Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás alatt mi esne jól egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás alatt mi esne jól egy férfinek, apának?

Figyelt kérdés

Én nő vagyok, anya. Azt tudom, hogy nekem jól esne, ha a válás alatt a volt férjem segítene a gyerekek körül és nem csak a minimális lathatasra vinné el őket, nagyszulohoz lepasszolva őket.

Jól esne, ha a gyerekek költségének felét önként vállalna és a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban is segítene (pl új bútor összeszerelése).

Jól esne, ha gáláns lenne (nem anyagilag, mert egyedül is átlag felett keresek), támogató lenne.

Így jutott eszembe a kérdés, amit kiirtam, mert talán ha én is tudnek olyat tenni, ami neki jó, akkor ez egy jó alap lehetne a békés váláshoz.

Vagyont már elosztottuk (mielőtt jönnének a kérdések, én voltam gáláns anyagi téren, övé maradt a ház, mert ő szereti, én eladtam volna).



2017. jún. 29. 10:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha ket ember bekesen, meltosaggal el tud valni, az nagyon nagy dolog. Ha barati kapcsolat szintjen meg tudnak maradni, az hab a tortan. Ritka dolog.
2017. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, én erre törekszem, de a volt férjem nem. Ő azt mondja, nem fogja önként vállalni a fele költségeket, bár tudja, hogy amit ad, nagyon kevés. 7 számjegyű fizetése van neki is, lenne miből, de kuzdjek meg érte. Ha a bíróság megítéli, adni fogja.

Ugyanígy a lathatas: neki elég heti 1 nap és a nyári szünetben 2 hét. Ha a bíróság másként dönt, vállalja. Szerinte dolgozzak és kuzdjek meg mindenért, amit szeretnék. Nem nézi a gyerekek érdekeit. Neki most úgy kényelmes, ahogy van (szintén ő mondta).

Hogy kimozditsam ot egy békés út felé, ezért szeretném tudni, mi esne jól egy férfinek, apának válás alatt.

2017. jún. 29. 10:43
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem voltam házas, de úgy gondolom, hogy a feleknek a méltányosságot kell egymás felé szem előtt tartani (gyerek felé is), az hozza magával az összes többit.

A ház kapcsán respect. Ritka az ilyen.

30/f

2017. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést igy nyugodtan tedd fel neki

Mi esne jól neked? Szeretném, ha a lehető legbékésebb, legkkoperativabb válást tudnánk véghezvinni, a gyerek érdekében is. Nem vagy az ellenségem, kooperálni szeretnék veled. Mi esne jól neked?


A hozzáállásodért meg jár a virtuális pacsi!


28/N

2017. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Bence_ ***** válasza:
100%

Olyan emberért teszel sokat aki ezt nem érti, így nem is értékeli.

Szerintem eddig is figyeltél rá.

Ha így dönt, hogy neki ennyi elég a gyerekekből akkor ezt fogadd el.

Figyelj magadra, értékeld, hogy de jó ma is mesét olvasok nekik.

Aztán lehet, hogy idővel észhez tér.

2017. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Feltettem neki is a kérdést. Válasza csak annyi, majd dönt a bíróság. Vagy jó nekem gyerekenként 15e Ft és heti 1 lathatas, vagy nincs miről beszélni.

Megértem azt, hogy a hirtelen jött szabadság elfeledteti az apai kötelességét, de ebből szeretném felrázni és jó lenne, ha nem veszítene el a gyerekeket, na persze meg a gyerekek se az apjukat.

Bejelentkeztem mediatorhoz, pár terápiára, de ezekre is 1-1 alkalommal jött el.

A ház pedig nekem csak anyagilag volt lemondás, de neki az otthona. Én szerencsés vagyok, mert a gyerekek velem vannak, vettünk új lakást (ami egyszer majd otthonna válik), így a volt férjem kevésbé sérült (sajnos ezt ő nem így látja, szerinte én mindig utáltam a házat, így ez nem nagy lemondás).

Tehát mire vágyik a férfi válás alatt? Gondoltam, meglepem egy Dominikai úttal, kettesben, ahol új élmények vannak, lazulunk, dumalunk, próbálunk baráti vagy normális beszélgetést folytatni, de nem örülnek, ha kifizetem és ő nem jön el.

