik,remek potapuka.Mindenki elete teljesebb.De teny h az elejen nem arra hegyeztem ki a dolgokat h milyen jo anya vagyok...
2016. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!