Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha évek óta elváltunk, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha évek óta elváltunk, és megosztották a lakást. Van-e esély későbbiekben új vagyonmegosztást kérni?

Figyelt kérdés
Van-e esélyem bizonyítani, hogy volt párom hivatalos jövedelméből nem tudtuk felépíteni. Az én állandó maszek jövedelmemből épült, meg a két kezem munkájával. Papírok erről sincsenek, csak jónéhány tanú?
2012. nov. 7. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a férjed egy fillért nem adott volna bele, csak te, ez sajnos akkor is közös, mivel a házasság vagyonközösséget jelent.

Ha te milliókat keresel, ő pedig minimálbért, akkor is fele fele.


Tudom,hogy rohadt igazságtalan az egész, de sajnos így van, tehát semmire nem mész ezzel, mert ennek ez a törvényi háttere.

2012. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A házasság alatt szerzett vagyon közös, tehát fele-fele, függetlenül attól, ki mennyit rakot bele gyakorlatilag.
2012. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy pasi vagyok, és nem én váltam.
2012. nov. 7. 13:51
 4/7 anonim ***** válasza:

A bíróság 2x ugyanabban az ügyben nem hozhat ítéletet főszabály szerint, de lehet perújítást kérni, ha olyan új bizonyítékot hoznak fel, amiről ha tudtak volna, akkor az hatással lett volna az ítéletre.


De ebben az esetben szerintem ez teljesen mindegy, mert amit a házastársak a házassági életközösség fennállása alatt szereztek az mind közös, akár együttesen akár külön-külön szerezték (feltéve hogy nem a különvagyonba tartozik).


Ez kevés, hogy nem tudtátok az ő jövedelméből felépíteni, azt is bizonyítanod kéne, hogy mikor építettétek a házassági életközösségetek már megszakadt.

Vagy azt, hogy ő semmit nem adott bele, és amit te adtál bele az mind a különvagyonodból volt (pl a szüleid ajándékozták a pénzt és csak neked. De akkor azt is bizonyítani kell, hogy csak neked adták, nem közösen nektek. vagy pl az örökségedből, vagy olyan vagyonból ami már megvolt neked mielőtt összeházasodtatok)

2012. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahh értem, nem tudom miért gondoltam, hogy nő vagy.


Viszont sajnos lényegtelen.

Tényleg igazságtalan a rendszer, de nem lehet mit tenni ellene :(

2012. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézzétek a másik oldalát:

pl a nő szül 3 gyereket, nem dolgozik, velük van otthon évekig. (3 gyerekkel jó sok évig) A férfi tartja el a családot. Elválnak és akkor a férfi mondhatja azt, hogy bocs nem dolgoztál, te "csak" a gyerekeinket nevelted, így jártál? Az mi lenne, ha nem igazságtalan?

Nagyon egyszerű a megoldás: házassági szerződést kell kötni.

2012. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs is azzal semmi baj, ha gyereket nevel egy anya. Amúgy 10 év feletti gyerekekkel vettem feleségül, közös nincs. Engem annak idején megviselt a válás. Több év után talpra álltam, harmónikus kapcsolatom van. Exem vetette fel, hogy ő tartott el, mocskol, valószínű nehezen viseli, hogy jó kapcsolatban, boldogan élek, változatlanul dolgozom. Köszi a válaszokat, csak ki kellett írjam magamból, mert rosszul esik, és tanulság mindenkinek: házassági szerződés
2012. nov. 7. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!