Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért akarhatja az exnejem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarhatja az exnejem megtartani a nevem, ha ennyire utál?

Figyelt kérdés
Nem értem. Iszonyatosan csúnya válás volt, mert nem hagytam hogy elszedje az örökségem felét. Most is ott tesz keresztbe ahol tud. Nem értem miért. Macerásnak nem macerás, mert a mostani feleségem is levette a válás után. Felajánlottam, hogy kifizetem minden költségét a névváltoztatásnak, de ő nem ragaszkodik a nevemhez. Nincs semmi, ami miatt kellene (iskolai papírok, stb.), szakmai szempontok sem indokolnák, hogy úgy ismernék, semmi. Egy dologra tudok tippelni, hogy ezzel is bosszantson. De úgy teszek, mintha nem érdekelne, meg már nem is tartjuk a kapcsolatot. Törvényesen meg csak akkor kérhetem, ha letöltendő börtönt kapott bűncselekményért.
2017. febr. 9. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem indokolja semmi, akkor csak hogy bosszantson... De ezzel inkabb magat egeti :)
2017. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kozos gyerek van?
2017. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Több olyant is ismerek, aki ezt csinálja, csak hogy bosszantsa az exet, és az új feleségét.

Szánalmas, ha ez teszi boldoggá. Én nem győzködném, inkább látványosan lesz@rnám őt is, meg a nevét is.

2017. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos ha valóban az a célja, hogy bosszantson, akkor remekül csinálja. Mit foglalkozol vele, ha nem is tartjátok a kapcsolatot?
2017. febr. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Koszonom a lepontozast.En a gyerekek miatt nem adtam le anno,amint ferjhez megyek,felveszem a parom nevet.De semmi ertelmet nem lattam annak h a ket gyereket x-nek hivjak,engem meg y-nak,ha mi egy csalad vagyunk.Ezert kerdeztem.
2017. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
egy ismerősöm mesélte anno, hogy a válás vége felé mondta neki a fickója, hogy adja vissza a nevét és ezen ő fel volt háborodva... utálta a fickót a keresetet is ő adta be
2017. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyám anno megtartotta a férjes nevét a válás után, pedig nagyon csúnya balhé volt, utálkozástól és egymásnak keresztbe tevésen át verekedésig minden.

Azért tartotta meg anyám a nevet, mert ő úgy érezte (bután hangzik, nem tudok jobb megfogalmazást), hogy asszonynak lenni státusz. Ha visszavette volna a nevét, az visszalépés lett volna, és még ha rosszul is sült el a házasság, ő nem lesz újra lány. Ha minden mást el is vettek tőle, a nevét nem tudják. --- Anyám így érezte anno körülbelül.

Meg mondjuk őt minden kollegája a férjezett nevén ismerte, noha nem doktoriról meg hasonlókról volt szó, azért furcsa lett volna ezen változtatni.


20 év telt el a válás óta, most már gondolkodik rajta, hogy visszavenné a lánynevét, de más indíttatásból, szülők miatt.

2017. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#5vagyok. Masik ervem a megtartasa mellett az volt hogy onnantol h osszehazasodtunk es sok dilemma utan az o keresere felvettem a nevet es hazaskent eltem,azonosultam a vezeteknevevel.Szerettem,szeretem az uj nevemet,igy eltem evekig.Valtoztam.Ezze a nove, aki most vagyok.A valassal es a leanykori nevem visszavetelevel sem lettem volna uaz az ember, aki azelott voltam,mar csak a gyerekek miatt sem.Szoval maga a hazassag vege kudarc vol,t de nem annyira h rohanjak ujra a regi eletemhez,egyedul akkor volt kicsit fura erzesem amikor elvette felesegul a szeretojet akivel csalt engem es a csaj is felvette a vezeteknevet,ekkor elgondolkodtam rajta hogy visszaveszem a regit, de remenyeim szerint fogok meg ferjhezmenni,arra a rovid idore nem rohangalok folyton nevet valtoztatni,mar egy elet alatt 3 vezeteknev is sok nekem.Jah es en nem -né voltam,abban az esetben egesz biztosan valas masnapjan leadom.
2017. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Úgy viseli a nevet, hogy Nagyné Kiss Rozália vagy Kovácsné Tóth Margit.

A gyerekek is felnőttek már, tehát nem kell az iskolában emiatt sem magyarázkodnia.

2017. febr. 14. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:

On is kovacsne ?

O latom maga csak az ex..

Nagyon nagyon ciki megtartani

A legtobb fejlett orszagban azonnal automatikusan vissza kell kotelezo a lanykori nev

2017. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!