Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan ítéli meg a Bíró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ítéli meg a Bíró gyerekelhelyezési per során, ha az egyik fél úgy próbálja "csökkentetni" a tartásdíjat, hogy kiszámolja, mennyi kenyeret eszik meg jogosan a gyereke? )

Figyelt kérdés

Második tárgyalásunk volt, legközelebb már tanumeghallgatás is lesz, és pszichológus. A gyerekek nálam vannak bő fél éve, tehát visszamenőlegesen biztos lesz tartásdíj, akárkinek is adják a szülői felügy. jogot. Az Alperes a Bíróságon előadta, hogy szerinte a gyerek nem eszik meg annyit, amennyit - konkrétan szerinte 250 gramm kenyér elég volt egy hétre. Én nem is mondtam semmit, hogy mennyit fogyaszt el, csak hogy a táplálékallergiás élelmiszerei mint pékáru, száraztészta, egyes húsok-felvágottak abban a változatban sokkal drágábbak (kenyér 3szoros ár min.)

A rájuk fordított üzemanyagköltségbe is belekötött....ezeket egy Bíró hogy ítéli meg magában szerintetek??


2016. okt. 19. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baromira nem hatja meg a bírót. Az ilyen számolás hülyeségnek tűnik, de van olyan szitu amikor van jelentősége.
2016. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ a dolog, hogy jogos, amit mond, vagy nem.


Nem hiszem,hogy te is ilyen vagy, de nagyon sokan visszaélnek a gyerektartással. Konkrétan van, aki abból akar megélni.


Szóval ha baromság, amit a másik mond, akkor nem foglalkoznak vele, ha jogos, akkor utánanéznek.

2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Basszus hogy lehet valaki ilyen szanalmasan zsugori a sajat gyerekeivel szemben? Olyan szomoru ez...
2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A Birosag nem fogyasztas alapjan szabja ki a tartasdijat.Kirohogik es a fizetese x szazalekat fogjak megitelni gyt cimszoval.
2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem csak fizetés alapján. Ha valaki keresete magas, pl. 1 milla havonta, akkor annak nem fogják a 20%-át megítélni tartásdíjként, mert irreális.
2016. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

Ez eszméletlenül undorító, lehet, hogy ott helyben lehánytam volna...

Teljesen jó volt, hogy nem reagáltál, a bíróság nem egy "Móúnikasó", ill. csak a lényeges infót - ételallergia - mondtad meg.

A kérdésedre reagálva; bárhogy megítélheti magában (!), hiszen ő is ember... lehet, hogy ugyanolyan felháborító, gusztustalan hozzáállásnak tartja, mint te meg én, de az is lehet, hogy ő maga is elvált ember, és ha nem a korrekt "fajta", vagy neadj' isten kifogtál egy hímsovinisztát, akkor talán még egyet is ért (ismétlem, magában !) az exeddel.

Viszont bárhogy is van, nem véletlenül lett bíró, én bíznék abban, hogy aki az objektivitásából él, az itt is objektív/reális lesz.

2016. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmiféle jövedelemigazolást nem tudott felmutatni a másik fél, saját bevallása szerint 50-60e Ft-ot tud összeszedni havonta, de a kiadásokat ahogy végigvették a Bíróval, ez az összeg el is megy. Gyerektartásra így egyelőre nincs is esélyem, hiába ítélnék meg, olyan megjegyzés sem érkezett, hogy én magamra költeném, a kiadásainkat vezetem, elég egyértelműek (suli, sulikaja, bérletek, szakkör, különórák - ezeken vita sincs, nem is lehet). Itt inkább olyanok vannak hogy miért veszek mondjuk az outletben kiárusításon geox cipőt a gyereknek (4500 Ft!!!!-ért) és miért nem a kínaiban 4000-ért (most egy példát mondtam). Ezek konkrétan benne vannak részéről a beadványokban. Vagy hogy a különsport amire járnak az szerinte nem a legfontosabb....tehát itt a gyerekeken próbálna spórolni egyértelműen.
2016. okt. 19. 10:24
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Körbe fogja röhögni a bíró, az a nagy helyzet.


