Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mihez van joga az apának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez van joga az apának?

Figyelt kérdés
Nem éltünk sosem házasságban, van egy 1éves gyermekünk, apasági elismerő nyilatkozatot viszont csináltattunk. Bíróság dönthet úgy,hogy kizárólagos felügyeleti jogot kapok? Mivel "apa" eddig sem viselkedett apaként, utolsó időkben bántalmazott. Szem-és fültanú erre nincs,bizonyítani nem tudnám.
2016. nov. 17. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Felügyelet alatt láthatja a gyereket, ilyenkor elmentek egy családsegítő központba, van ahol ez kórházon belül van ilyen szoba, és szépen megvárod azt az 1-2 órát.
2016. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Pont olyan joga van a gyerekhez, mint neked, főleg ha nem tettél feljelentést, miután megvert.

A gyermekelhelyezési perben fog eldőlni, hogy hogy lesz a láthatás, osztott felügyeletre szerintem nem kell számítani, és gondolom az apa sem akarja a gyereket ennyire.

Gondolom, megállapítják a szokásos "két hetente hétvégén láthatást", aztán kézcsókom.

2016. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nem vagyunk hazasok sem!!! Feljelentest meg mire alapoztam volna? Rangatott, fenyeget folyton. Apai elismero nyilatkozat van csak. Semmi mas. Ertem,hogy van joga latni...
2016. nov. 17. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Jog szerint ő a gyerek apja. Mit nem lehet ezen érteni?! Az apaság és a házasság két különböző fogalom.
2016. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tiéd lesz a felügyeleti jog, 2 hetente majd meglátogathatja.
2016. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van ,aki olyan hulye,hogy ugysem erti mit mondok,akkor ne irjon mar!
2016. nov. 17. 19:27
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Aki nem érti a dolgokat, az te magad vagy, Kérdező, hiszen ezért kérdezel.

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal. Ha házasok voltatok, ha nem, a gyereknek az apja az az apja. Neked jogod van gyerektartást követelni, o viszont cserébe élni fog a jogával, hogy láthassa a gyerekét. Ezen mi nem érthető?

2016. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megosztott felügyeletre szerintem sem kell számítani, de a kéthetenkénti láthatási jog az valójában a gyerek joga, nem az apáé, ezért akármit is hozol fel, max ultrabiztonságos közeget biztosítanak (amit mondtak korábban is, 1-2 órás családsegítői felügyelettel), de magát a láthatási jogot sosem fogják elvenni- a gyerektől. Az egy dolog, hogy az apa nem él vele, a láthatásra kényszeríteni nem tudják, de eltiltani nem fogják, mert az meg a gyerek jogainak megszorítása lenne- és szegényke meg közben nem tehet semmiről.
2016. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hangfelvételt, videot lehet készíteni a tettlegességről. Azzal lehet feljelentest tenni.
2016. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Apasági vizsgálat is készült? Mert az apasági elismerő nyilatkozat tudtommal nem ugyanaz.
2016. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!