Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig kell még biztosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kell még biztosan fizetnem a tartásdíjat, és mondhatja-e a későbbiekben hogy én tartozom neki mivel ő fizeti a rám eső törlesztőrészleteket?

Figyelt kérdés
7 éve elváltam! Vonják hivatalosan az 50%-ot.3gyermekem van. Ők az anyjukkal élnek. A legnagyobb már 1.5éve dolgozik. A középső elvégzett egy OKJ iskolát és most egyetemista 1-éves. Szóban megbeszéltük hogy én nem intézem a nem fizetést, és Ő fizeti a részemet.

2017. máj. 20. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gyerek után nem kell fizetned. Szerintem a középső után sem, mivel az első szakma megszerzéséig kell támogatnod, az OKJ pedig szakmát ad.


"Fontos! Még a második szakma megszerzését célzó tanulmányok is szükséges tanulmányoknak minősülnek, ha az első szakma gyakorlása egészségügyi szempontból a gyermek számára veszéllyel jár"


Tehát ha egészségügyi oka van, hogy az OKj-s szakmával nem tud dolgozni, akkor kell támogatnod.

Ha nincs hivatalos írásos megállapodásotok, hogy te a gyerektartás fejében nem fizeted a törlesztőt, akkor követelheti rajtad, hiszen te teljesen más jogcímen adsz pénzt.

2017. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, elolvastam már 2-szer, de nem értem... kifizet, nem fizet, kinek fizet? 😂
2017. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Apuka fizeti tovább a 2 nagyobb gyerek után is a tartásdíjat, akiknek elvileg már nem járna, tehát nem megy el a bíróságra és nem kéri a fizetési kötelezettség megszüntetését, ennek fejében anyuka fizeti egyedül a hitel törlesztőjét (gondolom ház), amit közösen vettek fel. Én legalábbis így értelmeztem. Ezzel viszont apuka elég rosszul járhat, hiszen anyuka később követelheti rajta a helyette kifizetett törlesztőt.
2017. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát itt vmi nem kóser. Miért akarja az anyuka, h ne mondja le a gytartás fizetését? Mi haszna származik belőle?

Miért kell kavarni?

2017. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!