Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválunk és a férjem nevén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválunk és a férjem nevén van a lakásunk, semmi pénzre nem számíthatok? A házasságkötésünk előtt vette a lakást.

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 16:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem ha bebizonyítja,hogy külön vagyon.
2008. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Atól függ mióta vagytok házasok?Aszem öt év után minden közös vagyonak számit ,még a házzaság elötti is!Amugy ha van gyereketek te kapod meg a lakást!
2008. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Kérdés:hogy kaphatná meg valaki másnak a tulajdonát?
2008. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Ugyhogy aszem öt év után minden közös vagyonnak számit(ugyanugy az adósság is, ha valakinek az van).Igy hiába van csak az egyik fél nevén ha elválik a biróság kötelezni fogja a felet a másik fél kifizetésére,de csak akkor ha letelt az öt év házzaság!Ez a törvény az ismerösöm is hasonlo cipöben járt neki is elkellett adni ,és kikellett fitózetni a nöt hiábba vaolt csak a pasi nevén a lakás lejárt az öt év házzaságuk,és utána váltak el.
2008. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. okt. 9. 17:09
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Ami az egyik félnek különvagyona volt a házasság előtt, az sem 5 sem 10 sem 125 év múlva sem lesz közös vagyon, és soha a büdös életbe. Tessék már elővenni egy kurva törvénykönyvet.

Nekem szakmába vág, hihetsz nekem

2008. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Sajna teljesen mindegy hány éve vagytok házasok, ha ö külön vagyonba hozta házasság elött azt nem lehet elosztani, akár hány éve vagytok együtt:D, higgy az elöttem lévönek!
2008. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem számíthatsz pénzre, mert azt a házasságkötés előtt vette és ahogy már mondták, az nem 5 év, sem 100 év után sem feleződik meg.
2008. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem igaz amit elöttem irtatok,az idöpontban nem voltam tényleg biztos hogy 5éve de tényleg egy idö után közös vagyonak számit minden!Ha csak nem készült házzasági szerzödés hogy ki mit vitt be a házzaságba.Szeritetetek miért csinálnak sokan ilyen szerzödést?
2008. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%
Amugy meg a tesom ügyvéd direkt ilyen ügyekkel foglalkozik,de holnap beszélek vele és megkérdezem hogy biztos-e az 5 év?Vagy 15 ?
2008. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!