Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjnek ki kell költözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjnek ki kell költözni a lakásból válás után?

Figyelt kérdés
Férjemmel 20 éve vagyunk együtt. Vele nyiltan kommunikálni sosem lehetett. Ráadásul a házasságunk elején az anyósom is képben volt mellette mint egy erős bástya. Részemről Anyám úgy állt a dolgokhoz, hogy nőnek mindig a férje mellett a helye, tűrni kell bármi is van.A problémám most: beszélgetések hiánya, ő olyan kusolós, nézi a TV-t. Szex részemről kevés, érzelmek már nincsenek olyan egészségügyi. Most jön az ami miatt a váláson gondolkodom: Úgy érzem anyagilag kihasznál. Bár sosem beszéltünk róla Ő kezeli az anyagiakat. Adja fel a csekkeket és a bolti bevásárlást (mert a TV és a vásárlás a mindene). Anyósommal órákig tudtak arról beszélgetni holmi mennyibe kerül. Már sokadszor probléma,hogy mig én beteszem a fizetésem a közösbe, Ő nem. Azt mondja a csekkek meg a bolt.Ez nem igaz. A pénz fele egyszerűen nem tudom hova megy. Sokszor vásárol úgy, hogy velem meg sem beszéli. Részben ennek az az előzménye, hogy míg anyósom élt, a gyerekek kicsik voltak én nem mertem szólni tudván én senkire nem számíthatok. A helyzet nem új, a férjem az én fizetésem a sajátjaként kezeli az övéhez nekem semmi közöm.Már beszéltem vele erről, pár hónapig korrekt volt. Most újra a régi ismerős helyzet. Az én kezemben ne legyen pénz, majd Ő mindent intéz. (biztos hogy van egy magánszámlája). Ja egy megoldás a részemről, teljes bizalmatlanság,dugaszolom a pénzem egy részét. Mert lenyúlná....Kérdésem ha válnék, lehetne olyan, hogy Ő nem költözne ki a közös lakásunkból? Mert akkor nincs értelme a válásnak. Lenne hova mennie! Anyósom lakása üres. Én albérletbe elmenni nem tudnék a 3 havi kaució miatt. Szerintetek.
2017. márc. 30. 19:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Magadat hoztad kiszolgáltatott helyzetbe azzal, hogy évek óta odaadod neki a keresetedet úgy, hogy nem tudod, hová meg el a pénz(etek) fele.
2017. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hogy derül ki, ha van dugi számlája?
2017. márc. 30. 19:35
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház közös tulajdon, akkor nem kell mennie sehova. Mikor vettétek a házasság előtt vagy után. A szülök adták rá a pénzt? Írtatok erről papírt? Sok mindentől függ.

A helyedben balhéznák egyet, hogy pontosan szeretnéd látni mire mennyit költötök és akkor kiderülne igazat mond-e.

Nekem a párom kezeli a pénzügyeket, nem a teljes fizumat adom neki, van egy közös kasszánk, havi 200 ezer forint, de olyan precíz, hogy fel sem merülne bennem, hogy bármit is trükközne vele. Számomra ez rosszabb lenne mint a félrelépés, azt jobban megbocsájtanám.

Ha válásra kerül a sor és van egy bankszámlája, annak a felére igényt tarthatsz, de ha Kp-ben gyűjtöget azt nehezen fogod bizonyítani. Az anyós lakásához semmi közöd, mert gondolom a férjed örökölte. A helyedben beszélnék egy ügyvéddel és átgondolnám a dolgokat. A gyerekek milyen idősek?

2017. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Persze , hogy az anyós lakása az övé. A baj az, igen nehéz vele beszélni. Meg én is elszoktam a nyilt beszélgetéstől vele.Olyan természetes, hogy nem kommunikálunk. Nekem vannak barátaim,Ő meg remete alapból. A fizetésem nem teljesen teszem ki. A házasságunkat tulajdonképpen az Anyám tartja össze. Én hozzá nem költözhetnék vissza.
2017. márc. 30. 19:46
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valtok, az egyikotoknek ugyis ki kell fizetni a masikat. Max. adjatok el a hazat es a penzeden vegyel egy kis garzont vagy egy mini kertes hazat. Ez lenne a legjobb.
2017. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
csak lakás. Nem tudom ki jönne-e a feléből egy garzon. Azok most itt a legkeresetebbek és ezért igen drágák.
2017. márc. 30. 19:58
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
A volt nejem hasonló helyzetben van mint Te, meggondolatlanul beleugrott az ismeretlenbe és most azért hord le a sárga földig,mert nem tudja eltartani magát. A válás során gáláns voltam, 50 ezer GYT fizetek, de annyira elmentek az albérlet árak, hogy arra megy el minden keresete(persze az életszínvonalából nem akar engedni), a gyerek meg engem kérlel, hogy vegyek meg neki szinte mindent. Először gondolkodj, utána cselekedj.
2017. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem a házról kellene gondolkodnod, hanem a saját jövedelmed sajátként kezelésének módjáról. Közöld vele, hogy bármennyire is okosnak tartják magukat az anyóssal, ezentúl te is részt fogsz venni a bevásárlásokban, a közös kasszát meg felejtse el, ha nem akar válni, mától külön kassza lesz, mindenki fizeti mindennek a felét ami a közös dolgokra kell, közös megvásárlással, a többit meg mindenki a sajátjából oldja meg.

Adj neki ultimátumot, bár ha az érzelmek sem működnek, akkor tényleg a válás a jobb. Ha neked ítélik a gyerekeket, akkor valószínűleg neki kell kiköltöznie, de neked többlethasználati díjat kell fizetned cserébe.

2017. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!