Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleség tartásdíj hogy zajlik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleség tartásdíj hogy zajlik? SOS kérek tanácsokat

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egyik barátnőmröl van szó.Most válnak a férjével közös vagyon nincs gyerek nincs.Külföldön éltek de így a barátnőm vissza költözött magyarba.Most talált bejelentett munkát de mégse olyan sok mint külföldön.Igényelhet tartásdíjat?Hogy zajlik az?köszönöm a válaszokat
2016. máj. 6. 09:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

De létezik! Én is most válok, ügyvéd azt mondta hogy eddig csak olyannal találkozott akinek nem ítélték meg hálistennek :) Egyébként nem csak a nő kérheti hanem a férfi is.

Ja még annyit a kérdezőnek mondanék hogy külföldi jövedelemből otthon semmit sem köteles bevallani a párja. Ergo letiltani sem fogják tudni belőle, ha esetleg megítélnék, aminek kb 0 az esélye.

2016. máj. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

De miért kapna? A két szép szemére?


Az ő döntése volt hogy visszaköltözött Magyarországra. Külföldön is maradhatott volna, csak már az exétől külön élve.


Ráadásul az exe még mindig külföldön van, szóval minden ilyen megítélt undorító díjat elég nehéz lesz rajta behajtani.


"Jáááááj, kint kerestem nettó 800-at, itthon meg csak nettó 150-et. Mi lesz most véleeem?" Hányok.

2016. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy mint fogalom létezik, de nem ugyanazt jelenti, mint az Államokban a hasonló tartásdíj.


Ha pl. az egyik fél lebénult és így extra költségeket jelent neki az élet(ápolás, eszközök, gyógyszerek), akkor jogos lehet, hogy a másik fél ne az anyagi felelősségvállalástól menekülhessen így, de ez nemtől függetlenül áll.

Az a fajta tartásdíj, hogy jaj de jó, húzzuk le a pasikat, itt soha nem fog törvénybe lépni, ahogy a férfiak (jogi)abortuszhoz való joga sem...

2016. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm aki átmenetileg kapott,mivel a férj hagyta el őt meg a 3 gyereket,míg otthon volt gyesen.
2016. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!