Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyibe kerül kb. egy ügyvéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül kb. egy ügyvéd CSAK a válóper időtartamára KÖRÜLBELÜL?

Figyelt kérdés
Tudom mindegyik ügyvéd más áron dolgozik. Elvileg ügyvéd sem kellene, mindenben közösen megegyeztünk, nincs közös vagyon, se gyerek. Az alperes nem tud eljönni ( olyan ok miatt megérthető mindenki számára...) és szükség van a válás kimondasára első tárgyaláson. Ügyvédet sem akar mer felesleges lenne, csak nem akarunk még egy tárgyalást és elvileg jó ha valaki képviseli (?) még ha nincs is miért mert megegyeztünk.

2016. máj. 31. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
HA nincs gyerek és megegyeztetek akkor ügyvéd nélkül is elválasztanak az első tárgyaláson.
2016. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Első tárgyalás az mindig békéltető, ott nincs döntés. Utána kapsz időt, hogy hátha meggondoljátok magatokat. Asszem ez 4 hónap. Ha minden oké és mindenben van megegyezés, akkor jó esetben a második tárgyaláson már szétválasztanak. Úgy tudom, hogy ügyvéd mindenképpen kell, lehet kérni kijelölt ügyvédet erre, az olcsóbb dolog.
2016. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Békéltető akkor van, ha gyerek is van a dologban. Mert akkor mégiscsak a "gyerek érdekében" (lehet, hogy ) jobb, ha együtt maradnak. ÉS akkor is csak hónapot kell várni. Ügyvéd továbbra sem kell.
2016. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem igaz. Békéltető minden házasságnál van, ez a szabály jelenleg, teljesen mindegy, hogy van-e gyerek.
2016. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Bocs, bontóperi tárgyalásnak hívják az elsőt:


Az első bontóperi tárgyaláson mindkét félnek meg kell jelennie, és ennek keretében próbálják megbékélésre bírni őket. Ha ez sikertelenül zárult, a további tárgyalást elhalasztják. Az ezt követő 3 hónapon belül mindkét félnek írásban kell kérvényeznie a válás folytatását, ellenkező esetben a bontópert megszűnteti a Bíróság. A kérvény benyújtását követő 30 nap eltelte után írnak ki újabb tárgyalási időpontot.

2016. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azt hittem,hogy ez már megszűnt, pláne akkor ha nincs gyerek se vagyon se semmi.:( azt hittem tulleszunk rajta az elsőn akár, nem értem ezeket a békítőket miért kell erőltetni.
2016. máj. 31. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerosom bekitoje ugy zajlott hogy 20p-re magukra hagytak oket es 20p utan kijelentettek h nem bekulnek,le is zajlott az egesz aznap.


Bar nalunk volt 2 gyerek,mindent lepapiroztunk elore,nekem volt ugyvedem ferjemnek nem.Raadasul az en ugyvedem nem is valoperes hanem a csalad ingatlanos ugyvedje volt,emlekeim szerint max 10.000ftot kert h ketszer megjelent es elmondott 3 mondatot.A birono daralta a dolgokat es valaszolgattunk,en ragaszkodtam az ugyvedhez,semmi erdemlegeset nem mondott amit en nem tudtam volna.

2016. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hivatalosan csak extrém esetben lehet rögtön elválni, ezek le vannak írva. Maga a békéltető tárgyalás, mint fogalom nincs már, de az első mindig erről szól. Törvényileg ez az útja.
2016. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!