Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Boldogság minden téren válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldogság minden téren válás után?

Figyelt kérdés

Fél éve nem vagyunk együtt a párommal.(nem voltunk házasok).Van egy 1,5 éves kislányunk,akit természetesen nem tiltok el tőle, ha teheti (leginkább egy héten 1x,max 2x) jön meglátogatja, és minden második héten el is viszi egy napra.

Nemtudom hogy van e már valakije, de gondolom ha esetleg még nincs nem várat magára sokat.

A kérdésem igazából az lenne, hogy ilyen helyzetben hogy is lehet azt feldolgozni hogy egy idegen nő lép be a gyerekem életébe?!

Ill.forditva, nekem nincs senkim, de szeretnék.Szeretnék minden téren boldog lenni, de csak is úgy hogy ez a gyerekem kárára ne váljék.Tehát ha esetleg nekem lesz valakim, akkor hogy lépjen be az illető az életünkbe?És ha nem működne a kapcsolat?És egyáltalán, ki hogy vezette be az új partnerét a gyermeke életébe?


2010. ápr. 19. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én most vagyok a válás frissében, úgy gondolom, h engem a gyerekkel fogadjon el az új kapcsolatom, nem egy kolonc ő, ő egy tündéri lény, akitől én max több vagyok, semmiképp sem kevesebb! egy gyerek mindenképp nagy szűrű, velem is kikezdenek gyakran és ha le akarom koptatni pl a kutast, csak azt mondom h ott ül a gyerekem hátul, ezek az embererk nem is érdekelnek igazán, de ha eljön a nekem való biztos vagyok benne, h nem lesz kérdés, h jöhet e velem a gyerekem....
2010. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettél.

Pont ezt kérdeztem.A gyerekem az életem, nem titkolom a létezését senki előtt sőt!

De a gyerek szemszögéből nem mindegy hogy lép be az új társ az életünkbe, vagy esetleg hogy távozik..

2010. ápr. 19. 12:58
 3/12 anonim válasza:

Szia kedves érdeklődő!

Én szerencsére, nem vagyok ilyen helyzetben, de van egy mozgássérült fiunk, akit már 19,5 éve nevelünk. Remélem, hogy ebben a nagy fájdalomban továbbra is együtt fogunk maradni a továbbiakban is.

Az én véleményem a kérdésedre a következő!!

A gyermeket nem szabad eltiltani az édesapjától sohasem.

Amint olvasom, láthatja az apukája. Ez így helyes szerintem.

Elősször is csak ismerkednék, tudatnám vele, hogy van egy gyermekem és Ő csak úgy kell számomra, ha a gyermekemmel együtt szeret. Ha nem fogadja el, akkor nem is szeretetre méltó ember. Hogyan is lehet megismertetni a gyerekkel?? Talán egy tippet tudnék írni. A gyerekkel ki kell menni a játszótérre és ott találkozni vele elősször. Vagy séta közben az anya és a férfi ráköszön egymásra, hogy szia régen láttalak! És elkezdenek beszélgetni. Az anya elmeséli a gyereknek, hogy ismeri a bácsit és megbeszélik azt is, hogy fognak még találkozni. És a találkozgatás eldönti, hogy működik-e a szimpátia a férfi és a gyermek között. Mert nem mindegyik gyermek tud hamar feloldódni. Mivel nem ismerem a gyermeket így ezt természetesen az anya dönti el, hogy mennyi időre van szükség az új jelölt és a gyermek között a szimpátia kialakulásához.

Én nem szégyellem leírni, hogy ISTEN házába járok és ott kapok nagyon sok segítséget. Nem ismerem az életviteledet, ezért csak ajánlani tudom. Ha kéred a segítséget egy új apuka megtalálásához, én biztosra tudom írni, hogy a segítséget megkapod. Csak természetesen a HIT szükséges hozzá.

Nagyon remélem, hogy egy picikét tudtam segíteni.Ha még a legegyszerűbb módon is. Ha sokat foglalkozunk egy témával, sokkal nehezebben oldódik meg, ez-az én tapasztalatom. Kívánom, hogy az életben megtaláld a szerelmet és légy nagyon boldog!!!


A tapasztalat bizonytja, hogy nem az a szeretet, ha két ember egymás szemébe néz, hanem az, amikor mindketten ugyanabba az irányba néznek!!!

Üdvözlettel: Erzsó!

2010. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Marha nehéz dolog!Nekem elváltak a szüleim 5 éves voltam akkor. Apám nőjét mindíg utáltam ezzel nem is nagyon foglalkozott senki. De sajna anyám párját is utáltam, és csak az a kép van bennem régről, hogy anyám fogja a pasi kezét mikor megyünk valahova és csak azt mondja nekem,mikor én is megfognám a kezét, nem látod kislányom, hogy nem férünk el?

Úgy érzem, ha anyám akkor a pasi kezét engedi el most mindezt nem tudnám leírni.

