Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni abban az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni abban az esetben ha a volt férj nem indít apaság véleleme iránt pert? Mi is indíthatjuk?

Figyelt kérdés

A màsodik gyermekem az új pàromtól született, de az exférjem nevére került, mert "későn" vàltunk el a baba születéséhet képest, hiàba nem vagyunk együtt màr 2 éve.

Én hagytam el, haragszik, és a képembe röhögött, hogy neki még az is megéri hogy tartàsdíjat fizessen a baba utàn, csak hogy szivasson minket, biztos hogy nem fog pert indítani.

Mi megtehetjük? Hogy kerülhet a baba az új pàrom nevére?

Ügyvédhez februàrban tudok menni, addig valami ötlet? :(


2018. jan. 17. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt: én szemrebbenés nélkül bevasalnám rajta a gyerektartást, nem attól lesztek egy család, hogy kinek a nevén van. Gyorsan rájönne, hogy csak magát szivatja.

Másrészt add be te vagy az apa. Nem kell hozzá az exed engedélye.

2018. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt. Ezt a pert nem csak az "apa" indíthatja?

A gyàmügyet is hivogatom, de nem értem el még senkit sajnos ott sem :(

2018. jan. 17. 12:41
 3/9 A kérdező kommentje:

Szuper! Itt ezt írjàk:

"Az anya a gyámhatóság jóváhagyásával, kiskorú gyermekével együttesen indíthat pert."

[link]

2018. jan. 17. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Keressetek fel ügyvédet. Ha jól értem, 2 éve nem éltek együtt. Nem hinném, hogy nehéz dolgotok lesz ezt elintézni.
2018. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Öhm. Engem azért érdekelne, hogy amikor megszülted a babát, és fel kellett tüntetni az apát az anyakönyvi kivonaton, akkor mégis mi a túrós pélóért írtátok a volt férjed nevét? Kva mindegy, hogy vele voltál házas, vagy egy afrikai törzs főnökkel, ha egyszer nem ő nemzette, nem őt írod rá. Másfelől ha a volt férjed annyira akarja fizetni a gyerektartást, egy gyerekért, aki nem az övé, én hátradőlnék és elfogadnám békésen. Őszintén szólva, nem adok neki három hónapot, és rájön, hogy semmi buli nincs abban, hogy ok nélkül pénzel egy babát, aki nem is az övé.


Továbbá szerintem az anya kérhet DNS tesztet, ahhoz meg nem kell a volt férjed engedélye, ha pedig abból kiderül, hogy nem az övé a baba, túl sok bele szólása sem lesz.

2018. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmikeppen ne fogadd el a tartasdijjat. Vagy tedd felre. Ha ez annyira szorakoztatja az ex-ferjedet, valoszinüleg vissza akarja majd perelni, ha ti elinditjatok a folyamatot, hogy megsem az öve a gyermek.

Apasagi tesztet mindenkeppen vegeztess. Ahhoz nem kell a volt ferjed, csak a biologiai apa. Tudom, hogy Magyarorszagon birosag elött meg a tudomanyos tenyeket sem lehet egyszerüen ervenyesiteni, de hatha van szerencsed kompetens es eppelmejü emberekhez is a folyamat soran.

2018. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy gyt.t fizet, pontos terve van, hidd el. Ha te azt a pénzt elfogadod, olyan pert akaszt a nyakadba, miután kiderül, hogy kitől is van a gyerek igazából, amilyet nem szégyell.

És igaza is lesz.

Ilyen rendezetlen körülmények közé egyébként miért szültél? És egy ilyen fiatal, új kapcsolatba? Az előzô házasságod miért nem zártad le eddig? 2 év alatt simán el lehet válni....

2018. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5ös: a születéskor nem azt ír az apához, akit akar. Amíg házasságban él az apa mindig a férj. Ezért létezik az apaság vélelme eljárás. Azt a terhesség alatt lehetett volna végigcsinálni.
2018. jan. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs sok esélyetek, ismertek ilyen esetet.

Ott a vér-szerinti apára (mármint, aki annak gondolta magát) rendőrséget hívtak az óvodában.



De én is azt gondolom, nem a gének döntik el az apaságot, hanem az érzelmi kapcsolat.

2018. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!