Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet kordában tartani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kordában tartani a láthatás idejének folyamatos módosítását?

Figyelt kérdés
Most azzal szórakozik a gyerek apja, hogy minden második alkalommal nem jó neki a szombati láthatás, tegyük át más napra. Kimondottan azért teszi ezt, hogy lehetőleg az legyen amit ő akar, sajnos nem egészen gyerekszeretetből. Lehetne nekem a szombati naphokhoz ragaszkodnom, ha a végzésben ez szerepel?
2010. ápr. 10. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Persze, miért ne?
2010. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindketten valóban a gyerek érdekét néznétek, akkor te pl. nem akadályoznád az apát abban, hogy akár mindennap láthassa a gyerekét, illetve az apuka igyekezne akár mindennap látni a gyerekét...


Az én férjem már 3 éve elköltözött, de azóta szinte minden nap jön a gyerekekhez (munka után), együtt tanulnak, beszélgetnek, sétálni vagy vásárolni mennek, stb.

Nyáron addig vannak nála, ameddig csak akarnak!

Én semmiben nem korlátozom, sőt nagyon örülök, hogy jó a kapcsolatuk.

Akármilyen problémánk van, számíthatunk rá (pl. megbetegszik valamelyik gyerek, azonnal rohan és viszi orvoshoz, vagy tanuláshoz magántanárt fogad, vagy elviszi szemészetre és szemüveget csináltatni, stb.)


Velem akármi történhet, mégis nyugodtabb vagyok, ha tudom : a gyerekek nem maradnak magukra, az apjukra is számíthatnak!


Tegyétek félre a saját sérelmeiteket, a gyerek érdeke lenne a legfontosabb!

2010. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom mekkora a gyerek, de nem lenne jó, ha ezen is összevesznétek. Kerekedj felül az érzelmeiden és engedd akkor oda a gyereket, amikor az apa szeretné és amikor a gyerek is szeretné.


Hidd el, hogy lelkileg összetörik, ha ezt mind a ketten beszabályozzátok.Saját példámból tudom. Rossz volt úgy felnőni, hogy a szüleim mindig pofát vágtak, mikor ilyenen beszélgettek, veszekedtek.

Később jobb volt már csavarogni, csak ne lássam a fancsali képüket és ne kelljen egyikőjüknek se megfelelni.

2010. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem sokat számíthatok a segítségére, amíg együtt éltünk sem foglalkozott a gyerekkel. Ez volt az egyik oka a különválásunknak is.
2010. ápr. 10. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A másodiknak van teljes mértékben igaza.

Ha valóban bosszantásból csinálja akkor is engedned kellene neki. Nevetséges, hogy két felnőtt ember, akik egykor szerették egymást ilyeneken veszekszenek. Inkább arra buzdítsd, hogy minél többször látogassa a gyereket és legyen jó kapcsolatuk!

2010. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aha, ha eddig nem ment, majd most fog megváltozni apuka bizonyára.


Természetesen ragaszkodhatsz a szombathoz. Nem vagy köteles odaadni, csak a végzésben megjelölt napokon. Pláne ha úgy érzed, hogy nem a gyerekkel való találkozás, hanem a szívatás vezérli apukát. Egyszerűen mondd meg, hogy szombaton viheti, ha nem ér rá, akkor a következő láthatáskor.

Jó lenne, ha ÍRÁSBAN jelezné (e-mail, SMS), hogy neki nem jó. Csak hogy szükség esetén bizonyítani tudd, hogy nem te akadályozod a láthatást.

2010. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 11. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!