Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez előre egyeztetett időpont?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez előre egyeztetett időpont?

Figyelt kérdés
Sajnos az ügyvédem szabadságon van külföldön, ezért nem érem el, így azoktól kérdezem, akik tapasztaltak ilyen téren. Válás esetén adott napra az van írva, hogy lárhatás előre egyeztetett időpontban. Az apuka közli, hogy este 6-kor ér rá, anyuka mondja, hogy aznap délutá n 4-től programjuk van. Ez esetben mit lehet csinálni, mert apuka szerint az anyukának kell alkalmazkodni és a gyerekkel együtt lemondani a programot az ő kedvéért, mert szerinte erről szól az előre egyeztetett, hogy ő előre szólt.

2018. aug. 22. 18:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem helyes, hogy apának hívja, mikor az igazi apja is része a kicsi életének. De mindegy, ez csak az én véleményem, én tuti kijavítanám, hogy apa majd jön hétvégén, ő a ,Zoli,.

Nincs avval gond szerintem, hogy van valakid, de 8 hónap azért egy friss kapcsolat, arra kellene, hogy törekedj, hogy a gyerek a vérszerinti apjával is minél több időt tudjon eltölteni. Túl kell lépned azon, hogy a ti kapcsolatotok megromlott. Biztos jófej az új párod, de nem az apja a gyereknek.

2018. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%
Attól nem lesz senki igazi apa,hogy rászánt 3 percet és megcsinált egy gyereket. A szeretettöl és a törödéstöl lesz az... Az exnek meg meg kell mondani,hogy idöben találja ki mikor jön,és ahhoz tartsa magát, mert nem alkalmazkodtok a variálásához és pont. Ha nem tetszik neki,akkor ìgy járt.
2018. aug. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Alternatív megoldás, tessék: menjetek el a gyereknapra vagy mi lesz ez 4re, apuka meg oda érkezzen a gyerekért 6ra. Egy két évesnek két óra is hosszú program ilyen helyen, ha meg esetleg apuka késik/nemjön/akármi amit felvázoltál, akkor nem maradt ki emiatt a családi nap. Azon meg csak nem múlik már, hogy nem otthon adod át.
2018. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Az az egyeztetett időpont, amit előre lefixáltok, és mindkettőtöknek megfelel. A láthatási napokra addig ne szervezz programot, míg vele nem beszéltétek meg, hogy mikor tud jönni. Ha meg utólag akar módosítani, nem kötelességed neked borítani a programot.

Hogy itt most ez hogy volt megbeszélve, vagy hogy nem, azt nem tudom.

Beszéljetek meg előtte 2-3 nappal a dolgot, és lehetőség szerint ő is tarsa magát hozzá.

Próbáljátok meg ezt mindig békésen rendezni, ne egymás alá áskálva csinálni. Fontos a kompromisszum. Ha valami miatt nem tudjátok összeegyeztni a láthatást az adott napra, akkor ajálj fel helyette másik napot. Nem kőbe vésett szabály, hogy csakis a megadott napon találkozhat a gyerek az apjával. Lehet ezt rugalmasabban kezelni. A gyerek a lényeg, ne egymással háborúzzatok. Beszélj vele, hohy ez a gyereknap biztos nagyon jó élmény lenne neki, mi lenne ha ő vinné el, vagy oda menne érte, esetleg a láthatást eltolnátok másnapra stb. Rengeteg kompromisszumos megoldás létezik, hogy a program se legyen lemondva, és mindenki jól járjon. Csak arra kell törekedni. Mindenkinek úgy a jobb, pláne a gyereknek.

Azzal meg semmi gond nincs, hogy új párod van. Azt meg ne hagyd, hogy apának nevezze. Lehet, hogy jól esik neked, meg a párodnak is, de ezt nem szabad. Még pici, és fogalomzavar alakult ki nála, aki hozzátok jár férfi, és kedves vele, neki az az apa. Meg kell tanitanod neki, hogy apukája egy van, és az kicsoda, a párodat meg nevén szólítsa.

2018. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Jézus atya úr isten, miket írtok válaszként, de komolyan? A kérdező leírása alapján a gyerek vér szerinti apja véletlen sem nevezhető apának, erre ti ilyeneket írtok, hogy "ha már széttetted neki a lábad" meg azzal vádoljátok, hogy nem a gyerek érdekeit veszi elsődlegesen figyelembe? Mégis szerintetek melyik szolgálja jobban a gyerek érdekeit, ha találkozik az "apával", akit valójában nem is igazán ismer, vagy ha egy családi napot eltölt vidáman az édesanyjával?


