Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rájöttem hogy még mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rájöttem hogy még mindig szeretem a volt férjem. Van egy 2 éves lányunk és mindig mikor jön érte nagyon kedves. Jó lenne ha újra össze jönnénk. Én akartam válni. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve váltunk el.

Nincs neki senkije azóta.

Ha telefonon is felhív nagyon rendes és nagyon jó eltudunk beszelgetni. A gyerek is nagyon szereti


2018. aug. 28. 20:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Azt tudod hog ökörség miatt dobtad őt????

Minden bizonnyal nem azért dolgozta szarrá magát mert az neki annyira jó volt.

Arra nem gondoltál hogy értetek csinálja?

Perze, természetesen ebben is KELL az aran középút, tehát nem lehet mindent beáldozni a pénzért.

de úgy gondolom nem követett el hatalmas bűnt azzal hogy rengeteget dolgozott.

Gondolkodj el ezen, és utána cselekedj, ÉRETT gondolkodással!

És örülj hogy még ezek után kedves veled. Hajrá, beszéljétek át és építsétek újra!

Kívánom hogy sikerüljön

42f

2018. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Remélem el nem vesz újra.
2018. aug. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk is hasonló okokból lett vége a 10 éves kapcsolatunknak annyi kivétellel, hogy nem voltunk házasok, de van 2 közös gyerek. Az exem mindent az én nyakamba varrt és elhitette velem, hogy miattam romlott meg a kapcsoltunk miközben otthon volt a gyerekekkel. Aztán kiderült hogy volt közben valakije miközben én nem voltam otthon és nagyon várt. Majd miután ez a valaki leépítette és egyedül maradt újra kezdett kedvesen beszélni velem és teljesen megváltozott a hozzáállása.

Annyit tudok neked mondani, hogy a volt férjed valószínűleg még mindig szeret, de ha van egy kis esze elkerül messziről. Egyszer már eldobtad őt, egy magára valamit adó férfi ezt nem felejti el.

Azt javasolom neked, hogy szedd össze magad és keress egy másik partnert akit megbecsülsz és szeretni tudod, a többi majd kialakul.

2018. aug. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Uljetek le beszelgesetek

Kiderul

Te pedig menj dolgozni

2018. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ilyen hülyeség miatt barmoltad szét a családod hallod....
2018. aug. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki szereti a családját akkor nem dolgozik állandóan. Sokan vannak akik szererik a munkájukat. El kell dönteni mi a fontosabb. Főleg egy kicsi gyereknél az anyukának is jól jött volna segítség.

Itt más godnok is voltak. Menekült otthonról és a munka csak kifogás.

2018. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

13-as:


"Nálunk is hasonló okokból lett vége a 10 éves kapcsolatunknak annyi kivétellel, hogy nem voltunk házasok, de van 2 közös gyerek. Az exem mindent az én nyakamba varrt és elhitette velem, hogy miattam romlott meg a kapcsoltunk miközben otthon volt a gyerekekkel. Aztán kiderült hogy volt közben valakije miközben én nem voltam otthon és nagyon várt."


Ez sajnos sok ember tipikusan rossz válasza a kognitív disszonanciára. Nyilván szemét dolog megcsalni a párját, viszonyt folytatni a háta mögött, folyamatosan hazudozni. De azt nagyon kevesen képesek felvállalni saját maguk előtt, hogy igazából ők követtek el szemétséget. Sokkal könnyebb az ember lelkének, ha saját magát is becsapja, és inkább a körülményeket, a másikat hibáztatja a saját hibája miatt is. Nincs olyan ember (a pszichopatákon kívül), aki jó szívvel csalja párját, válik el tőle, amikor a párja egy jó ember, jó házastárs, jó szülő, stb. Sokkal könnyebb a lelkének, ha ezt egy szemét társsal teszi meg. Na ezért voltál te a hibás mindenért. Aztán van még egy ezzel összefüggő dolog: a régi fénye megkopott és az új varázsa. A régi, bevált, megszokott már kicsit unalmas, a hosszú idő alatt sokkal több hibára derült már fény, sokkal több kisebb-nagyobb sértés raktározódott el az ember fejében, amit hajlamos felnagyítani a pozitív dolgok rovására. Ezzel szemben ott van az új varázsa, ahol még csak a jó dolgokat látja, idő se volt még arra, hogy a létező negatív dolgokkal is találkozzon. Az újnál viszont a "rózsaszín köd" miatt is hajlamos az ember a pozitívumokat felnagyítani, a negatívumokat meg elbagatellizálni. Aztán miután megtörtént a "váltás", jóval később derül csak ki, hogy nem csinált jó üzletet, és az esetek többségében ilyenkor már túl késő mindent visszacsinálni. Nehéz ügy, de sajnos az emberek nagy többsége nincs tisztában ezekkel a pszichológiai dolgokkal, és hajlamosak bedőlni a csábításnak, rossz döntést hoznak, amit utólag már megbánnak, de nem lesz lehetőségük korrigálni a hibát.


36F (hasonló cipőben járó, elhagyott férj)

2018. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek válasz (előző is én voltam):


Hát jó nagy hülyeséget csináltatok, az biztos. Szerintem ezért tényleg nem kellett volna elválnotok, talán meg lehetett volna beszélni, és közösen megoldást találni a problémákra. De lehet, hogy ekkora pofonra volt szüksége a volt férjednek, hogy észrevegye, valami nagyon nem jó irányba megy. A leírtak alapján még mindig szeret téged, és talán nyitott is lenne az újrakezdésre. Ha egyikőtöknek sincs új párja, akkor még van esélyetek. De ezt nem szabad elkapkodni, és egymás karjaiba esni "hirtelen felindulásból." Beszélgessetek sokat, próbáljátok meg helyrerakni a dolgokat, hogy mi miért történt, ki miben hibázott, ki mit bánt meg azóta, ki mit változott azóta. És ha nagy az egyetértés, és megvan még a szikra köztetek, akkor új alapokon megpróbálhatjátok újraépíteni a kapcsolatotokat. De újra összeházasodni szerintem nem sok értelme lenne, azt nem szabad erőltetni.

2018. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tudom miért lettek ilyenek a mai nők, s azért írom, mert 90%-ban ők válnak el, de egyre apróbb dolgokért. Azzal azért tisztában vagy, hogy ez nem olyan, h megsértődtem, s elválok. Nem jól áll a férj frizurája, akkor elválsz? Ha otthon van, az lesz a baj, elválsz? ha nem lesz pénz, elválsz? Mindenre ez lesz majd a megoldásod? Te mit tettél bele a kapcsolatba? Most komolyan kérdezem, kihajítottad az ablakon, eldobtad magadtól, most meg hülyét akarsz belőle csinálni? ha holnap szépen mosolyog a szomszéd, aki munkanélküli nőtlen, a férjed meg leterhelt lesz a munka miatt, hogy megadja nektek a legtöbbet, akkor megint elválsz? Esetleg a szomszédhoz bútorozol? Neked nem házasság kell, hanem pszichológus.
2018. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!