1. A gyereknek vannak egyéb kiadásai is, amik fel sincsenek tüntetve, pedig be fog figyelni: gyógyszer, ha beteg lesz, tankönyvek ára, osztálypénz, kirándulás a sulival, bármikor kaphat fogszabályzót, szüksége lehet speciális cipőre lúdtalp miatt, vagy szemüvegre.

Ezt a kedves exed nem szeretné beleszámolni? :)


2. A gyerektartás összegét úgy határozzák meg, hogy a gyerek életszínvonala ne csökkenjen. Tehát ha eddig járt szakkörre és sportolni, erről ne kelljen lemondani azért, mert a szülei válnak, az apja meg egy fillérba.szó kö.csög.


3. Van egy minimális összeg, amit fizetnie kell, a saját kiadásai rovására is, a bíróságot az se érdekli, ha ehhez az ingóságait kell eladnia, vagy a veséjét. Az nem mentség, hogy ő most éppen ba.szik dolgozni. Mikor az én exem sírt, hogy neki nem sok marad a gyerektartás után, akkor az ő saját ügyvédje kérdezte meg mosolyogva, hogy másodállásra vagy túlórákra nem gondolt még? Na, hát ennyire lesz a bíró is meghatva.


4. Ha most nem tud fizetni, és állam bácsi ezt megelőlegezi, akkor rajta ezt be is hajtják rögtön, amint lesz bejelentett állása. Szerencsére a teljesen feketén dolgoztatástól a legtöbb munkaadó elzárkózik, úgyhogy marad az, hogy munkanélküliként fog tengődni egész életében, hogy azt a borzalmas havi 25-30 ezret ne kelljen kifizetnie. Fogyatékos, ha neki ezt "megéri" bevállalni. Főleg úgy, hogy pont az ilyen elvált "apukák" fizetnek ki szemrebbenés nélkül havi 25 ezret részletfizetésre az új tévéért, mert havonta ennyit elkölt egy cipőre.


Ne aggódj, a bíró nem most lát ilyet először, meg nem utoljára, ismeri a menetrendet, és cseppet se fog meghatódni.



Arra kíváncsi lennék, hogy hogy számolta ki, hogy mennyi kenyeret eszik (wtf?) jogosan. És ha délután éhes lesz, és kér még egy szeletet, ahhoz nincs joga?! Vagy ha hirtelen nő 5 centit és hízik 3 kg-ot, akkor a növekedési ugrás alatt majd fényből fog táplálkozni, mert nincs joga több kalóriához?! Kár, hogy ilyen "apák" esetén nem lehet kérni az ivartalanítást, mert mindenkinek jobb lenne, ha többé nem szaporodik.

2016. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
De utálom az ilyen embereket...
2016. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos bejelentett munkája már nem lesz mert nyugdíjaztatása van folyamatban (de az is csak minimál kb 30000 Ft lesz mivel mar 10 éve nincs bejelentve előtte még 10 évig pedig minimálbéres volt). Amúgy ő saját magával is ilyen sóher. Az is szerepel a jegyzőkönyvben hogy valóban ha vmi penészes azt lekaparja és megeszi, mert szerinte annak attól az élvezeti értéke nem csökkent. Na én ettől azért féltem a gyerekeket hiszen én láttam milyen szemeteket fogyasztott (és most nem a legolcsóbb felvágott miatt problémázom! hanem mert valóban romlott cuccokat fogyaszt. A nagyobbikom tudja is látta ezeket, nem is hajlandó ott enni. A Bíróság szeretné a gyerekeket is meghallgatni de az Alperes ezt elutasítja mondván hatalmas trauma... én viszont szeretném ha meghallgatnák őket.

2016. okt. 19. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!