Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék válással kapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék válással kapcsolatban segítséget / információt kérni Válás esetén a törvény mit mond ki gyermekelhelyezés és vagyonmegosztás kérdésében?

Figyelt kérdés

42 éves vagyok 2 tinikorú gyermekkel.

Válás esetén mit mond a törvény?

A két kiskorú esetében: hol helyezik el őket? A fiú 14 éves, a lány 16.

Van egy családi ház, melyben nincs tulajdonviszonyom ( mivel a házasságkötés előtt épült nem is akarok tulajdonviszonyt), bankszámla, mely a férj nevén van, de én mint feleség soha sem kaptam hozzáférést. Minden pénz, mely a vállalkozással kapcsolatban érkezik rá, ahhoz én nem fértem hozzá.

A házasság alatt sosem volt testi kapcsolatom senkivel/ szerintem neki sem/, csak a gyerekeimnek éltem.

Mire számíthatok?



2016. nov. 16. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

A ház azé, akinek a nevén van, a pénz feleződik.

A 16 éves azzal él, akivel akar, a 14 évest megkérdezik, hol szeretne, és esetében a jobb körülmények, illetve az dönt, hogy a testvérétől ne legyen elválasztva.

2016. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

15 év házasság után a különvagyon is (ami a házasságkötés előtt keletkezett) beolvad a közös vagyonba, így a ház fele a Tied lesz. Ha vállalkozásé a bankszámla, úgy sztem az nem fog feleződni, minden más igen.

A gyerekek nyilatkozhatnak, hogy hol szeretnének és kivel élni.

2016. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A bankszámla az ő nevén van, a vállalkozás is az ő nevén, de én társként vagyok benne. Emellett van bejelentett munkahelyem is.
2016. nov. 16. 12:16
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Második hülyeséget beszél, a házasság előtt szerzett vagyon az mindig különvagyon marad.

Kérdező, keress egy ügyvédet, az a biztos. Más nem, van a bíróságon ingyenes panasznap, oda bemész és ott majd elmondanak mindent.

2016. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

"A gyakorlatban szintén nagy jelentősége lehet annak, hogy azok a valamelyik fél különvagyonába tartozó vagyontárgyak, amelyeket a felek a mindennapi élet során használnak, már a vagyonközösség fennállását követő 5 év után a közös vagyonba kerülnek, vagyis amennyiben 5 évet meghaladó házasságot megelőző együttélést követően kerül sor a házasságkötésre, akkor a házasság pillanatában a fenti vélelem miatt a mindennapi használatba tartozó külön vagyon a házastársak közös vagyonába mehet át.


4-es Te beszélsz hülyeséget nézz utána az új Ptk.-nak!

2016. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5:

15 év után a külön vagyon is közös lesz?! Ez undorító!

2016. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Kivételek


Ebben a körben létezik kivétel: a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik. Ebben az esetben tehát egy olyan tárgyról van szó, amely a mindennapi közös életvitelt szolgálja, ide nem sorolható a házastárs által még a házassági vagyonközösség megnyílása előtt vásárolt ingatlan."

2016. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek maguk dönthetnek kivel akarnak élni, ez biztos. Es ezt figyelembe is veszik.
2016. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy már a korukból kifolyólag döntésképesek. Viszont félek tőle, hogy mit válaszolnának a kérdésre, mert az apjuk a pénzével sokat nyom a latban, főleg a lányomnál. Éveken keresztül azt hallották, hogy nekem nincsen pénzem, mindig kérnem kellett dolgokra, de mióta ismét van bejelentett mh-m, azóta jobb a helyzet. Én leginkább arra törekszem, hogy tudják, rám mindig számíthatnak, és bizony ha nem anyagi bajuk van, engem kérdeznek meg. Tudom, hogy ragaszkodnak hozzám, de ugyanakkor félek is. Viszont mivel a házban nincsen tulajdonviszonyom, ezért aggódom, hogy vajon onnan kitehet-e a férjem. Van hova mennem, de oda ők nem akarnának jönni. ( Anyuhoz tudnék visszaköltözni.)
2016. nov. 18. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Értelek. A házra évek alatt költött pénz felének megfelelő összeget meg kell kapjál, az biztos. De mindenképp fordulj ügyvédhez. Ha a lányod az apját választja, sajnos nem tudsz mit tenni. Kicsit erik majd a gondolkodása es évek múlva belatja, hogy az, hogy mindig mellette állsz, mindennel fontosabb.
2016. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!