Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Próbáljam újra minden kívánság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbáljam újra minden kívánságát lesni, csak vele foglalkozni? Érdemes-e a "volt" feleséggel beszélnem a gyermek+apa+én jó kapcsolata érdekében? érdemes megtartani a babát vagy nem?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok 1 éve együtt vagyok a párommal de fél éve a együtt élünk. 1 hónapja már,hogy a szüleimnél.párom 34 éves 10éves házassságból lépett ki és egy 5 éves gyermeke van. házassága alatt én voltam a 4.nő akivel félrelépett,állítólag őket nem szerette, csak engem.... úgy döntött, hogy hiába a gyerek nem akar tovább élni a feleségével hanem velem új életet kezd... ahogy elköltözött otthonról rögtön utalta a gyerktartást lakásrészletet,ami közösnek számítana...stb ismerjük egymást a hölgyel mert ott nőt fel ahol én gyerekeskedtem és be is mutattak minket egymásnak... borzasztóan lusta, beképzelt, rosszindulatú hölgyról van szó... költözés elött és után is a páromnak neki ment megfenyegette nyílvánosan opcén módon bejött a munkahelyünkre stb.. ennek ellenére minden héten elhoztuk a kislányt hétvégén s nálunk aludt mindig velem játszott mindent amit szépnek hasznosnak gondoltam vettem neki mostam rá mert az anyja borzalmasan adta ide, aztán hirtelen minden rossznak elmondott engem és játsza magát és utálattal van felém tiszta anyja belül-kívül... az anyja új pasijáról beszél milyen szép-jó... a páromat = az apukáját is opcén módjára szidja és hazudva kétszínűen viselkedik velünk.. több mint fél éve húzodik a válóper... én közben teherbe estem ( pedig védekeztünk,4 hetes ) vágyok rá de se az anyagi helyzetünk sem a körülmények nem tehetik lehetővé... valahogy többé nem akarom látni a kislányt... lehet csúnyán hangzik de remeg a gyomrom ha meglátom vagy hallom a hangját. a párom azt mondta rendben van nem bántja ha nem pesztrálom többet a gyerkét... 99% hogy az én gyermekm nem fog megszületni,a párom akrná de azt mondta én döntök... félek de nincs más ki út...
2009. márc. 19. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a babát mindenképp tarsd meg.Ő nem tehet semmiről.

A feleséget a férjed kell elintézze, mond meg neki, hogy beszéljen vele ilyesmi.Érthető hogy nem akarod pesztrálni a gyerekét, de azért ne ellenezd hogy férjed láthassa.

2009. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Okosan gondolod, ne szuljel ilyen problemas helyre babat, foleg ugy ne, hogy se anyagilag, se sehogyan nem is akarjatok. Persze a parod mondja, hogy tartsd meg a babat, hiszen lehet hogy par ev mulva ugyanugy mint most is, lelep, otthagyva tegedet a kicsi gyereketekkel. Szoval neki konnyu ugye.

Itt a legtobben azt fogjak tanacsolni neked hogy tartsd meg a babat, de tudod a problemat nem az ide irok, hanem neked kell megoldanod.

Ja, es vedekeztetek, tehat a babat nem akarjatok, egyertelmu.

A parod ha megcsalta a volt feleseget, miert lenne most mas, miert lenne most huseges. Kutyabol nem lesz szalonna.

Vetesd el a babat, es ha nem megy a kapcsolat se a baratoddal, akkor keress problema nelkuli, gyerektelen szingli pasit. Hidd el problema nelkul jobb lesz az elet!

Ne hallgass senkire, szeretetbol nem lehet babat felnevelni!!!

2009. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Egyet értek az előttem szólóval. Hiába szereti valaki a gyerekét, ha "csak" ennyit tud adni neki az sajnos nagyon kevés. Senkinek nem lesz jó, ha most szüleidhez szülsz egy gyereket, és utána kezdődnek a viták az együttélés miatt. Férfiak könnyen mondják, hogy megkell tartani a babát, de egy válásnál azért lássuk be, nem nagyon kapkodnak a gyerekért, bőven elég nekik az, hogy 2 hetente elviszik. Tisztelet a kivételnek!
2009. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem vagy könnyű helyzetben.Könnyű azt mondani,hogy tartsd meg a babát,de vajon tudsz neki biztosítani mindent amire szüksége lesz?Esetleg egyedül is?Mert egy ilyen ingatag instabil kapcsolatba nem hiszem,hogy gyereket kellene még szülni.

