Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás utáni probléma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás utáni probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy panel lakás a nevemen még jóval a házasságom előtt. Ezután jött a barátnő, házasság, gyermek. Ez a gyermek most 1 éves lesz. A feleségem válni akar (nem, nem az én hibámból) és szeretné a gyereket is és maradna a panelban, míg én költözzek el és vegyek ki egy albérletet, + említette hogy fizessek gyerektartást 40 ezret, mert ha ezeket így most megbeszéljük a válási papírok előtt, akkor könnyebb lesz a válás.

Természetesen nem mentem bele, a gyermekért nem hiszem hogy harcolhatok, hisz még baba szegény, úgyis az anyjának ítélik. Bár óvodás korára szeretnék kiharcolni egy közös felügyeletet. Szóval maradtam az ügyvédi konzultációnál, de ez még pár nap. Addig is titeket kérdeznélek, hátha okosabbak vagytok, mint én.

Kérdésem az lenne, hogy ha az anya nem akar kiköltözni a panel lakásból, hiába az én nevemen van, követelheti hogy maradjon a gyermek érdekében, és ráadásul hogy én még költözzek is el? A lakásba ingóságot nem hozott, 0 forintja van benne az évek alatt. Mivel közös a gyermek, van az anyának valamilyen joga bármire is hiába a válás?

Továbbá a gyermekem 3 éves korára, mikor elkezdi az óvodát, van valami esély a közös felügyeletre, teszem azt hetente nálam, hetente az anyjánál?

Köszönöm a válaszokat.



2016. febr. 1. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha jóval házasság előtt lett a tied,akkor a feleség arra nem formálhat jogot,tehát neki kell költöznie.

Felügyelet: egy kis gyereknek semmiképpen sem jó,hogy egyik hét itt másik hét ott,ezt a pszichológusok sem ajánlják.Kell neki egy stabil otthon.Inkább abban egyeznék meg a helyedben hogy minden hétvége legyen a tiéd,vagy van olyan ismerős ahol minden második hétvége az apáé,meg minden héten 1 este ő megy a gyerekért az oviba,és másnap ő viszi oviba,nála alszik,de már ezt sem viseli jól a gyerek.Ráadásul ha most az anyának ítélik úgy hogy te ebbe belegeyzel,akkor nem hiszem hogy 2 év múlva ezt módosítanák,mert az lenne,hogy akkor 1 évesen miért nem kellett...

2016. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, évekkel előtte vásároltam. Ennek örülök, legalább nem semmiznek ki.

A gyermekem pedig szívesen nevelném, de nem hiszem hogy nekem ítélnék 1 évesen. Mindenesetre erről fogok konzultálni az ügyvéddel. Az, hogy hétvégente látom, vagy két hetente, bele gondolni is rossz. Tudom, az anyának is rossz lenne fordított esetben, de miért mindig a férfi engedjen. Lemondani nem fogok róla most sem és majd dönt a bíróság! Köszönöm a választ.

2016. febr. 1. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit,de én azt javaslom először ezt meg kellene beszélni.Lehet a feleség is simán belemegy,hogy heti több alkalommal lehess a gyerekeddel (hiszen ez a gyerek érdeke is) neked ítélni valszeg tényleg nem fogják
2016. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos fogja mondani az ugyved, h a feleseged kovetelhet megvaltast, hogy elkoltozzon, mert nincs hova mennie es ott lakott evekig. Ajnos valszinuleg ki kell fizetned. Evekig kuzdenel sem kapnal kozos felugyeletet, azt csak egyetlen esetben itelnek, ha mindket fel akarja. Harom eves kotig a lathatas nem lehetseges elvitel joga mellett, ha az anya nem akarja. De kaphatsz gyakori lathatast. De rogton meeg kell kerni az ideiglenes intezkedest, amint beadtatok a keresetet. Es ha nem tzdtok megegyezni, te kerd a szuloi felugyeletet, nem fogjak megadni, de a jovoben barmi tortenik, nem hivatkozhstnak ra, hogy lemondtal rola. Kesobb siman megkaphatod -3 eves kortol- a kethetente egy hetveget es egy hetkozznapot. Plusz egy hetkoznap necces, birytol, ugyvedtol fugg. Erdemes egy harcias, eros, jo ugyvedet valasztani, az utolso penzedet is rakolteni, mert sok mulhat rajra. Sokszor a masik fel ugyvedje belefarad, megunja a harcot es rabeszeli az ugyfeket a neki nem olyan kedvezo megoldasra is. 😟
2016. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tudok ko ugyvedeket:dr Barandy Zsuzsa, dr Illes Blanka es Flora, dr Landesz Judit. Ok elerik neked, amit szeretnel, kozel....
2016. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
De, költözködhetsz a sajátodból is. A landeszről én is hallottam... :(
2016. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A jelenlegi ügyvédemben megbízok, nem is szeretném lecserélni, de köszönöm az ajánlásokat. Mondjuk tény, hogy nem kis dolog forog majd kockán és lehet érdemes lenne kikérni más ügyvéd véleményét is, szóval ezen még gondolkozni fogok ha oda kerül a dolog.

Megértem az anyát is, de sajnálom hogy egy válás eredményeként ennyire beszabályozzák a láthatást, hisz mi is az a kevés idő ahhoz képest, amikor minden nap láthattam. Természetesen akkor igényt fogok tartani a nevelésére, még ha semmi esélye is!

2016. febr. 2. 17:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Tömören: a gyerek kora miatt tulajdonképpen biztos, hogy az anyának ítéli a bíróság a kizárólagos szülői felügyeletet. Ennek jogán viszont az anya kérheti a közösen lakott ingatlan kizárólagos használatát, amit meg is fog kapni. Lakáshasználati és/vagy többlethasználati díjat viszont megállapít(hat) a bíróság a (volt) férj részére.
2016. febr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért kérhetné,amikor az apa házasság előtt szerzett vagyona???? Nem közös,soha nem is volt,akkor nehogy már a nő maradjon benne,a férfi meg menjen ahova akar,ki van rakva a saját házából.Nőként tartanám felháborítónak ezt.
2016. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de most ez komoly? Ha az anya úgy dönt, ezt kérheti (8-as válasz) és én meg költözzek ki a "lakásomból" és még fizessek is ha igénye van rá?

Ha ezt a bíróság jóváhagyja, kapott egy ingatlant kb örökre?

2016. febr. 4. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!