Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj nem fizetése nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj nem fizetése nem bűncselekmény? Ezzel zárta le a rendőrség a nyomozást.

Figyelt kérdés
kb. 6 éve nem vagyok együtt a gyerek apjával, a felügyeleti jogot megkaptam,a tárgyalásra el sem jött, megállapítottak x összeget. A gyereket elviszi 2 hetente, ezzel nincs probléma. Nem fizetett soha időben, fél és,éves elmaradása volt, végrehajtást kértem, melynek költségét is nekem kellett fizetnem. Feljelentettem, de hosszasan húzódott, mire fizetett, lezárták. Megint nem fizetett, már több mint 6 hónapos elmaradása van.Megint feljelentettem, és lezárták azzal, hogy nem tud miből fizetni, nem követett el bűncselekményt. Igen, semmi nincs a nevén, más nevén van mindene, lehet bejelentett állása sincs,cégei vannak más nevén. Jó körülmények között él, több autó stb.. Akkor a gyermekem soha nem fog tartásdíjat kapni? Mit lehet tenni?
2018. júl. 19. 13:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni.

Esetleg annyit, hogy odaviszed a gyereket, az összes cuccával, hogy innentől cseréltek; ő neveli, te meg éled a világod. De nincs anya, aki ezt be fogja játszani, inkább éhen hal. Ezt az "apák" is tudják, azért lépnek le úgy, hogy innentől neki se gyereke, se kötelezettsége.

2018. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem tudták(akarták) behajtani apámon a gyt-t. Feketén dolgozott, semmi nem volt a nevén, a bíróságon megmondta, hogy zsíroskenyeret eszik,mert nincs pénze, de ennek ellenére új BMW-vel ment a tárgyalásra. Ennek már 15 éve, azóta se láttam egy forintot sem a gyt-ből, ő pedig vígan éli az életét azóta is. Még egy ejnye-bejnyét sem kapott érte.
2018. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A NAV-nak ha elég információt tudsz mondani akkor már lépéselőnyben vagy :-) ( tapasztalat gyt ügyben).
2018. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A múltkor volt egy ilyen kérdés, ott a hölgy büszkén jelentette, hogy feljelentette a rendőrségen a pasit és hogy ez bűncselekmény, mondták neki a rendőrségen. Hiába mondtam neki (le is pontozott), hogy ügyvéd kell, fizetsi meghagyás, hogy ne tudjon soh kibújni alóla, akkor sem ha nem fizet. Ez bizony pénzbe kerül, de 5 évenként elég frissíteni (ennyi az eévülési idő) és bármikor bármilyen beévtelre szert tesz, beleértve örökséget is, sőt még a halála után is behajtható marad késedelmi kamatokkal. Ez az egyetlen módja annak, hogy valaha pénzt láss, ha ezt nem teszed meg, akkor sose lesz pénzed ebből.
2018. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Soha nem lesz semmi a nevén a végrehajtások miatt. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. júl. 20. 18:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy soha
2018. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!