Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ideiglenes gyerekelhelyezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ideiglenes gyerekelhelyezés érdekelne és persze az állandó is én az apa vagyok. A párom nem fogja tudni eltartani a gyerekem és van neki még egy lánya is. Mik az esélyeim? Most nálam agyerek de fenyeget a rendőrséggel.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 14:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy nem fogja tudni eltartani nem sokat jelent. Mikor anyukámék váltak a "drága" édesapám 3 lány gyereket hagyott magára. A gyermekelhelyezésnél a bíróság anyukámnak ítélt minket, pedig apa dolgozott--->neki volt jövedelme. Kicsik voltunk még,így anya nem tudott elmenni dolgozni. De itt sok mindentől függ a dolog. Több szempontot is néznek a bíróságon.
2010. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj ügyvédhez, mert alapból simán az anyának ítélik a gyereket, kivéve ha drogos, alkoholista, prostituált. Nagyon igazságtalan ez a rendszer, mert szerintem ha az apánál jobb helye van egy gyereknek, akkor ennek jobban teret kellene engedni, ismétlem csak akkor ha az anyánál tényleg gáz van. Így ha komolyan szeretnéd hogy nálad legyen elhelyezve a közös gyermeketek, kérd ügyvéd segítségét, hogy megalapozhassátok. Ugyanakkor ha normális az anya, csak nehéz anyagi helyzetben van..... nehéz dolog ez, én sem engedném a gyermekem semmi pénzért, és ezzel az anyák 99.9999 %-a így van. Biztos hogy nálad lenne jobb helyen? Őszintén kérdezem, nem bántva.
2010. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
ő leszámolt a munkahelyéről.most talán az anyjánál van.nem tudom a házat otthagyta igy nekem is jönnöm kellett anyámhoz.a gyereket simán ideadta de szerintem az anyjáék rászoltak.féltem a fiam.
2010. ápr. 18. 15:15
 4/27 anonim ***** válasza:

A amgyar jog szerint a gyerek oda kerül, ahol leginkább biztosítva van a normális testi és lelki fejlődése. Általában tényleg az anyának szokták itélni a gyereket, főleg, ha tíz évnél fiatalabb. Akkor ítélik az apának, ha az anya súlyos szenvedélybeteg (drogos, alkoholista), prostituált, bizonyíthatóan elhanyagolja a gyereket (pl. éhesen küldi iskolába, óvodába, nincs tiszta ruhája...).


Önmagában az, hogy szerinted nem fogja tudni eltartani a gyereket, még nem ok arra, hogy neked ítéljék, főleg, ha a fentiek közül egyik eset sem áll fenn.


Ha vita van a gyerekelhelyezésnél, bevonják a gyámügyet is, azok kimennek családlátogatásra, elbeszélgetnek az anyával. Ha a gyerek idősebb tíz évesnél, őt is meg fogják kérdezni, hová akar kerülni.


Egyszóval a dolog nem úgy fest, hogy te, mint apa önkényesen elviheted a gyereket, elszakthatod az anyjától, és ezt teheted kizárólag anyagi okokra hivatkozva.

2010. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
én csak azt tudom most hivtam volna fel de a lány az anyjánál van ő meg csavarog.neki ha kell is a gyerek csak a pénz miatt.nem tudom ha neki itélik odaadom.
2010. ápr. 18. 15:32
 6/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, második vagyok, nem elvitte a gyereket, az anya önként odaadta. Ha úgy gondolod, elhanyagolná a gyereket, szerintem próbáld meg.
2010. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
igy igaz ő adta oda mert igy könnyebb mert csak három éves és sokat kell rá figyelni.a lány már öt könnyen hagyja ott bárhol.szerintem csak az anyja miatt akarja mégis elvinni.
2010. ápr. 18. 15:39
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt is el kellene mondani, hogy ő hagyta ott nálad. De az ügyvédet én is tanácsolom mindenféleképp!
2010. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Mindenkép keres ügyvédet és ne hagyd magad, ha a gyerek nálad van jobb helyen küzdj érte. Ha a másik gyerek próblémás lehet ezzel érvelni.
2010. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
nem a gyerek problémás mióta én nevelem mindene megvan sőt!az anyja szerintem élni akar még.a testvére ugyanezt csinálta egyedül a lakásba hagyta a másféléves gyereket és ment a diszkóba.ettől félek!
2010. ápr. 18. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!