Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös felügyelet nem működik....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös felügyelet nem működik. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már a válóper alatt is azt mondta a bíró, még egy ilyen mondat és nem engedélyezi a közös felügyeletet. (Pedig egy pici dolgon nem egyeztünk épp ott, de remekül felismerte, hogy hányadán állunk egymással). Mindkettőnknek nyilatkoznia kellett ezután a válóper alatt, hogy alkalmasnak tartjuk magunkat a közös felügyeletre. Sajnos a bírónak igaza volt, nem megy ez nekünk, nagyon nem. Állandó harcban vagyunk, a volt férjem ott tesz be, ahol tud. Most újabban gyerektartást sem fizetett, de ez csak 1 hónap (tudom 6 hónap nem fizetés után lehet valamit elérni). Egyébként a gyereket rendszeresen viszi, inkább mi nem egyezünk. Mi a teendő ilyenkor, mit tudok elérni? Közös felügyelet megszüntetése mert a szülők nem egyeznek? Nem tudom és nem is akarom a szülői felügyeleti jogát elvenni (ez más, ugye?) de szeretném, ha kizárólagosan nálam lenne elhelyezve a gyerek. Most annyi van szabályozva, h az én lakcímemen van a gyerek. Van ennél tovább? Vagy esetleg a láthatása csökkentése? Most heti 2-4 napot nála van a gyerek. Az elég indok, hogy nem működik együtt, soha nem veszi fel a telefont, ha mondom, h orvoshoz hozza el a gyereket (akit én viszek orvoshoz, csak épp nala aludt) közli nem hozza el (2 km-re az ovodától), vesz a gyereknek egy csomó ruhát, de nem veheti fel a gyerek, csak akkor ha nála van, addig a szekrényben áll, de persze az én általam vett ruhákat begyűjti és 1 hónap könyörgés után adja vissza, hogy 1000 Ftot nem fizet az óvodába, mondván az az én dolgom, neki ehhez semmi köze? De a legdurvább, hogy rávett, hogy a közelébe költözzünk albérletbe, ahova az iskolát választottuk (szintén mert ő így akarta), megegyeztünk szóban, h további anyagi segítséget fog nyújtani emiatt (mert a 2/3 fizetésem az albérletre megy el), melyről írtam egy megállapodást, melyet nem hajlandó aláírni. Megtehetem így, hogy kérem a kozos felügyelet megszüntetését, ill pl 1 év múlva vagy akár még most iskolát váltok? Csak azt nem tudom, hogy hogyan váltanék iskolát júniusban

... (szeptemberben kezdi az iskolát) bocs kicsit hosszú lett



2016. jún. 4. 02:21
 1/5 anonim ***** válasza:

kérd a felülvizsgálatát ennek és keress más albérletet

ami neked megfelel és nem neki !!

2016. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha fizet havonta fix összeget pl 20 ezer forintot egy gyermekre, azzal te hogy leszel jobban kisegítve? Az a pénz semmi, ahhoz képest hogy állandóan kell a gyermekre költeni a hónap 30 napján. így meg valamennyit áll az apa, heti 2-4 napot ő eteti. És legalább az apját is rendszeresen látja, amire ugyanúgy szükség van.
2016. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ügyvéd nélkül nehezen fogsz boldogulni..,miért nem keresel fel egyet?

Én úgy tudom azért sem szeretik a bírók a közösfelügyeletes válást, mert 2 évig nem lehet módosítani.

Ez tényleg csak akkor működik ha a felek mindent meg tudnak beszélni és jóban vannak.

2016. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, 2 év után kérheted a változtatást,de indokolni kell. Szeritnem ezek amiket leírtál bőven kevés lesz ahhoz, hogy kizárólagosat kapj. Nézd, nem bántani akarlak, tudom nem ennyire egyszerű, de nézd jogi szemmel, mert ők kb így fogják: viszi rendesen az apja magához. Tehát kapcsolatot tart, fontos is neki. Az nem indok, hogy nem veszi fel a telefont soha (akkor sem hivogatnád állandóan ha együtt élnétek, ha éppen apukával csinál kettesben programot a gyerek, ha baj van majd hív), no meg ruhákon civakodtok. Ezek piti dologok ahhoz, és nem a gyerekről szólnak, hanem a Ti egymás elleni harcotok. Az, hogy rávett, albérletbe költözésre, meg sem említsd ha bíróséágra kerülne, a felügyeleti jog változtatása. Nem rá vett, Te döntöttél úgy,hogy megfogadod a tanácsát. Ha annyira megbízhatatlan a volt férjed, akkor miért hittél a szavának, hogy majd segít anyagilag (mondjuk miért is kellene)? Az ovodába miért kellene fizetnie pluszban, ha kapsz gyermek tartást? Nézd úgy számolják a bírók, ha pl, kapsz csak 25 ezret apukától, akkor a másik 25-öt Neked kell hozzátenned, az havi 50 ezer. ( Némely bíró harmadol, de akkor is ,számolj, Neked is hozzá kell tenned, nem apukáé a gyerekörül minden költség). Plusz családi pótlék, amit szintén kizárólag a gyermekre kell költeni elvileg, persze beleérvte a villany, gáz ráeső részét is. Azért nehogy már havi cirka 60-ből még 1000 ft-ét könyörögj az apukának. Közös felügyelet esetén, főleg, hogy viszi is, ruhát is vesz neki, amit gondolom azért akarja, hogy csak ott használja, hogy nehogy még azt is ő vegye neki pluszban. Tényleg nem bántásból írom, és mondom, próbáld is beadni ha letelt a 2 év, ha úgy látod jónak. Csaka bíróság a jogi száraz részét fogja nézni és kb így. Amúgy tudom ajánlani a jogifórum. hu-t, regisztrálj és a fórum részen a családjognál fel tudod tenni ezt a kérdést, és ott jogászok válaszolnak ingyen.
2016. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Húú a helyesírás katasztrófa lett, de munka mellett írtam, 3 részletben. Előző voltam.
2016. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!