Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jobban fogja szeretni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobban fogja szeretni a mostoha gyerekeit, mint a sajátjait?

Figyelt kérdés
Volt férjemhez odaköltözött a nője a gyerekeivel.A sajátjait is látja hetente,de mégsem fog annyi időt tölteni Velük,mint a nő gyerekeivel.Elképzelhető,hogy velük mélyebb kapcsolat fog kialakulni,őket jobban fogja szeretni?hisz az ő mindennapjaikban lesz jelen,nem a saját gyerekeiében.
2016. dec. 7. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normális apa és normális anya a saját gyermekeit a világon mindenkinél jobban szereti és bármit megtesz értük. Ha a volt férjed az új macájának a gyerekeit jobban szereti majd, mint a sajátjait, akkor egy nagy idióta s.e.g.g.fej. Nekem ez a véleményem. Ha apa lennék, akkor én a saját gyermekeimet szeretném a legjobban, még akkor is, ha elválnék a feleségemtől, a gyermekeim anyjától és összejönnék egy másik nővel, akinek más apától vannak gyermekei.
2016. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Apa jobban vagy mélyebben szereti a mostohaöcséimet, mint engem. Segit, ha kell, számithatok rá, de a srácokkal jobban kijon, érzem.
2016. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, sőt akár az is lehet, mozaikcsaládokban gyakori, hogy az élettárs gyerekeivel nehezen jön ki. Ők se fogadják el őt családtagnak, eltérőek a nevelési elvek, stb.

Mikor nála vannak a sajátjai, akkor pedig túlkompenzál: olyat is megvesz/megenged nekik, amit a nevelt gyerekeknek nem.

Aztán a végén az élettárssal is szaporodnak a konfliktusok emiatt.


Ez egy nagyon gyakori forgatókönyv, elég ha gyk-n olvasgatsz kicsit.

2016. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A családban van ilyen, csak a fordítottja, az elvált pasi költözött oda az elvált rokonhoz, akinél ugye ott vannak a saját gyerekei. Náluk már volt konfliktus arra vonatkozóan, hogy a rokon nehezményezte a pasi hozzáállását a rokon gyerekeihez, mert hogy nem szereti őket annyira, mint a saját lányát, pedig vele csak kéthetente hétvégén találkozik. Szerintem az elég ritka, hogy a saját véréből valót kevésbé szeresse, még ha nem is találkoznak annyit.
2016. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Több dolgon múlik, elsősorban a gyerekek korán. Mert ha mondjuk csecsemő kortól van jelen az életében egy gyerek, akkor nyilván mélyebb kapcsolat alakul ki.


De ami a TE szempontodból nagyon fontos: egy szülő általában akkor fordul el a saját gyerekeitől, ha úgy érzi, hogy a gyerekei elutasítják őt és tehetetlennek érzi magát. Egy gyerek pedig akkor fordul el a szülőjétől, ha ezt tapasztalja a saját családjában. Tehát a TE mintád fog érvényesülni. Ha haragot táplálsz az exed iránt, akkor a gyerekeid is azt fognak (függetlenül attól, hogy ennek hangot adsz, vagy sem, mert a gyerekek nagyon fogékonyak a szülők érzelmi állapotára). Szóval minél jobb kapcsolatra törekszel az exeddel, annál jobb lesz a gyerekeid kapcsolata is vele. Ennyi a titok.

2016. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meglepődök a válaszokon nagyon, mert nekem teljesen más tapasztalatom van.


1-es, ki kell, hogy ábrándítsalak, igenis, hogy van olyan, hogy a férfi jobban szereti a mostoha gyerekeit, mint a sajátjait, és ehhez idiótának sem kell lenni.

Számos pszichológiai tanulmány van arra vonatkozólag, hogy a férfi a gyerekhez elsősorban a nőn keresztül kötődik. Tehát amíg szereti a nőt, addig szereti annak a gyerekeit is, ha a nőhöz való kötödés megszűnik, már a gyerek sem olyan.

Ráadásul ha szereti a nőt (és főleg, ha a nő gyerekei még kicsik, tehát kora gyerekkoruktól velük van), akkor az ottani közös élmények szebbek, harmonikusabbak, míg simán lehet, hogy a saját gyerekéhez (természetesen nem a gyerek hibájából!!) csak feszültséggel terhes pillanatok kapcsolódnak.


Ezért kéne valahogy jobban vigyázni a párkapcsolatokra, házasságokra. Egyszerűen az a gyerek, akit elhagy az apja mindig megszívja. Hacsak anyuka nem talál új, teljes értékű apukát a gyereke számára, akkor az "elhagyott" gyerek mind anyagilag, mind érzelmileg hátrányba kerül. Én ezt tapasztalom, de jó lenne, nem lenne igazam.

2016. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os Szerintem normális férfi nem szeret jobban senkit a saját gyermekeinél és nem azokhoz a gyerekekhez kötődik, akiknek éppen az anyját keféli. Ha nekem lennének gyermekeim, én kötődnék hozzájuk és a világon mindenkinél jobban becsülném, tisztelném, szeretném őket, még akkor is, ha az anyjukat utálnám, mint a büdös szart.
2016. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os Itt nem a tapasztalat a lényeg, én pl. 25 éves, szűz vagyok, de, ha lenne barátnőm, később feleségem és gyerekeim én egy válás után se szeretném jobban egyik másik nő és férfi gyerekeit se a saját gyermekeimnél.
2016. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt egy kolleganom. Amikor sokadik beültetésre terhes lett ikrekkel, a férje bejelentette, hogy o lelép. Egy mivel, akinek három gyereke van. Most is vele van. Inkább neveli más három gyereket, mint a két gyönyörű ikergyereket.... Ki érti ezt? Férfiak....
2016. dec. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*nővel
2016. dec. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!