Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nehéz a válás lelkileg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nehéz a válás lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem én válok, hanem a párom, akivel 4 éve vagyok együtt, pici fiunk is van. Papíron volt már csak a felesége az ex, mégis megviseli. Akik váltak már el, elmondanák hogy van ez?
2016. dec. 16. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok egy váláson, de én sem értem a párodat!


Ha a válás már csak egy papír aláírása, akkor abban nincs semmi megviselő. Bemennek a bíróságra, fél óra rizsa, ami leginkább az első megszövegezés felolvasása, meg hogy tényleg az a szándékuk, hogy válnak.

Semmivel sem megterhelőbb lelkileg, mint egy kiló kenyeret venni a boltban.


A szakítás, és a különköltözés engem is megviselt, de nem kellett 4 év, hogy feldolgozzam. Elég hamar tudtam folytatni a kis életem, mire az első tárgyalás ideje eljött, már nem éreztem mást, csak unalmat. Nem szeretem az ilyen hivatalos dolgokat, még az évnyitókat is utálom.


Ha a párodat ennyire megviseli, hogy hivatalosan is kimondják a válásukat, akkor ott nála vannak még érzelmek ennyi év után is!

2016. dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem köt már érzelmileg az exemhez, ha az egyetlen férfi lenne a világon, akkor sem kéne, de

-Azért mégiscsak lehúztunk együtt 10 évet, amiben voltak azért jó időszakok is - úgy gondolok vissza erre az időszakra, mint mondjuk a gyermekkoromra, ami azért többnyire szép volt, még a nehézségek ellenére is, de tisztában vagyok vele, hogy nem lehet visszahozni, hiszen végérvényesen elmúlt. Mégis van bennem valamiféle nosztalgikus érzés a múltam iránt.

-A kapcsolatunk kudarca az én kudarcom is, és rossz szembesülni vele, hogy valamiben kudarcot vallottam.


Bennem ilyen érzések vannak a válás kapcsán.

2016. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom miért nehéz neki, nekem a döntést volt nehéz meghozni, a tárgyalás nem okozott különösen problémát, de hát mindenki más és más.
2016. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a kettessel. Piszkosul nehezen viseltem a költözést és a tényt, hogy míg eddig mindig volt mellettem valaki, akit tiszta szívemből szerettem, mostantól sosem lesz. Zokogtam, amikor becsukódott az ajtó a férjem és az utolsó bőröndje után. Üvölteni tudtam volna a lelki fájdalomtól. Többször is megcsalt és a várandósságom nagy részét is a szeretőjével töltötte. A megcsalást még csak-csak elnéztem volna, de azt már nem tudtam feldolgozni, hogy ő akkor kefél félre, amikor én a közös gyerekünkkel a szívem alatt veszélyeztetett terhesként itthon főzöm neki a vacsorát. Annyira övön aluli gerinctelen, gusztustalan húzásnak tartom ezt, hogy ugyan könyörgött, hogy lépjünk túl ezen és meg is próbáltuk a baba miatt, nem ment. Én döntöttem így, még is eszméletlenül fájt. A tényleges válás papíron kb. két évvel később történt meg. Akkor is úgy éreztem, hogy a szívem egy darabját tépik ki. Mert boldog voltam vele, amíg nem tudtam mit művel, mert szerettem, mert azt hittem együtt fogunk megöregedni és hatalmas kudarc élmény volt az, hogy ez az álomvilág összetört. Az ember a saját kudarcát nehezen dolgozza fel. Mára elfogadtam, hogy új életet kezdett, próbálok én is, de az az igazság, hogy mindig is meg fogja piszkálni a lelkemet, hiszen fontos volt nekem és a gyerekem apja, tőle kaptam eddigi életem legeslegszebb ajándékát, a kislányomat.


Ha belegondolok a párod helyzetébe bizony engem is megviselne pont a kudarc miatt, mert megfogadtam, hogy én úgy fogok választani, hogy sose kelljen kimondani a válást és most tessék.

2016. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2016. dec. 16. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem is megviselt a válás egyrészt az emlékek miatt, másrészt, hogy annyi idő, energia, stb, kárbaveszett, amit abba a kapcsolatba fektettünk. Ettől függetlenül én nagyon vártam már, hogy túllegyünk rajta...nekem inkább az volt egy szörnyű időszak, hogy kényszerűségből várnunk kellett a válással kb. 2 évet, főleg, hogy én már rég egy másik emberrel szerettem volna lenni...
2016. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!