Na mindegy... Kérdező! Szerintem jogi úton valami keretet lehet szabni ennek az "előre egyeztetett" időpontnak. Kérvényezzétek az ügyvédeddel, hogy minimum 24 órával (vagy akár többel) jelezze előre az édesapa a láthatási szándékát, mert nem tudsz 0-24 óráig rendelkezésre állni. Hivatkozzatok az eddigi esetekre, amiket itt is leírtál, hogy nem jelent meg, nem pontosan jelent meg, néhány órával előtte szólt, hogy megy látogatni, stb.


(Azt csak zárójelben írom le az itt ítélkezőknek, akik szerint a kérdező számára nem fontos a saját gyereke, hogy az apának vajon mennyire fontos, ha pár órával előtte találja ki a látogatás időpontját?)

2018. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felajánlottam neki, hogy jöjjön oda a családi napra, mert ott leszünk, de azt mondta, hogy nem hajlandó plussz 2*25 km-t autózni, mert az plussz pénzbe és időbe telik. Nekünk meg nincs autónk, mi oda is busszal fogunk átmenni.
2018. aug. 23. 14:43
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Hát, mondjuk az biztos, hogy pluszköltségekbe nem verheted a másikat. Ha fizeti a gyt.t, joga van a láthatáshoz, a gyereket pedig a bejelentett lakcímén kell odaadnod az apjának.
2018. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

#27, jah, hogy fizeti a gyt-t, aztán ezzel el is van intézve? Akkor neki már nem is kell a gyerek érdekeit nézni? Te papolsz arról, hogy a gyerek a legfontosabb, az anya csak a gyerek érdekét nézze, az apára már nem vonatkozik? Neki nem kell rugalmasabbnak lennie? Neki nem érhet meg egy kis plusz autókázást a saját gyereke?

A férjem zokszó nélkül levitte az idős szomszédunkat a 60km-re lévő korházba a feleségéhez, oda-vissza, nem is egyszer, pusztán emberi szivességből, meg jóba is vagyunk velük, egy apa meg a gyerekekéért nem képes a felét megtenni, csak hogy jól érezze magát a kisgyerek?

Nem attól lesz valaki apa, hohy megcsinálja, fizeti kötelezően a gyt-t, és a kötelező láthatásoknak is nagyjából eleget tesz. Te is biztosan ilyen szípapuka lehetsz, azért savazod ennyire a kérdezőt.

Tudod én is azt gondolom, hogy egy ilyen családi napi mókázás nagyobb élmény a gyereknek, mint hogy az apuka elviszi magához egy kicsit. Felteszem ő nem viszi sehova, hisz fizeti a gyt-t, nehogymá még pluszba költsön a gyerekre. Úgyhogy bocs, de nekem eszem ágában nem lenne lemondani a programot, mert apuka csettintett, hogy este 6 körül! hajlandó időt szakitani a gyerekére. Nem gondolom, hogy ez annyira jó lenne a gyereknek, csak mert az apjával lehet. Egy ilyen apával, akinek kb. minden más fontosabb a gyerekénél.

2018. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet.Nagyon tudjátok védeni azt az embert aki megcsinálta a gyereket,majd azzal a lendülettel le is lépett. Nemhiába apa a nevelőapa,ha ezt tanították neki,ha nem.
2018. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Kb egy évig játszottam ezt, amit te, kérdező.

Nos az exem hamar megszokta, hogy ugrok, ha füttyent, megoldok, szervezek, újratervezek.

Ebből lettek a hat órás láthatások (amiben bennevan két óra szundi) a gyerekek éhesen jönnek haza, mert kukoricapuffancs volt az ebéd, vagy egy mirelit coopos pizza negyede.

Elegem lett, írtam neki egy hivatalos kéttanus levelet, hogy a bíróság által meghatározott láthatás szerint adom át kizárólag a gyerekeket (minden masodik hétvége, minden kétnapos ünnep másnapja, minden szünet második fele, kivéve iskolaszünet, mert akkor heti váltásban)

Ez négy hónapja volt, azóta nulla a reakció, nem is keresi őket.

2018. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!