Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 20 év után válás, apa vinni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 év után válás, apa vinni akarja azt ami eredetileg anyáé. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Igazábol ami tulajdonunk van az anyáé de apa az évek során nyilván tett hozzá max egy kis pénzzel de inkább fiziki munkával. most meg el akarja vinni és utána elinni mert alkoholista. nem akarom h megkapja persze járna neki vmi lehet de azért egy ház vagy egy naralo az tulzás, pénzünk nincs. és nem fogunk hitelt felvenni h kifizessük és ö élete végéig ihatna (mert munkanélküli) mi meg belehalunk mire törlesztjük. apa akarja beadni a válopert. sikerülhet neki elvinni valaminket???
2010. máj. 24. 12:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
ja és még elötte akarjuk nem alatta.
2010. máj. 24. 14:43
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy akárhány év alatt a külön vagyon közössé válik, nem tudom, honnan szedik egyesek ezt a hülyeséget.

Ami a házasság elött valamelyik fél tulajdona volt, vagy a házasság alatt örökölte, az saját, külön vagyon marad akár 50 ev után is. Amit a házassás fennállása alatt szereztek, az közös, függetlenül attól, hogy kinek a nevén szerepel, mert a házasság vagyonközösség - és ez aszerzett javakra is meg a kölcsönökre is igaz.

VIszont a saját vagyon egy része idövel számithat közösnek: pl. ha van egy háza valamelyiknek kölcsönnel, és a kölcsönt a házasság alatt törlesztik, akkor a kifizett törlesztörészlet közös, tehát a háznak egy része közös lesz (amit a kölcsönböl kifizettek), illetve az ez idö alatti nagyobb felújitásokra forditott pénz is közösnek számit.


Ha édesanyád a házat vagy a nyaralót még a házasság elött megvette, teljesen kifizette, akkor édesapádnak aból nek sok jár, de ha az együttélés alatt költöttek rá jelentösebb összeget, vagy netán ezalatt az idö alatt vették, akkor az közös.

2010. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, honnan szedik az emberek, de rendszeresen beirják az ilyen kérdésekre, hogy x év után (ide mindig más számot irnak...) közös lesz, ami házasság előtt csak az egyiké volt.

Hát ilyen nincs.

Ami a házasság előtt anyukádé volt, az most is csak az övé lesz.

Ami viszont házasság alatt lett az övéké, mindegy, hogy kinek a nevén van (az senkit se érdekel..), az minden KÖZÖS.

A házasság ugyanis vagyonközösséget is jelent többek közt.

És bizony apukádnak jár mindennek a fele, amit a házasságuk alatt szereztek.

És egy nyaraló hiányába nem fogtok belehalni, hidd el...

Átiratni nem tudjátok a nevedre, hiszen ahhoz apukád aláirása is kellene, a fele ugyanis az övé, még ha nincs is bevezetve a földhivatali papirokon a tulajdonrésze, akkor is, tehát simán megtámadja az ajándékozási/adásvételi/bármilyen szerződést és simán meg is nyeri.

Úgyhogy bizony kezdjetek játszani a számokkal, hogy hogyan tartsátok meg a házat, ha azt nem akarjátok eladni, mert ha a nyaraló nincs akkora értékű, akkor bizony még ki kell fizetnetek apukádat.

És ha akarja, akkor elissza, ha akarja, akkor odaadja az utcán az első szembejövőnek, ugyanis az az ÖVÉ.

Sajnálom.

2010. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
hát annyit tudok h anya örökölte csak az a baj h nem tudom h a házasság elött vagy közben. van kölcsön de azt anya fizeti és fizette mindig is. ilyenkor? és köszönöm a válaszokat!!!
2010. máj. 24. 18:54
 15/21 anonim ***** válasza:
Keresetek ügyvédet de nem úgy müködik hogy megérdemli-e ami az anyúkádé volt az esküvő elött az az ő vagyona ha a házat közösen vették hiába van anyúd nevén attól még közös. Ha nem tudnak megegyezni a pénzrő a bíroság elárverezi a házat a fejetek fölül, akkor inkább már vegyetek fel hitelt és fiesétek ki. A törvény nem engedi az egyik fél anyagi kisemizését sajna még ha megérdemelné akkor sem.
2010. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
ha anyád örökölte az ingatlanokat, akkor apádnak az ég világon semmi köze hozzá...kivéve, ha értéknövelő befektetést tett, pl. saját vagyonból finanszírozta a tetőtérbeépítést, vagy melléképületet épített
2010. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya örökölte a házat, akkor az az övé, de a házasság alatt törlesztett kölcsön értéke akkor is közös, ha csak az anya fizette, mivel a házasság alatt minden közös, függetlenül attól, hogy kinek a fizetéséböl lett megvéve.
2010. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Anyukád örökölte, az az övé. Ha a házasság alatt örökölte, akkor is csak az övé, az sose lesz közös és az örökség tényét könnyen igazolni is lehet, ez megkönnyiti a dolgot.

A kölcsönt mindegy, hogy ki fizeti, mivel a házasság alatt be és kimenő MINDEN pénz közös, a jövedelmek, a kiadások is, nincs olyan, hogy enyém-tiéd. Ez alól pl. az ajándékozással és örökléssel megszerzett cucc kivétel, mint anyukád öröksége is.

2010. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

8: 35-ös: Ezt irtad: "A kölcsönt mindegy, hogy ki fizeti, mivel a házasság alatt be és kimenő MINDEN pénz közös, a jövedelmek, a kiadások is, nincs olyan, hogy enyém-tiéd. Ez alól pl. az ajándékozással és örökléssel megszerzett cucc kivétel, mint anyukád öröksége is."

Szerintem nem egészen világos, ahogy irtad, mert ha az örökölt házra volt még kölcsön, akkor az öröklés idöpontjában már kifizetett rész az anyáé, az ezutáni törlesztett rész viszont közös - igy korrekt a leirás.

2010. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igen, abba nem mentem én bele, de többen is irták, hogy amit örökölt házat anyuka, arra közösen költhettek utána (felújitás, hozzáépités), vehettek fel kölcsönt erre, tehát ebben az értelemben szerezhetett rajta tulajdonrészt apuka is, amit követelhet is a váláskor.

Pl: ért 15 milliót az örökölt ház, és 5-6 év múlva hozzáépitettek 3 millió értékben.

Ha ma a ház ér 35 milliót, mennyi jár apukának?

Szóval lehet ilyen matekpéldákba belemenni, de nem akartam, itt csak a főszabályokat mutattuk be, hogy érthető legyen.

Természetesen nem pontos, amit ide pár sorban, az eset részletes ismerete nélkül ideirunk.

2010. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!