Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan ítéli meg a Bíró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ítéli meg a Bíró gyerekelhelyezési per során, ha az egyik fél úgy próbálja "csökkentetni" a tartásdíjat, hogy kiszámolja, mennyi kenyeret eszik meg jogosan a gyereke? )

Figyelt kérdés

Második tárgyalásunk volt, legközelebb már tanumeghallgatás is lesz, és pszichológus. A gyerekek nálam vannak bő fél éve, tehát visszamenőlegesen biztos lesz tartásdíj, akárkinek is adják a szülői felügy. jogot. Az Alperes a Bíróságon előadta, hogy szerinte a gyerek nem eszik meg annyit, amennyit - konkrétan szerinte 250 gramm kenyér elég volt egy hétre. Én nem is mondtam semmit, hogy mennyit fogyaszt el, csak hogy a táplálékallergiás élelmiszerei mint pékáru, száraztészta, egyes húsok-felvágottak abban a változatban sokkal drágábbak (kenyér 3szoros ár min.)

A rájuk fordított üzemanyagköltségbe is belekötött....ezeket egy Bíró hogy ítéli meg magában szerintetek??


2016. okt. 19. 10:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%
Azért ez így most egyoldalú leírás, ki tudja mekkora összeget kért a kérdező (vannak emberek akik bazi nagy összeget akarnak így kiszedni a másikból, havi százezer meg ilyenek)...
2016. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11-es, most olvastam #10-et, hát így már más...


Bár 30 ezres kisnyugdíjból nem nagyon van mit levonni...

2016. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
És az ilyen síró-rívó, 30ezres kisnyugdíjból élő, gyerekein spórolni akaró, kenyeret grammra kimérő (!!!) szemétláda mégis mit keres gyermekELHELYEZÉSI peren? xD Szánalom az egész ember, úgy ahogy van...
2016. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13


Valószínű be van hívva kötelezően... Nagybátyám vér szerinti apja volt ilyen, hogy csak azért volt ott, mert kellett. A lemondó nyilatkozatot meg nagyapám javára úgy írta alá, hogy megkérdezte "kő valamit fizetnem? Nem? Akkó viheti". Undorító, főleg, hogy egy gyerekről volt szó.

2016. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem titok: 30-30e Ft tartásdijat kértem

Ehhez tudni kell h a suliba 55-öt kell fizetni a kettőre, sulikaja 10e Ft a kettőre, berletek osszesen 5000 Ft/ho/2 gyerek. Kulonsport 24e Ft/2 gyerek. Szakkor 12000/2 gyerek. Reggel kocsival kell vinnem oket ami havi kb 30e Ft uzemanyag a kulonsportra hordassal. Evi egy tabort tudok nekik fizetni egy hetre 70e Ft/2 gyerek. Telefonfeltoltes havi 1500. Kajat ruhat osztpenzt rezsit es lakhatast meg a piperet meg nem is szamoltam..... de most irom a kovetkezo targyalasig.

2016. okt. 19. 13:16
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es, szerinted havi 100ezer Forint olyan "bazi nagy összeg", ahogy te fogalmazol?


Két gyerekre miért lenne olyan sok akár 100 ezer Forint?

Az 50 ezer Forintot jelent fejenként. Magyarországon a minimálbér 111 ezer Forint, ha jól tudom. Miért tudna egy gyerek kevesebből megélni? Sőt, a gyerek sokszor drágább is mert havonta növi ki a ruháit, plusz a különórák..stb. Az, hogy sok anyuka képes úgy nevelni a gyerekét, hogy be kell érnie apuka kedves 20 ezer Forintos hozzájárulásával..az azért van, mert anyukák kidolgozzák a belüket, és barvúrosan bánnak a pénzzel.

Szerintem 100 ezer Forint nem bazi nagy összeg, hanem az lenne kb. a minimum..., tudom, hogy nehéz ennyit fizetni, sok apukának lehetetlen, de nay összegnek akkor sem nevezném.

2016. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, különben meglep, hogy ilyenek szóba kerültek. Úgy tudom, hogy apuka keresetétől függ a tartásdíj, nem kezdik el számolni a gyerek konkrét költségeit. Ha a gyermek fogyatékos, vagy tartósan beteg, akkor még magasabb tartásdíjat ítélnek meg, de nem úgy, hogy grammra mérjük a kenyeret.... ez vicc.


Különben ezen kívül apuka fogja őket látogatni, fog rájuk költeni?

2016. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Utolso: 8 honap alatt 5e Ft-ot kaptunk a nagyobb osztalykirandulasara.

Csak azert merult fel h mennyit eszik merta Birono kerdezte h kb mennyivel tobb a kiadas spec dieta eseten. Arra csak Alperes terelte a szot h szerinte mennyit fogyaszthat. Amugy semmit se kolt rajuk amig egyutt laktunk addig se. Nem volt mibol.

2016. okt. 19. 18:38
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te szavaidból, írásodból ítélve annyira értelmes nőnek tűnsz! Hogy tudtál együtt élni egy ilyen emberrel? És ha nem keres semmit, akkor a 30 ezer Forintos nyugdíjából hogyan fog fizetni 60 ezer Forint, vagy egyáltalán bármilyen tartásdjíat?

Beteg a férjed, vagy a szülei támogatják, vagy hogy? Nem értem!

2016. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
19#: A "puzzlet" csak egy fél éve raktam össze, miután beszéltem volt feleségével, volt bnőkkel és nem vagyok rá büszke de nyomozgatnom is kellett. Még '94 -ben csúszott félre az élete szakmailag/munkaügyileg, egy nagy szerelem miatt. Akkor otthagyta a 3 másik gyerekét majd 4 ill 2 évet élt 1-1 nővel utána jöttem én. Ma már persze tudom hogy nem mindig a nők voltak a hibásak, sőt! De nekem ezt adta be, a szegény ffi akit otthagynak a nők és az elnyomó feleség. Egy községben közel laktunk a volt családhoz de módszeresen igyekezett távoltartani nehogy beszélőviszonyba kerüljek az ex-szel. Barátok se voltak. Pénzügyeket se figyeltem mert nem a pénzeszsák kategória vagyok igy fel sem tűnt hogy bejár dolgozni ahogy mondja de pénzt egy fillért sem kapott. A gyerekek jöttek, a cége átláthatatlan volt, nekem jól ment igy mindent en fizettem.... igen sok hibát elkövettem, ezekről igenis muszaj informálódni! Megcsalástól kezdve állandó hazudozásig minden volt, én ezekre nyilván rosszul reagáltam hogy egyre több ismerősnél érdeklődtem mi is a helyzet....tudni akartam mi folyik. Megbizása/munkája 2008 -tól semmi nem volt, addig is úgy, hogy a köztartozásokat az Anyja és a volt felesége fizette ki. Nagyon hosszú a sztori....most az Anyja még támogatja de 135000 Ft nyugdijbol nem tud két ember két háztartásban megélni. Anyuka megtakarításából kb 6millát költött el 8 év alatt. Hiába próbáltam beszélni vele hogy ha mindig megszánja sosem fog elmenni dolgozni...igy is lett. 2 éve mentünk szét végleg én hülye mindig adtam még egy esélyt meg még egyet....végül egy névházasság+bnő (megcsalás)+szexchat egyidejüleg tette be a kaput. Azóta értelmileg összeomlott, a beadványai a Bíróságra annyira zavarosak, hogy fizikai fájdalom olvasni(ismerősök olvasták). Ennyi hazugságot nem is lehet kezelni mert ennyifele nem lehet figyelni....logikusan gondolkodni.
2016. okt. 19. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!