Azt sajnos tudomásul kell venni,hogy aki olyan férfival köti össze az életét akinek gyereke van,azért a gyerekért az apja felelősséggel tartozik,kötelezettségei vannak felé,és aki Őt a társául elfogadja az is vállalja ezt a felelősséget.Egy gyerek nem tárgy akit félre lehet dobni ki lehet iktatni ha útban van,nincs rá szükség.Vagy ahogy Te is írtad,ha nem az elképzeléseid szerint viselkedik,akkor mellőzni lehet.Ilyet egy gyerekkel nem lehet csinálni.Elvileg Ő a gyerek,és Ti vagytok a felnőttek.Viselkedjetek ennek megfelelően.A felnőttek mindig tudnak tenni érte vagy ellene,hogy jobb-rosszabb legyen nekik,de a gyerekek ki vannak szolgáltatva nekik,mindenféle viselkedésüknek sajnos.Természetes,hogy egy kisgyerek egyben szeretné látni a családját,aki az anyjából és apjából áll.És ha ez kettészakad,akkor védekezik ellene ahogy tud.Nincs mit felróni neki,a felnőttek hibája ez nem a gyereké.Ezért kellene jobban meggondolni,hogy mennyire stabil kapcsolatra vállal egy pár gyereket.Az exel pedig meg kellene próbálni kulturáltan megoldani a dolgot.Mondjuk az,hogy te már apukának a 4-ik szeretője voltál,nem vet éppen jó fényt rá.Én ebben a helyzetben és ennyi ismeretség után nem valószínű,hogy gyereket szülnék neki.Az pedig,hogy egyiket sem szerette csakis Téged,gondolom mindnek ezt mondta.Szerintem jól gondold meg mit teszel,mert könnyen ugyan abban a helyzetben találhatod magad,mit az a nő akit éppen most a legnagyobb ellenségedként kezelsz.Az ilyen kapcsolatok addig szoktak virágozni,amíg csak az ágy közös.Amikor már a gondok problémák is azok lesznek,akkor kezdenek hervadni.Én nagyon abortusz ellenes vagyok,de sajnos ebben a világban meg kell gondolni,hogy tudsz-e gyereket vállalni.Elvileg a pároddal most kellene legboldogabbnak legszerelmesebbnek lennetek.Ehelyett már ennyi probléma vesz titeket körül,amit nem éppen kezeltek jól amit írod.Kibírja ezt a kapcsolatotok?Nagyon fontold meg mit teszel,és az eszeddel próbálj gondolkozni,ne a rózsaszín ködön keresztül láss,mert az idővel elillan.


Minden jót nektek.

2009. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
én is voltam hasonló helyzetben annó. Abortuszom is volt, hiába én döntöttem el, hogy nem tartom meg, nagyon rossz volt utána Hiába nyugtatgattam magam, hogy jó ez így, mindig kifakadtam. Kb 1 év kellett, hogy helyrerázódjak, de még ma is bennem van az űr. Tégy belátásod szerint!
2009. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a kérdést... Eldöntötted, hogy a babát nem tartod meg, mert ilyen tisztázatlan helyzetbe nem szülsz gyereket. Akkor mi itt a probléma? Miben vársz segítséget, mire vársz választ?

Tehát a helyzet: van egy párod, akinek egy ideig a szeretője voltál, most viszont te vagy a "főállású barátnő". Eddig nincs gond. A pasi elhagyta miattad a feleségét, gyerektartást fizet és apai feladatait ellátja. Eddig még mindig oké. Aztán ott a te problémád, hogy a kislányt az anyja ellened neveli, így az rosszat mond rád minden szempontból, nem akar veled lenni. Itt következik az én kérdésem: szerinted meg szabad ítélni egy ötéves gyereket a szülei után? Vajon amikor a gyerek rosszat gondol rólad, tényleg a saját gondolatait közli, vagy az anyukájáét, aki ellened neveli őt?

A helyes megoldás a második válasz. Egy ötéves gyereknek még nincs kialakult véleménye a dolgokról, és hajlamos mindent elhinni, amit a szülei (jelen esetben anyukája) mond. Tehát ha itt valakire kiakadhatsz, az a gyerek anyja.

Egyébként pedig a történet ugyebár onnan indult, hogy apuka fűvel-fával-bokorral csalta a feleségét. Szerinted ez pl. egy méltányos elbánás? És ha veled történne ilyesmi, mit tennél? Ha pl. holnap kiderülne, hogy a pasi azóta sem szokott le a megcsalósdiról, és melletted is van valakije?

Nem mentegetem a volt feleséget, de kérlek, próbáld meg beleképzelni magad az ő helyébe is!

Az abortuszhoz sok kitartást kívánok, maradandó élmény lesz, azt garantálom, és nem a kellemesebbik fajtából. Aláírom, hogy ilyen helyzetben tényleg ez a legjobb döntés. Szerencsétlen gyerek, ha ilyen helyzetbe születne...

Az "opcén" szó egyébként helyesen "obszcén". Kérlek, ne használj olyan szavakat, amiket nem értesz!

2009. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen helyre ne szülj gyereket, főleg úgy, hogy a párod gyermekét sem akarod elfogadni. Azért kiváncsi lennék hány éves az a gyermek, hogy ilyen "rosszindulatú".
2009. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

10:43 vagyok.

Most olvasom, hogy 5 éves a kislány! Te normális vagy? Hogy lehet ilyenek mondani egy olyan gyermekre, aki még azt sem tudja mi zajlik körülötte. Arra nem gondoltál, hogy magadhozédesgesd? Igaz nem megy egyről a kettőre, de ne mondd azt, hogy, ha szeretettel bánsz vele, sokat játszotok, veszel neki apró ajándékot, talán megváltozik a "véleménye"? Nem azt mondom, hogy pénzért vedd meg, de látom, neked könnyebb azt mondani, hogy többet nem akarod látni ezt a kis csöppséget. Ez undorító dolog szerintem. Az apuka erre mit mondd?

2009. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem értem mért vagytok azon kiakadva, ha egy nő nem tudja szeretni más gyerekét. Jobb lenne, ha megjátszaná magát, hogy mennyire odavan érte? A gyerekek nem hülyék, átlátnak ezeken. Szerintem akkor tisztességesebb, ha nem akar találkozni sem vele. Az más kérdés, hogy ha ez a kapcsolat tényleg olyan komoly ez mennyire kivitelezhető.
2009. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj, ha én valakit szeretek (páromat), azt úgy fogadom el ahogy van! Az oké, hogy utálom a gyerekét, de ha Ő látni akarja, nem tiltom el tőle.
2009. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!