Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejelentettem, hogy el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelentettem, hogy el akarok válni és nem engedi?

Figyelt kérdés

Van két gyerekünk, voltunk terápián mert már nem bírtam tovább. A terápián sem fogadta el, hogy bele kell nyugodni ebbe és egyeztetni az elválás feltételeiről. Nem szeretem már, nem kívánom, nem vagyunk egyáltalán egy hullámhosszon, nem szeretem ha otthon van. Elmondtam neki, hogy el akarok menni (övé a lakás) velük. Persze albérletbe, mert árvaként nőttem fel és nem örököltem és mivel korán jöttek a gyerekek nem volt időm külön gyűjteni. Hálisten olyan szakmám van, ahol lehet érvényesülni és viszonylag sok pénzt keresni, így egyedül albiban is meg tudnánk élni. Nem kérek semmit, se fél házat se pénzt, nem akarok gyerektartást.

Azt sajnálja, hogy egyedül marad, nem akar egyeztetni a láthatásról, pedig a két heti láthatástól jóval többet ajánlanék neki de meg sem hallgat. Bizonygatja, hogy MI változtatunk és minden rendben lesz. A szülei terrorizálnak, hogy tönkreteszem a gyerekek életét, megpróbálnak rávenni, hogy mindennek ellenére maradjak de úgy érzem megőrülök így. Folyamatosan lelkiismeret furdalásom van de visszagondolok a most már sok számomra boldogtalan évre és meSzeretném megbeszélni. Nem látok semmi reményt erre, mintha süket lenne. Nem tudom, mit tegyek, ti mit tennétek?


2017. febr. 23. 10:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

tényleg nincs esély a javulásra?

am nem kell az ő engedélye hozzá, hogy elköltözzetek...

ha tudsz biztosítani mindent, akkor hajrá :)


24F

2017. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

"Hálisten olyan szakmám van, ahol lehet érvényesülni és viszonylag sok pénzt keresni, így egyedül albiban is meg tudnánk élni. "


Most nem egyedül akarsz elköltözni?

2017. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Olyan nincs, hogy nem engedi.Beadod a keresetet és a bíróság elválaszt, akkor is, ha ő nem akarja.
2017. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

A váláshoz elég, ha az egyik fél válni akar, senkit nem kényszerítenek arra, hogy házasságban éljen. Nyilván lesz békéltető tárgyalás (ha gyerek van, akkor mindenképp lesz, de ott is mondhatod, hogy számodra ez a házasság menthetetlen).

Viszont azt tudd, hogy a gyerektartásról nem mondhatsz le, az ugyanis nem neked jár, hanem a gyerekeidnek! Jogilag csak két lehetőség van lemondani a gyerektartásról: a.) ha megosztott felügyeletben egyeztek meg, ugyanannyi időt töltenek a gyerekek mindkét szülővel és így a szülők természetben járulnak hozzá a nevelésükhöz, egyenlő arányban b.) ha a gyerektartásra kötelezett fél valamilyen módon kiváltja (pl. ingatlant ad át a gyerekeknek) - ez egy új lehetőség. De te önhatalmúlag nem mondhatod azt, hogy nem kérsz gyerektartást, ezt a bíróság nem fogja jóváhagyni.

2017. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%

#2:

"Van két gyerekünk"

"Elmondtam neki, hogy el akarok menni (övé a lakás) velük."


24F

2017. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#2 egyedüli kereső felnőttként...

Egyébként nem egyedül képzelem el a jövőmet.

2017. febr. 23. 10:56
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a francba. Nem vagy senki rabszolgája, szabad ember vagy!
2017. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek lelki világát akkor tennéd tönkre, ha egy olyan családban kéne felnőniük, akol a szülők boldogtalanok.
2017. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a cipőben járok. A feleségem nem hagy nyugton, nem tudok tőle elválni,mert a gyerekekkel zsarol. Minden nő ismerősömet elüldözte már és közölte hogy ha elhagyom,akkor is ezt fogja tenni mindenkivel.Azt képzeli meg lehet beszélni,de nincs mit,mert már sokszor szinte öljük egymást,aztán másnap úgy tesz mintha mi sem történt volna. Tökéletesen megértelek én sem tudom mit tegyek.
2017. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ezzel zsarolt 2 évig a volt férjem, hogy tönkreteszem a gyereket, ha el akarok válni. Ezzel akart magához láncolni, holott én már olyan boldogtalan voltam mellette, hogy nem volt olyan nap, hogy ne sírjak valamin. Ne hagyd magad! Ezerszer boldogabbak vagyunk, mint előtte. A gyerek is, hogy nem a veszekedést hallgatja, vagy a zokogó anyját nézi...
2017. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!