Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén viheti az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén viheti az apa kisfiamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon megromlott a viszonyunk. Szinte semmiben nem értünk egyet. Teljesen más a világnézetünk és az alap felfogásunk mindenről a férjemmel. Államdó a konfliktus és a csúnya viták. Ez engem már teljesen felőröl és visszahúz minden célomtól. Közel 10éve vagyunk együtt több újrakezdéssel a hátunk mögött. Sajna mindig egyre roszabb lett. Már tudom hogy a férjem részéről sosem volt szerelem irányomba... Csak jól jött valaki mellé. Nagy a korkülönbség. Én fiatal és naív voltam. A dolgot bonyolítja jogy van egy 2éves kisfiunk, akin már látszanak a veszekedések hatásai. :( Egyre feszültebb vagyok. Azt érzem mi den egyes nappal egyre rosszabb lesz neki és lehet hogy visszafordíthatatlan károkat okozhatunk neki. :( Eldöntöttem! Válni akarok! Tudom hogy a férjem nem és nem fog elengedni sem. A viták során tobbszor mondta hogyha megyek a gyerek marad. Lehet rá jogi alapja, hogy elvegye?? Még nincs jövedelmem, mert itthon voltam vele, előtte egyetemre jártam... Nincs saját lakásom sem, de néhány hónap múlva ezek valószínüleg megoldódnak.

2017. aug. 14. 14:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9

Nem, nincs fiam, ket lanyom van. Az exem kerult az apjahoz, 24evvel ezelott.

Az exem viszont latvanyosan bosszubol akarta "elvenni" a gyerekeket, ezt pedig a kirendelt pszihologus 10perc alatt levagta. Nalunk kertek ovodai szakvelemenyt is, illetve a kicsivel jartunk fejlesztesre, es onnan is kertek.

2017. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

"Lehet rá jogi alapja, hogy elvegye??"


A kisfiatok egyedül a Te tulajdonod, a Tiéd egyedül?

Mivel két ember kellett ahhoz, hogy a kisfiú megszülessen, a felneveléséhez változatlanul két emberre lenne szükség - így lenne természetes. De az, hogy a saját tulajdonosnak tekinted a kisfiatokat, szerintem nem helyes. Tiéd a samponod, a törölköződ, a bögréd - egy kisfiút nem lehet ebben a sorban megemlíteni.


A súrlódások szintén természetesek egy kapcsolatban, nem kell, hogy mindenben egyetértsetek.


Az sem helyes, hogy a férjed azt írja, hogy "a gyerek marad". Ezt nem ő dönti el. A bíróság mérlegelni fog, és a törvény szerint annál a szülénél helyezi el a gyereket, akinél megfelelően biztosítottak a testi, lelki, szellemi fejlődéséhez szükséges feltételek.


Addig ne kezdj pereskedni szerintem, amíg nincs kilátás arra, hogy egyedül is képes lennél a gyermek számára az élethez szükséges körülményeket (lakás, saját jövedelem) előteremteni.

2017. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet rá jogi alapja. Nagyon nagy tévhit, hogy csak akkor ítélnek Apának ha az anya prosti (az önmagában nem kizáró ok amúgy sem), iszik, drogozik stb. Főleg az új ptk-nál már az sincs, hogy 3 év alatt tuti nem ítélnek Apának. Annyi esélye van, mint Neked. Azt nézik első sorban kinél biztosított a gyermek tesi-lelki fejlődése, ki neveli jobban és nem első sorban az anyagiakat nézik. Az nem jó pont,hogy sem állásod, soha nem is volt jóformán, nincs lakhatásod. Először ezeket old meg, mert így nem túl jók az esélyeid.
2017. aug. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!