Persze előbb utóbb felnő a leányzó és kireppen, de hol van az még. Ha azt érezteted vele ő az első és nem az új párod aki majd lesz, szerintem szeretni fogja őt is legalább annyira mintha a saját édesapja lenne.

2010. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem arra vagy kíváncsi,hogy a gyermeked mennyire sérül egy ilyen szituban?Ez attól is függ,hogy neki milyen a kapcsolata vele(az új pasival).Szerintem csak akkor mutasd be őket egymásnak,ha már biztos vagy az új kapcsolatban.Félre ne érts,a férfinek mond el,hogy van egy gyermeked(ha akarja beszélj róla),csak a találkozással várj még.
2010. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1. szerintem értelek, nekem is a gyerekem az életem és persze fontos h hetente ne új apukával kelljen megismerkednie,ebben a helyzetben már érte is felelős vagy, az h mennyire sérül? erre nem tudok választ adni, de ha megismersz valakit és bizonyos idő után úgy érzed, h méltó arra, h a gyereked is megismerje, akkor nem mondom h nem hibázhatsz, de szerintem akkor már kevesebb a lehetőség.....
2010. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanolyan helyzetben vagyok mint Te,kedves kérdező.Fiatal anyuka 13 hónapos babával,apuka önmegvalósítási terveibe nem fért bele a család,ezért válófélben.Nálunk is akkor láthatja apuka a kisfiát,amikor csak akarja.Nekem még nincs senkim,szerintem apukának van,legalábbis mikor elment volt.Azt nem tudom,hogy találkozott-e már a kisfiam a barátnővel,gyanítom,nem,de engem ez bármilyen furcsa,annyira nem kavar fel.Előbb-utóbb úgyis lesz olyan nő apuka életében,akivel találkozni fog a gyerkőc,és én ez ellen ha akarnék sem tudnék semmit tenni.Az anyukája úgyis én maradok,jöhet bármilyen "kedve néni",és csak ez számít.

A másik oldalról,ami leginkább Téged is foglalkoztat,már én is sokat gondolkoztam.Vannak jelentkezők,de egyenlőre én még nem vagyok felkészülve egy olyan kapcsolatra,ami anya+baba+új apuka lenne felállás.Persze én is szeretnék boldog lenni,szerető társra találni,de nem minden áron.Engem már csak "csomagban" lehet megkapni:),és az én "kis csomagomat" nem adnám egy pasiért sem:).Ha kellek,csak a gyerekkel együtt.

Azt meg hogy hogy lehetne az új partnert bevezetni a gyermeked életébe,mindig az adott helyzet,az emberek döntik el.Ez függ szerintem nagyban a gyerkőc életkorától,mert pl egy babánál és egy 3-4 éves vagy már egy kamaszgyereknél is más és más a célravezető módszer.

Ahogy írtad,neked is még pici gyermeked van,szerintem náluk a legegyszerűbb.Ők még nagyon barátkozóak,és könnyen megszoknak és megszeretnek embereket,és talán még könnyen is felejtenek.Szerintem is először neked kell elég jól megismerned az illetőt ahhoz,hogy érezd,valóban érdemes-e a gyerkőcöt belevonni a kettőtök kapcsolatába.Tehát eleinte gyerek nélkül,de a gyerek legyen mindkettőtök tudatában.Én biztos,hogy nagyon fokozatosan csinálnám.Itt már nincs helye mindent és mindenkit elsöprő,senki és semmi nem érdekel típusú érzelmeknek,ezt a luxust max az apuka engedheti meg magának:).

A séta,játszótéri játék közben,nagyon jó ötlet szerintem.Aztán,ha tényleg komoly,én biztos mesélnék a babámnak akkor is róla,mikor nincs velünk,pl az apukájáról is beszélek neki.És a hétköznapokba nagyon lassan,nagyon fokozatosan építeném csak be az új partnert.Ha tényleg ő az igazi,és tényleg szeret,megérti.Erre viszont szerencsére számtalan példát tudok:).

2010. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Még én sem érzem magam kész egy "új" kapcsolatra,de ki tudja mikor toppan be az életünkbe az a bizonyos 3.

Csak a gondolat foglalkoztat mostanában, de egyenlőre ez még elméleti sikon marad:)

2010. ápr. 19. 16:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Boldogság minden téren válás után?

Ez a kérdőmondat rendkívül naiv, ilyesmire inkább válás előtt van esély.Egy új kapcsolat kialakításánál a legkisebb gond a gyermekemmel elfogadtatni a jövendőbelimet.Ekkor kizárólag az érzelmi megnyilvánulásokkal kell foglalkozni.

Buktatók inkább később alakulnak ki, mikor belépnek az anyagiak, felnőtté válás gondjai, majd az unokák megjelenése.Ekkor újra az érzelmek lépnek elő, de megsokszorozva.

Nekem könnyebb megítélni, mert már az unokák is mind felnőttek.

2010. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem akarsz a gyereked kárára tenni, akkor hozzátok rendbe a kapcsolatotokat a gyermeked édesapjával.
2010. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!