Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg semmi közöm hozzá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg semmi közöm hozzá?

Figyelt kérdés

2 éve külön élek a férjemtől, a gyerekek nálam vannak. A válóper folyamatban van.

Eddig 3 alkalommal vitte el apuka a gyerekeket, 2hetente fél napra.

Azt állitja hogy semmi közöm hozzá, hogy olyankor hova viszi őket, nem tartozik rám. A kizárólagos szülői felügyeletet én gyakorlom. Tényleg nincs hozzá semmi közöm, hogy hol vannak a gyerekeim abban a pár órában?

Eddig nem is foglalkozott velük semmit. Mondjuk most is csak az a 2 hetente pár óra...amúgy meg nem érdekli mi van velük.

Én meg szeretném tudni hogy hova, hány 100 kilométerre viszi őket és semmi közöm hozzá? Ez tényleg így működik???


2017. márc. 23. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Van hozzá közöd.

Egyébként a gyerekektől kérdezted már?

2017. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig sehova nem vitte őket, csak a szobában ültek a tévé előtt... Most meg majd ide oda akarja vinni őket az új nőjével, nekem pedig mondták a gyerekek, hogy nem akarnak menni ha más is ott van
2017. márc. 23. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben máshonnan közelíteném meg:

Mielőtt elviszi, rákérdeznék, hogy milyen programot terveznek, jelezve, hogy azért érdekel, hogy tudjam, mit pakoljak a gyerekeknek, milyen ruhát adjak velük, stb.

Így nem számonkérésnek hat, hanem a segítő szándék érződik.


Én így csináltam, egészen addig, amíg meg nem bizonyosodtam arról, hogy az exem már maga is tudja, hogy mire van szüksége a gyereknek (ebbe bele kellett tanulnia, nem ment egyik napról a másikra). Azóta már vitte külföldi nyaralásra is (a tudtommal és beleegyezésemmel).

2017. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Elvált nőként mondom neked, hogy hacsak a gyerekek testi és lelki egészsége nincs károsítva, akkor az országhatáron belül az apa oda viszi a gyerekeit, ahova akarja.

Még csak beszámolási kötelezettsége sincs, nem szükséges az engedélyed.

Nyilván, ha 2 éve külön vagytok, neki is lehet komoly vagy alakuló kapcsolata és azt a gyerekek miatt nem fogja kizárni az életéből, de nem is írja elő neki ezt a törvény.

Ha a gyerekek nem akarnak az új társsal találkozni, akkor ezt elővezethetik az apjuknak, aztán az vagy figyelembe veszi, vagy nem.

Te ebbe ne avatkozz bele, mert nem a te dolgod, ... sajnos akár tetszik, akár nem!

2017. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jogod van tudni, hogy hova viszi a gyerekeidet, bármi van, neked viszont sajnos kötelességed elengedni őket, hacsak nem valami életveszélyes dologra készül velük...

Nekem sajnos a volt férjem elég beszámíthatatlan - alkohol problémák - ám ezzel bíróságon nem sikerült elérnem semmit...ugyanúgy jogában áll elvinni akárhova és nem szólhatok bele. Én ilyenkor, amikor úgy látom, hogy rosszabb passzban van, beadom, hogy beteg a gyerek vagy valami és nem viszi, slussz-passz...pereljen be. Nem fog!


De amíg ilyen nem áll fent, addig nincs sem okod sem jogod keresztbe tenni neki.

2017. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!