Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás alatt mi esne jól egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás alatt mi esne jól egy férfinek, apának?

Figyelt kérdés

Én nő vagyok, anya. Azt tudom, hogy nekem jól esne, ha a válás alatt a volt férjem segítene a gyerekek körül és nem csak a minimális lathatasra vinné el őket, nagyszulohoz lepasszolva őket.

Jól esne, ha a gyerekek költségének felét önként vállalna és a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban is segítene (pl új bútor összeszerelése).

Jól esne, ha gáláns lenne (nem anyagilag, mert egyedül is átlag felett keresek), támogató lenne.

Így jutott eszembe a kérdés, amit kiirtam, mert talán ha én is tudnek olyat tenni, ami neki jó, akkor ez egy jó alap lehetne a békés váláshoz.

Vagyont már elosztottuk (mielőtt jönnének a kérdések, én voltam gáláns anyagi téren, övé maradt a ház, mert ő szereti, én eladtam volna).



2017. jún. 29. 10:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi másra nincs szüksége, csak időre. Ő még nincs túl, nem zárta le. Hagyd egy kicsit békén. Nem tudom, mi miatt valtatok el, de ő még sértett. Idővel jobb lesz. Magaddal foglalkozz és a gyerekekkel.
2017. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanazt akarja, amint a legtöbb férfi válás után. Minél kevesebbet fizetni és minél kevesebbet vigyázni a gyerekekre.

Illetve elfelteni azt, hogy te létezel, úgy tenni, mintha sose lett volna házas, és ezerrel kergetni a puncikat.


Te meg elhiszem, hogy eldöntötted, hogy te leszel a legjobb fej exfeleség, de túltoltad ezt a szerepet. Főleg, hogy azt nem vagy hajlandó figyelembe venni, hogy a volt férjed baromira nem partner ebben, és nem akar az év elvált apukája lenni.


Nem tudom, miért váltok, de valamit nagyon kompenzálni akarsz. Valamiért az az érzésem, hogy te akarsz válni.

Ebben az esetben tudomásul kell venni, hogy az exed most gyűlöl téged, ki akar veled tolni, és nem fogja értékelni ezt a felhajtást.

2017. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen, én akarok válni.

Rengeteg oka van, de az egésznek a gyökere az, hogy sosem volt hajlandó megbeszélni a dolgokat és egoista.

A házat is csak az ő kedvéért vettük, mondván ha nem szeretem meg, pár év múlva elköltözünk. Bármikor szóba hoztam a költözést, dühös lett, mert ő szereti, otthonának tekinti.

Mivel évek óta én próbáltam meg alkalmazkodni a helyzethez, felgyultek a problémák és elhidegultem. Akinek én nem vagyok annyira se fontos, hogy meghallgasson, azzal én nem tudok együtt élni. Szerinte nem volt baj, ő boldog volt. Csak azt nem látta, hogy én évek óta a túlélésért küzdök minden nap. Inkább egyedül élek felnőtt m, mint társsal az ágyamban.

2017. jún. 29. 13:34
 14/19 A kérdező kommentje:
Inkább egyedül élek felnőtt maganyban, mint társsal az ágyamban.
2017. jún. 29. 13:36
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

12# vagyok.

Nincs azzal gond, hogy válni akarsz. Valószínűleg jobb is ez a megoldás, mint ha vele maradsz.


Csak azt vedd figyelembe, hogy a váláshoz ő másképp áll, mint te. Lehet, hogy ő szégyenként éli meg. Eddig eszébe se jutott, hogy tényleg válni fogsz, és most romokban van a jövőképe.

Ezért van benne ez az indulat, hogy te is szenvedj, küzdened kelljen a gyerektartásért, stb. Neki még időbe telik feldolgozni ezt az egészet, és valószínűleg most azt szeretné a legjobban, ha te zokogva és térden állva könyörögnéd magad vissza, hogy ő hűvösen visszautasíthasson.

Ő most (még) fényévekre van attól, hogy baráti, vagy legalábbis udvarias viszonyt akarjon kiépíteni veled.

2017. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vadállatnak lenni és kifordulni magadból. Ő mondta, hogy ha megítéli a bíróság, akkor fizet...de szerintem nem is a gyerektartáson kene pereskedni hanem a gyerekekkel eltöltött időn. Ha többet lenne velük, lehet jobban is ragaszkodna hozzájuk...nem? Eddig hogy viszonyult hozzájuk? Tud velük foglalkozni vagy csak elvannak? Ahh...nehéz helyzet...de legalább Te biztos pont vagy a gyerekek életében, ez vígasztaljon.
2017. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Bence_ ***** válasza:
100%

Eddig éltél társas magányban.

Most, hogy dolgozol magadon lehetőséged nyílt arra, hogy hiteles anya és roppant jó nő legyél!

Pereskedés attól is függ neki milyen az ügyvédje. Nehéz, rossz ott szemben ülni a masikkal. Sajnos ezen át kell esni de aztán vége lesz. Gyerekek meg okosak és van szeműk. Látják, hogy milyen munkát végzel velük. Ha lenne olyan, hogy szid akkor azt is fogják tudni kezelni.

2017. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Elsősorban a kapcsolattartás a per tárgya, de azért fontos a tartasdij is.

Ha elviszi a gyerekeket, mindig sírás van, mert nem tud egyszerre 2 felé figyelni, ezért anyosomnak leadja az egyiket és csak 1 gyerekkel van. Tudom, hogy szereti őket, de nem tud a szintukon foglalkozni velük.

2017. jún. 29. 19:42
 19/19 anonim ***** válasza:
Csapnivaló egy ember lehet.
2017. júl. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!