Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért ritka a"szép" válás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ritka a"szép" válás? Miért állnak bosszút egymáson a felek? Miért ártanak általában ott egymásnak ahol tudnak?

Figyelt kérdés
Eltekintve a kivételektől!
2017. máj. 10. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Már megint egy kerdes, ami állít. Az én környezetemben mindenki kulturáltan vált el.
2017. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Általában akkor válnak el, mikor már évek óta csak kínozzák egymást. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Addig kell elválni, amíg lehet ezt normálisan intézni, és ahol gyerek van, ott az ő érdekükben még kialakítható az együttműködés.


Akik ez után a határ után még erőlködnek, ott lesz az, hogy mire beismerik, hogy ideje feladni, addigra tele vannak sérelemmel és haraggal.

Na, hát ezért szoktam javasolni "nyakra főre", hogy ideje elválni, pl. félrelépés után. Jó kapcsolat már abból úgyse lesz, ronda válás még lehet.


Van, ahol lecsilapodnak a kedélyek, és normális hangnemben tudnak beszélni egymással. A legnagyobb baj ott van, ahol válás után évekkel is még ebből áll az életük, hogy szivatják egymást.

2017. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ert a válás legtöbbször valami rossznak az eredménye. Nekem sem nagyon lenne kedvem "szépen" válni, ha a férjem megcsalt...
2017. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert az emberek többsége nem kifejezetten jóságos és elegáns viselkedésű, hanem haragtartó és kommunikációra képtelen.
2017. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akik képesek kommunikálni, megbocsájtóak, azok nem válnak el. ;)
2017. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én exem azt próbálja megbosszulni, hogy el mertem hagyni a sokadig félrelépése után :-) (ezért nem kell megbocsájtani!). 3 éve képtelen feldolgozni, kicsinyes bosszúkkal honorálja.Kommunikációra mindig is képtelen volt. Ha az egyik félben sértettség marad (és legtöbbször akkor, ha alacsony az értelmi intelligencia) akkor sajnos nincs szép válás.
2017. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Altalaban ha a parjuknak vegig a szepet adjak, akikert a csillagokat is lehoznak. Majd atverve erzik magukat. Pl csak erdekbol voltak evekig a parjukkal jol eloadva a szerelmest es kozben anyagilag erzelmileg lehuztak a jot. De az elhagyok megis mindenkinek hazudoznak hogy ezert meg azert hagytak el de nem ismernek be hogy a parjuk jo volt mindvegig csak en osszeszurtem a levet...
2017. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy részéből a sérelmek kihozzák az állatot. Annyi minimális esze meg kevés embernek van, hogy bármivel bántja a másik szülőt, azzal a saját gyerekeit is bántja, nem árthat úgy a másiknak, hogy az a gyerekeknek jó legyen...
2017. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a dolog nagyban attól függ hogy milyen okból váltak el, ill. közös elhatározásból, vagy sem. Továbbá hogy a felek mennyire érett gondolkodásúak.


Nekem volt egy ronda válásom. Többször megcsalt, majd mikor volt pofám kilépni, megfogadta hogy tönkreteszi az életemet.

Ez 8 évvel ezelőtt volt, és még mindig ezen mesterkedik. Az én életem nem ment tönkre miatta, sőt.... Én már rég a saját boldogságom megteremtésén dolgozom (több-kevesebb sikerrel ugyan) Ő meg a mai napig folyton erőlködik a kicsinyes bosszúhadjáratokkal. Észre sem veszi hogy nincs hatása, csak saját magát mérgezi. Szánalmas.


Azóta volt még egy szakításom, egy több éves kapcsolat ért véget. A sárdobálás helyett mindketten inkább magunkba néztünk és felismertük a saját hibáinkat, és elmaradt az ujjal mutogatás meg a másik hibáztatása. Magyarul, érett gondolkodású emberek tudtunk maradni. És azóta is jó baráti viszonyban vagyunk...


39f

2017. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!