Bár a perben ez elég furán nézne ki, az ügyvéd nem javasolja.

Mit tehetnék még, hogy ne legyen ennyire passzív? Emberként szükségem van rá, a gyerekeink mindig osszekotnek minket.

2017. jún. 29. 11:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Dominikai út? Szerintem nem jó ötlet. Kifizeted neki, elmegy és majd ott is lexar esetleg.

7 számjegyű fizetés mellet 15 e ft/gyerek? Ez vicc.

Vagy feketén annyi?

Ha dominikai útra van pénz, keress és fizess meg egy igazán jó ügyvédet. Bár..itt a magatartásán kéne dolgozni és érzelmileg fejleszteni.

Szerintem arrol próbalj beszélni vele, hogy egyszer vissza fog ütni az, hogy heti 1 napot látja őket. Lehet most nem érdekli de a későbbiekre is gondolhatna.

2017. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A tiszta, nettó fizuja ennyi.

Van jó ugyvedem, de tartok attól, hogy ha elkezdődik a sardobalas a bíróságon, már nem lesz utána békés kapcsolat.

A gyerekek érdeke, hogy megegyezzunk.

Ha egyik héten a bíróságon elhord engem mindennek, nem biztos, hogy mosolyogva tudok ajtót nyitni, mikor jön a gyerekekért.

Nekem fontos a nyugalom, hogy most csak a gyerekekkel és a lelkukkel foglalkozzak, hogy minél kevesebb sérülés érje őket. Tartok attól is, hogy ha elmérgesedik a per, a gyerekeken keresztül fog csatázni, rólam rosszat mond nekik. Ezt szeretném elkerülni, akar mibe is kerüljön.

De hogyan? Hogy lehet egy kis együttműködésre bírni egy férfit válás alatt? Nem akarom bántani, és nem akarom a 13 év alatt elkövetett hibáit a fejéhez vágni, főleg nem idegenek előtt. Ami volt, lezartam. Már csak előre szeretnék nézni, hogy milyen jövőt tudunk közösen, de külön élve biztosítani a gyerekeknek.

Nem kérem a gyerekek költségeinek több mint felét, mert én gondozom őket, pedig a természetbeni szülői munkát is értékelnie illene. Békét, harmóniát szeretnék és boldog gyerekeket. Win-win helyzetet szülőként.

2017. jún. 29. 12:27
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi ha durva vagyok, a kérdésed alapján nagyon rendesnek tűnsz, de azok alapján amit leírtál max. arra van szüksége,hogy békén hagyd. Túl rendes vagy vele,amit meg se érdemel,sőt szerintem csak frusztrálja. És minek akarsz kettesbe nyaralást? Én úgy érzem visszaszeretnéd kapni(mert ha még családi nyaralást írtál volna,bár szerintem per pill annak se örülne egy válás közepén). Sajnos ő már nem akarja megmenteni a kapcsolatotokat és nem is érdekli az egész, csak saját magadat alázod meg ezzel az egésszel és túl önfeláldozó is vagy. Szerintem azzal tennéd a legjobbat ha elengednéd( a gyerekeket meg ráerőszakolni sajnos nem tudod, bízzunk benne,hogy elkezdenek majd neki hiányozni és idővel rendbe hozza velük a kapcsolatát,amíg nem késő). Szóval én a helyedbe nem azon agyalnék,hogy neki mi lenne a jó, hanem a gyerekekkel és magammal foglalkoznék. Elmennék egy nagyon jó pszichológushoz és próbálnám az önértékelésemet és önbecsülésemet helyretenni.
2017. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,járok pszichológushoz.

Nem szeretném visszakapni, nekem jobb így, külön. Csak meltatlannak érzem a helyzetet, hogy pereskedni kell a gyermekeim apjával, aminek a vége utálat is lehet. Béke párti vagyok és nem hiszek abban, hogy a bíróság jobb döntést tud hozni a gyerekeinkrol, mint mi szülők.

Lehet, igazad van, el kell engedni, végig csinálni a pert, de én nem akarok vadállat lenni, kifordulni onmagambol. Nehéz helyzet...

2017. jún. 29. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!