Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El szeretnék válni! Hitelre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El szeretnék válni! Hitelre vettünk házat! Eladhatjuk? Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Másfél éve vettünk egy házat. 16.500.000 ft volt az önrészünk ami teljes összegben az én pénzem volt! El adtam a lakásomat és a kocsimat is mert ikrekkel voltam terhes és egy házat jobbnak gondoltam. Persze nem írtunk házassági szerződést. A férjem nagyon sokszor olyan hangnemben beszél velem, hogy ennek se magamat sem a gyermeikemet nem szeretném kitenni a továbbiakban! (Nagyon szépen fogalmaztam) 20évre vettük fel a fent maradó összeget, 15M Ft-ot plusz kaptunk az ikrekre 1.490.000 Ft CSOK-ot. Mivel ez még csak másfél éve történt érdekel, hogy eladhatjuk a házat válás esetén? A csokot vissza kell fizetni ez számomra egyértelmű, de amiatt nincs valami megkötés, hogy esetleg nem adhatjuk el 5evig? Azota sokmindent csinaltunk a házon jóval többért is el tudnánk adni mint amennyiért vettük, de én csak a 16M-at szeretném kivenni ebből a házasságból ami az enyém volt, hogy a gyermekeimmel egy új szebb életet kezdhessünk 😞 eladhatjuk? Vagy még majdnem 4evig fizetni es civakodnunk kell miatta? Koszonom ha valaszoltok!
2018. máj. 23. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Édes Istenem..... a CSOK egy viszonylag új családtámogatási rendszer, de ti már nemhogy felvettétek, de már be is döntöttétek a hiteleteket....

másfél év alatt....

Mi lesz még itt ebből a CSOK-ból a jövőben?!

2018. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudtommal 10 éven belul azt vissza kell fizetnunk szoval ne aggodj nem toled vettuk el! De ha ebben a tortenetben teged tenyleg 1,4M ft erdekel akkor mar ertem miert tart itt magyarorszag! 😊 nem amiatt tudtunk házat venni hanem azert mert volt pénzem és mert mellette keményen dolgozunk!
2018. máj. 23. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:

#1

Miért nem ügyvédet kérdezel meg? Itt csak hozzá nem értők okoskodását fogod kapni, akik szarabbnál szarabb tanácsokkal fognak ellátni.

Valaki feltett valami hasonló kérdést, csak ott a gyerektartás volt a téma, és az egyik hülye azt javasolta, hogy zsarolja meg az apát a több pénzért cserébe... Bűncselekményre buzdította a kérdezőt.

2018. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam ha család a téma akkor legalabb valaki tud normalis valaszt is irni. Azert nem mentem még ugyvedhez mert ez a dontes ma dőlt el bennem, ma kerult pont az i-re. Es mivel este egyhelyben topogok remeltem van koztunk olyan is aki nem

Irigy szaros 1M-ra 😁

2018. máj. 23. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Család?

Te egy jogi kérdésre vársz választ, amire csak egy ügyvéd adhat kielégítő választ.

2018. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*szüleik
2018. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eladhatod. De ha nincs szerződès, ès feles a tulajdon, a ferjed meg szemèt, akkor ebből akkor fogsz 16 millat latni, ha a haz most 32őt èr...:( plusz szàmolni kell a 14% nyeresègadó fizetèsèvel, mert 5 èven belül adod el. :(
2018. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben csak a CSOK bonyolítja a dolgot. Ha azt a banknál megérdeklődöd, hogy mennyit kell visszafizetned, mivel a vállalt kötelezettséget nem teljesítettétek, így valószinűleg büntetőkamattal kell visszafizetni. Ha az megvan, onnantól egy sima hiteles házat kell eladni, az szinte mindennapos.
2018. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bence_ ***** válasza:

Amit bele tettél azt kiveheted hiszen az házasság előtt szerzett vagyon.

Könnyen lehet, hogy a Csók az új házára is átviheto hiszen ott a két gyerek.

Válás miatt ügyvéddel így is úgy is beszélned kell.

2018. jún. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!