Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkérhetem apukát, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérhetem apukát, hogy tartson magánál váltó stb. ruhát, amit gyermekünk nála használ láthatás, kapcsolattartás idején?

Figyelt kérdés

Már egy éjszakára is nagy csomaggal megy gyermekem az apjához a páros hétvégéken, nemhogy a több hétben. Az apuka mentalitásánál fogva mindenbe beleköt, pedig a táskából a tiszta, élére vasalt ruhácskákat könnyű kivenni. Időnként hiányosan érkezik vissza a pakk, sőt előfordult rongálódás is (pld. eltört napszemüveg stb.).

Mivel ragaszkodik gyermekéhez (és ez becsülendő), úgy gondolom, hogy a jelenlegi élettársánál, vagy ahol él, tarthatna saját gyermekruhákat.

Az elején sikerült elérnem, hogy fogkrémet, fogkefét, papucsot ne én szolgáltassak.


Mivel minden felelősséget, így a gondozást is az apának kell vállalnia kapcsolattartása alatt, így talán jogosnak látom, mintsem rosszindulatúnak a kérést.

Szerezzen be saját, a gyermekünkre való ruhákat, használati eszközöket. 5 éve váltunk, gyakorlatban is szeretném ha viselné gondját apuka is.


2010. ápr. 12. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Semmi gond! Ha belegondolsz mi van, ha véletlenül minden ruha amit pakolsz véletlen vizes/koszos lesz. Akkor neked gyorsan vinni kell? Nem nagy dolog néhány ruhát vásárolni amit az ottléte alatt hord visel. Szerintem klassz megoldás!
2010. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alap dolgok, mint pl: pizsama, törülköző, alsónemű, zokni, egy két otthoni ruha, fogkefe, fokrém ilyesmi kellene lenni apunál is, de egyéb ruha szerintem nem, végül is nem kell minden darabból kettőt venni.
2010. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát, elvben tök igazad van, az apának is gondoskodni kellene róla, viszont a gyereknek jobb lenne szerintem, ha a saját ruháit használhatná az apjánál is. Ez így kicsit olyan lenne szegénynek, mint akit kettévágtak. Érted itt is külön cuccok, ott is. Egyszer láttam egy filmet pont erről. A kisgyereknek mindkét helyen volt mindene, külön szobája, ágya, játékai, ruhái. A film végére teljesen magába fordult a gyerek. Nem tudom, hogy így lenne-e nálatok is, de szerintem azért ezt a szempontot is gondold át.
2010. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a furcsa, hogy egyáltalán eddig vitte a gyerkőc. Az én szüleim is elváltak, de a kezdet kezdetétől mindkét helyen voltak cuccaim.
2010. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt meg tudtuk oldani. Nincs nagy ruhatára ott. Minek, úgyis kinövi. 3-4 váltás ruha, a biztonság kedvéért, azért ennél többet nem használ el egy gyerek másfél nap alatt (azért ennyi, mert ennyi idő kell max. hogy megszáradjon egy ruha). Engem nem zavar, ha nem abban jön vissza, amiben ment. Szól, ha kinőtt valamit, gyorsan cseréljük. Hiszen gyerek nélkül nehéz vásárolni.

Amúgy nincs nagy csomagja:

Évszaknak megfelelő cserecipő a játékhoz az udvaron, alvósjátékok, ahhoz ragaszkodik, egy-két kedvenc ruha belefér. Iskolaszezonban tanulnivaló! Ez egy kisebb utazóbőrönbe simán belefér, akkora, hogy elfér a sulis szekrényében :-D. Van egy sajátja, gurulós, abba csak ő pakol. Minden második hétvégén már pakolja össze.

2010. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én elvált apa, 2 fiú jön - sajnos csak - kéthetente. Véleményem szerint abszolút rendben van, ha van pár ruha nálam, sőt van itteni uszodás cucc, meg ilyesmi. Mondhatnám, hogy ez nekem alap, mint a fogkefe, papucs, stb. Már csak azért is, mert a "jó"anya sokszor olyan cuccokban küldi hozzám a gyereket, hogy más otthon sem játszik olyanban...

Ha a szemüveg meg eltörik, eltörik, otthon is eltörhetett volna. Az más kérdés, hogy apa nem vette a fáradtságot, hogy megkérdezze a gyereket, ne pótoljuk? Semmi sem lehet tökéletes, ha már a házasság sem volt az.

nyugodtan mond el a volt férjednek, hogy vehetne pár ruhát, ő meg ha kicsinyes jöhet a gyerektartással. ez esetben küldjél te oda pár ruhát aztán ha kicsiben jön haza a gyerek a következőnél már cseréld a holmit...

2010. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2010. ápr. 13. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!