Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltözhetem a lányommal egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltözhetem a lányommal egy másik városba a volt férjem beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve mondták ki a válást, a lányunkat én nevelem, de ő rendszeresen látogatja. A lányunk 2 és fél éves, jövőre oviba fog menni és nekem vissza kell mennem dolgozni. Most albérletben élek, a lakásunk egy az egyben az exemé volt. Mielőtt összejöttünk én egy másik városban éltem, ott van egy lakásom nekem is, amit albérletbe adok ki azóta. Most hogy elváltunk, egyre többet gondolok rá hogy vissza kellene költöznöm a szülővárosomba. Nem csak hogy ott saját lakásom van, de ott vannak a szüleim is, akik nagyon szeretnék hogy közelebb legyünk hozzájuk. A lányomra is tudnának vigyázni, anyukám már nyugdíjas, sok ideje van és imádja az unokáját. Itt senkit nem ismerek a volt férjemen és egy pár baráton kívül, akikkel a lányom születése óta alig találkozom. Két dolog tart vissza, az egyik hogy a munkahelyem itt vissza vár, a másik

pedig hogy a volt férjem nagyon ki fog készülni, ha közlöm vele hogy el akarom vinni a lányát a városból. Ez a nyomósabb indok. Nem olyan hatalmas távolságról van szó, autóval másfél óra. Hajlandó lennék az utat, amit neki emiatt meg kellene tennie felesben fizetni, ha nagyobb lesz a lányunk, elviheti magához bármikor több napra is. Nem elszakítani akarom tőle a gyereket, egyszerűen én nem látom itt a jövőmet ebben a városban. Ebben az esetben az exem tehet valamit hogy megakadályozza a költözést? Ti mennétek a helyemben?


2017. szept. 28. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
mivel személyes szabadságodban nem korlátozhat igy igen
2017. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam el a hosszu kifejtest, de orszagon belul akkor es oda koltozol, amikor es ahova akarsz.
2017. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Az exferjed nem tud roghoz kotni. Etdekes lenne.
2017. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Elköltözhetsz, persze. Ebben a helyzetben én is közelebb költöznék a szüleimhez, hiszen elsősorban rájuk számíthatok a válás után. Addig maradnék, amíg a szülővárosomban nem találnék munkát. Apuka hétvégén látogathatja, 1-2 év múlva, vagy akár már hamarabb is, egész hétvégére elviheti, ha olyan a kapcsolata a lányával.
2017. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam.

Nálunk ez úgy zajlott, hogy az ügyvédem hivatalosan tájékoztatta a szándékomról kóval a költözés előtt, hogy ne az legyen, hogy meg akarok szökni, el akarok tűnni, stb... Leírta, hogy hová megyünk és mikor, és azt, hogy nem kívánom akadályozni a gyerekkel a kapcsolattartást.

Ő környezettanulmányt kért, megvolt, mindent rendben találtak. Mivel az én költözésem miatt neki kell megtenni a láthatások alkalmával a Bp. - Nyíregyháza távolságot a Nyháza-Nyháza helyet, így engem köteleztek az útiköltségének egy részènek a térítésére.

A lényeg: hivatalos úton mindenképp tájékoztasd az apát arról, ha ekkora mértékben változik az élete. Igaz ez minden iskolaváltásra, lakhelyváltásra, ilyesmire.

2017. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!