Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás kimondása tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás kimondása tényleg annyit számít lelkileg?

Figyelt kérdés

Külön mentünk egy ideje a férjemmel de jogilag még nem váltunk el.


Adhat ez tudat alatt olyan bizonytalanságot, ami miatt nem érzem hogy bármi fix is lenne az életemben?

Nincs új párkapcsolatom, közös házban élek a gyerekekkel és azt veszem észre, azzal, hogy próbálok újra élni, sorra teszek olyanokat, amiket megbánok. Semmi durva, életbevágó dolgot nem tettem (bár nézőpont kérdése) de sorra megbánom őket.


Ha elválnék papíron is vajon változna bármi, vagy köze sincs a kettőnek egymáshoz?


2015. jan. 17. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A papír ez esetben sem jelent semmit. Túl kell tenned magad az eseményeken, meg kell nyugodnod. Utána egy új párkapcsolatban megoldódhatnának a gondjaid.
2015. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezen is sokat gondolkodtam mostanában. Hogy vajon hiba lenne ilyen lelki világgal belemenni egy új kapcsolatba vagy pont hogy segítene az újra élesen látásban, hogy mi is a jó nekem, hogy mit is szeretnék? Mennyire fair így az új, másik féllel szemben?

Nem úgy lenne a helyes, hogy először magamban teszem rendbe a dolgokat és utána bevállalni csak egy új párkapcsolatot?

2015. jan. 17. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:

De először a saját lelki világodat tedd rendbe. Először érezd magad jól a bőrödben egyedül, talál meg önmagaddal a harmóniát, utána tudsz majd újra szeretni. Szerintem.

Én bele csöppentem egy olyan kapcsolatba ahol a párom (férfi) mielőtt találkoztunk nemsokkal előtte hagyta el a párja, és gyakran érzem úgy utólag hogy "pótszer" voltam. Mondtam már neki is, kibeszéltük a témát, természtesen ő azt mondja hogy szerinte nem.

A válás kimondása az pedig csak egy papír lesz. Ha már régebben különmentetek nem fog mélyen érinteni.

SOk szerencsét az élethez!

2015. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érzelmileg már két éve nem vagyunk együtt, így ilyen szempontból már nem gondolom, hogy probléma lenne. Inkább magammal nem vagyok tisztában és nem tudom mi a baj. Csak érzem, hogy káosz van bennem. Nem tudom milyen és miért igazából. Mintha egyre zavarosabbak lennének a dolgok.
2015. jan. 17. 21:07
 5/10 SándorÚr válasza:

hát a bíró/bírónő előtt ott lenni a teremben elég rossz, főleg, hogy neki meg kell próbálni békítenie.

Nem tudom pontosan mit érzel nekem utánna pár hónapig nehéz volt, de utánna már magasról nem érdekel semmi sem, jöhet bármi. Sokan össze jönnek újra az exükkel, hát nem tudom...

2015. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát azt én se tudnám...


Biztos rossz lesz nekünk is ott állni. Ez feltétlenül kell egyébként? Nem lehet csak aláírni a papírokat és kész?

2015. jan. 18. 20:43
 7/10 SándorÚr válasza:
Minekünk nem volt semmiféle követelésünk egymás felé így egy fordulóból lement a tárgyalás. Ha van követelés nem lesz meg 1 fordulóból. Olyasmit mondott a bírónő neki minden alkalommal kötelessgge megpróbálni békíteni. Az a legrosszabb mikor az ítélet meghozataláig kiküldenek pár percre.. addig ott leszel/ voltam együtt az ex-el, aztán újra behívnak ítélet kihírdetésre... de ez van, túl kell lenni rajta
2015. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ítélet, mint valami bűnözőknél...

Azt gondoltam, hogy leülünk egy asztalhoz a végén, aláírjuk a papírokat és ennyi.

Majd meglátjuk. Köszi!

2015. jan. 18. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

A papír annyiban számít, hogy addig nem kezdhetsz új kapcsolatot.

Már ha tisztességes vagy...

A minimum, hogy a jelöltnek meg kell mondani: még nem váltál el. Aztán majd ő dönt.

A "majdnem elváltam" és a "lélekben már elváltam" nem bejövős kategória.

2015. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez részemről alap.

Más kérdés, hogy még nem igazán tudtam ilyen szituban akárkinek is mondani.

2015. jan. 22. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!