Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van manapság ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van manapság ennyire sok válás?

Figyelt kérdés
36 férfi vagyok és nincs olyan ismerősöm/kor társam aki boldog házasságban élne.Egerészük még szingli a más részük elvált.

2017. máj. 29. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Mert az emberek képtelen arra, hogy azt mondják "Igen, veled maradok legalább addig, amíg a babáink nem lesznek 15-20 évesek, hogy normális körülmények között nőjenek fel és ők lesznek az elsők az életemben, nem pedig én."
2017. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Mert a házasság idejétmúlt intézmény.
2017. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Sokan túl hamar házasodnak össze! Vagy nem a megfelelő személyel.
2017. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Én sok házas embert látok,csak egy a bibi velük,szinte mindegyikben van a férjnek szeretője,amiről a nők tudnak,és ennek ellenére sem válnak.Boldogság nuku.Meg azok,akik örök életükben egyedül maradnak különböző okok miatt.Elkorcsosul a világ.Szerintem 2-3 száz év múlva már ki fogják nézni azt aki megházasodik.Nincs már szavaknak mögöttes tartalma : bizalom,hűség,kitartás,barátság,stb.
2017. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az elmult 30 evben az egesz tarsadalmunk baromira nagyot fordult. Nagy es fejlett vilagunkban, az empatia, tolarencia mar nem fer bele. Csak is az egyen a lenyeg semmi mas. Se a haza, se a csalad, se a baratok ne erdekeljenek, csak is TE MAGAD es a sajat boldogsagod. Persze, hogy tonkremennek a hazassagok, a gyerekek is kb. szobanoveny szintjen allnak, az idost pedig kiiktatjuk a latoterunkbol mert csak terhel minket.

Ezert van ennyi pszichesen beteg ember is, aki azt se tudja nagy boldogsagaban mar mit csinaljon. Kozben atgazolnak masokon, hazudnak, Csalnak.

2017. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Mert régen nehezebb volt elválni és a társadalom is megbélyegezte az elvált embereket.
2017. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
7-es. Igen sokat változott a világ 30 év alatt. De nem gondolom, hogy a mai felnőtt boldogtalanabb mint , amilyen a szüleim korosztálya.
2017. máj. 29. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Első nagyon fontos ahol elbukik már az egész, hogy nem jól választunk párt magunknak. Aztán ha kiderülnek a kis bibik nem lépünk ezen problémák megoldása irányában.

Egyre csak gyűlik mindkét félben a sok indulat, aztán robban a bomba mert nem tudják a problémáikat megbeszélni, megoldani. Jön egy megcsalás esetleg, anyázás, egymásra mutogatás, veszekedés anyagiak miatt...stb sorolhatnám. Ezután ha van merszük elválnak. Ha nincs akkor maradnak a fosban.

Én magam is elváltam, sokat tanultam belőle.

A másik hogy valóban rengeteg ismerősnél volt már válás, vagy hallom hogy rossz a kapcsolat és elképzelhető hogy válás lesz. Sok a megcsalás is...

Az emberek kis része csak az aki olyan érzelmi intelligenciával bír hogy meg tudja oldani a párkapcsolatában felmerülő problémákat. Ha ez meg is van nekünk, még mindig ott a baj ha a párunkban ez nincs meg, és egyoldalú a próbálkozásunk. De visszatérek mondandóm legelejére, ha totálisan különbözünk párunktól, ne várjuk el hogy működjön a dolog. Azt látom olyan embereknél működik jól a hosszú kapcsolat ahol hasonló személyiségek találkoznak.

2017. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy elég összetett dolog szerintem.

Szabadabb világban élünk, ma már nem szégyen a válás. Nem bélyegzik meg úgy se a férfit se a nőt, ha már volt x számu házassága, míg régen ez azért visszahúzó erő volt.

A másik meg az, hogy sokan gyorsan lépkedik meg a kapcsolati fokokat, nem adnak több időt maguknak, hogy kiismerjék jól a másikat (mert ugye úgyis el tud könnyen válni, ha gáz lenne)... Aztán pár hetes ismeretség után összeköltöznek, arra hivatkozva, hogy lakva ismeri meg egymást az ember - ami igaz is- csak azért szerintem ez is egy mérföldkő, hogy valakivel összekölötzik az ember, nem lehet pér hét alatt kiismerni valakit ehhez.

Meg alapból az emberekben nincs meg a problémamegoldási vágy, ha adódna valami gond, hanem rosszabb esetben félremennek vagy tetőzik más hülyeséggel az alapgondot.

Szóval nagyjából ezért van ma annyi válás.

2017. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Átalakult az " életmód", vele a társadalom, vele az egyének gondolkodásmódja...ami maradt emberi értékben, az a klasszikus házasság intézményéhez már kevés. Ilyen egyszerű.
2017. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!