Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejelentettem, hogy el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelentettem, hogy el akarok válni és nem engedi?

Figyelt kérdés

Van két gyerekünk, voltunk terápián mert már nem bírtam tovább. A terápián sem fogadta el, hogy bele kell nyugodni ebbe és egyeztetni az elválás feltételeiről. Nem szeretem már, nem kívánom, nem vagyunk egyáltalán egy hullámhosszon, nem szeretem ha otthon van. Elmondtam neki, hogy el akarok menni (övé a lakás) velük. Persze albérletbe, mert árvaként nőttem fel és nem örököltem és mivel korán jöttek a gyerekek nem volt időm külön gyűjteni. Hálisten olyan szakmám van, ahol lehet érvényesülni és viszonylag sok pénzt keresni, így egyedül albiban is meg tudnánk élni. Nem kérek semmit, se fél házat se pénzt, nem akarok gyerektartást.

Azt sajnálja, hogy egyedül marad, nem akar egyeztetni a láthatásról, pedig a két heti láthatástól jóval többet ajánlanék neki de meg sem hallgat. Bizonygatja, hogy MI változtatunk és minden rendben lesz. A szülei terrorizálnak, hogy tönkreteszem a gyerekek életét, megpróbálnak rávenni, hogy mindennek ellenére maradjak de úgy érzem megőrülök így. Folyamatosan lelkiismeret furdalásom van de visszagondolok a most már sok számomra boldogtalan évre és meSzeretném megbeszélni. Nem látok semmi reményt erre, mintha süket lenne. Nem tudom, mit tegyek, ti mit tennétek?


2017. febr. 23. 10:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
7%
Faxom bele hogy a nő mindig jobban tudja. Gondol egyet és visz mindent gyerekkel együtt. Ők nem csak a tieid, nem boríthatsz fel mindent, csak azért mert kiszerettél. Költözz akkor el egyedül, lássátok a gyerekeket felváltva!!
2017. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#11 ha elolvastad volna a kérdést esetleg.
2017. febr. 23. 12:05
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

# 11: Ezt így tök jó kijelenteni, de én próbáltam a gyakorlatban és nem igazán működött, csak sok idő múltán. Mert ha a nő egyedüli feladata éveken át a gyereknevelés, akkor apuka nagyon meg lesz lőve, mikor ott áll két kisgyerekkel, hogy hoppá, ezek esznek, fürdetni kell őket, meg altatni, meg oviba/suliba hordani minden áldott nap és értük is kell ám menni...

Én kezdettől a megosztott felügyeletet szorgalmaztam, de kiderült, hogy az exemnek fogalma sincs, hogy boldoguljon a gyerekkel, a napirendjébe pedig nem illeszkedik a gyereké (nem tudja reggel suliba vinni és időben érte menni - azt meg szerencsére egyikünk sem akarta, hogy a mi gyerekünk legyen az utolsó, akit elhoznak a délutáni ügyeletről, mert az exem csak így tudta volna megoldani a munkaideje miatt). Mivel az exem egyáltalán nem tudott háztartást vezetni, a saját ellátása is gondot okozott, nemhogy a gyereké! Azt meg ugye nem lehet, hogy minden nap mekis kaját egyen a gyerek. Hangsúlyozom: nem én zárkóztam el a váltott felügyelettől: az ex nem tudta megoldani! Sokáig úgy tartotta a kapcsolatot a gyerekével, hogy hozzám jött látogatni, max. délutáni programokra vitte magával, mert nem tudta ellátni!

Kb. két évvel a különköltözésünk után tudtuk megvalósítani a közös felügyeletet, amikor már a gyerek is önállóbb lett és az exem is be tudta vonni az anyját a háztartás vezetésébe, mert a mai napig nem tud se főzni, se mosni. A munkarendjét pedig teljesen át kellett szerveznie, hogy a rá eső napokon tudja hozni-vinni a gyereket (még így is be kellett vonnia plusz segítséget is, hogy ne hatkor menjen az iskolába a gyerekért). Úgyhogy elméletben nagyon szépen működik az, hogy apukának joga van a gyerekhez - de akkor először nőjön fel a feladathoz, legyen képes ellátni, gondoskodni róla!

2017. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Beadod a keresetet és elválsz. Csak akkor tudnak kényszeríteni bármire, ha hagyod.
2017. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Az a tervem, hogy elköltözünk és mindeközben mindketten nyugodtan kommunikáljuk a gyerekeknek, hogy minden rendben van. Egyik héten 2-3x vagy ahogy tudja elhozza a gyerekeket az isiből, háziznak vagy programoznak és utána este haza, hogy nálam aludjanak, következő héten csütörtöktől vasárnapig pedig együtt lehetnek végig. Ez nagyon kevés nyilván de számoljuk össze, hogy nekem is ugyanennyi marad velük. Mivel 2-3 év múlva mindkettő eléri azt a kort, teljesen mindegy, hogy mit huzakodunk rajta mert ha nem fognak akarni bármelyikőnkhöz menni akkor nem mennek, sőt akár át is költözhetnek bármelyikőnkhöz, úgyhogy ezt az izmozást fölöslegesnek tartom.
2017. febr. 23. 12:24
 16/28 Bence_ ***** válasza:

Bérelj egy lakást és költözz el.

Aztán elkezded a válást is intézni.

Dönts, lépj!

2017. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
5%
Mar en is kezdem am unni, hogy a no mert szar az elet a hazassag koltozik, elvalik a gyerekekkel. Koltozzon egyedul, ha annyira szar, az apanak ugyanannyi joga van a gyerekekhez mint az anyanak. De persze a gyereket nem hagyjak ott, mert az az ovek, a nagy lopukulat az ovek. Ha mas rudon akar porogni, akkor hajra menjen egyedul, fizesse a gyerektartast.
2017. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék egy ügyvédhez, beadnám a válást, keresnék olcsó albérletet és egyik délután - mikor nincs ott - elköltöznék a gyerekekkel.

Ennyi, attól, mert ő nem akarja, el fognak választani titeket, ettől ne félj.

2017. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azért mert valaki nem akar egy érzelemmentes gazdasági közösségben élni azt nem úgy fogalmaznám meg, hogy "más rúdon akar pörögni". A hozzászólásod csak téged minősít.
2017. febr. 23. 13:49
 20/28 anonim ***** válasza:
5%
Oke kerdezo ez rendben is van, de akkor ne vedd el az apjatol a gyerekeit. Menj egyedul!
2017. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!