Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás beadása után kötelezhető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás beadása után kötelezhető a feleség a kiköltözésre, ha a házassági szerződésben az szerepel, h nem tarthat semmilyen jogcímen igényt az ingatlanra és a hozzá kapcsolódó javakra?

Figyelt kérdés

Sajnos feleségemnek nem tetszett semmi amit adtam az életben neki. 10 éve voltunk együtt (2éve házasok), a kapcsolat egyre rosszabb lett, ami abban nyilvánult meg, hogy én egyre többet adtam, ő egyre többet követelt, s a végére már oda jutottunk, hogy őt nem érdekeli semmi velem/velünk kapcsolatban, s semmi sem elég jó. Dolgozik, de mind magára költi. Elmondása szerint, azért akar vállni, mert velem nem lehet szórakozni, mindent tönkreteszek... Takarítani nem takarít, segíteni nem segít. 10 év alatt alig kb semmit sem adott bele a rezsibe, az életvitelbe sem nagyon (maximum 2-3 esetben valamit). Mindent veszekedésnek illetve provokációnak vett tőlem, s ezért válni akar. Amikor azt éreztem, hogy ez már nagyon veszélyes így házastársi viszonyban, 60milliós ház, autó, jómód, sokat güriztem érte mind házasság előtt, mind közben, akkor írtunk egy házassági szerződést ügyvéddel ellenjegyezve, amiben kikötöttük, hogy semmilyen jogcímen nem tart igényt a házra. Vihet belőle bármit (ez nem érdekel), de magát a házat nem. Mikor meguntam ezt az egészet, én már többet nem tudok tenni kettőnkért, akkor mondtam neki, rendben legyen (mert ő nem adja be a keresetlevelet, s kimanipulálja h én intézzem ezt is mint mindent...) akkor mondtam neki, beadom, de akkor költözzön el, amire azt mondta nem, majd ha a bíróság kimondja a válást. Most vagy meg akar szívatni, s megjelenik itt 1 fickóval, aminek a vége az lesz h agyonütöm mindegyiket, vagy nem értem a célját. Megteheti ezt, hogy nem költözik el a válás beadásakor? Én fizetem a rezsit, én állok mindent, én intézek mindent az ingatlannal kapcsolatban, s a szerződésben is az van el kell hagyni válás esetén a házat, akkor miért tartsam el még kb fél évig?

köszönöm a választ.



2018. szept. 9. 23:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, lehet nem kötelezheted, de ha ennyire nem tudod elviselni, akkor egyszer amikor nincs otthon, gyorsba a legfontosabb dolgait megfogod, össze pakolod, aztán pedig zárat is cserélsz az ajtóban, a cuccait meg kiteszed a ház elé.

Jobb ötletem nincs.

2018. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

Csak egyet nem értek, hogy a fészkes fenébe tudtál 10 évig elviselni egy ilyen élősködő, semmirekellő nőszemélyt? :D Áruld már el?

Meg amúgy mi a fenét dolgozol te, hogy 60 milliós házad van, neked ez kicsit sántít, már bocsi :D

Remélem nem csak unalmas pillanataidba kitaláltál valami kamu sztorit.

2018. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
s ha ezután mondjuk összetöri az ajtót? vagy kárt tesz vmiben az udvaron? esetleg lehet jogi következménye ha zárt cserélek? rendőr akármi? ez gerinctelenség tudom, csak jobb félni mint megijedni, mert sajnos valami baj van vele :| pl: mikor virágot küldtem utoljára munkahelyére, megalázó volt számára mert rossz a színe, azt én voltam a szemét, mert 9 év alatt nem tudtam megjegezni h azt a színt utálja... vagy ha csokit hoztam neki, akkor pont rossz ízűt :) stb.. az ajtókat, meg használati tárgyaim tönkretételétől meg nem riadt vissza, amikor "megalázom". ezért kérdezem ezeket...
2018. szept. 9. 23:59
 4/20 A kérdező kommentje:
programozó vagyok, vállalkozó és alkalmazott is, és van 1 nagy hitelem is amit fizetek, előtte meg lakásom volt amit jó áron eladtam és fogtam rajt. így jött össze...
2018. szept. 10. 00:00
 5/20 A kérdező kommentje:
hogy bírtam elviselni? állandóan bűntudatot keltett bennem, hogy minden az én hibám, azt szerettél volna megfelelni a feleségednek. egyébként átírja a múltat, bünbaknak néz, csak elvár, kissé nárcisztikus féle...
2018. szept. 10. 00:01
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, ha jogilag nincs köze a házhoz semmilyen formában, akkor igazából a te tulajdonod csak, így ha úgy döntesz, hogy nem akarsz vele élni; szerintem kiteheted a szűrét.

Ha meg kárt tesz, feljelented a rendőrségen garázdaságért. Megmondod, hogy válni akarsz, és mivel nem volt semmilyen joga a házhoz, kizártad őt, amiért ő ezt ezzel bosszulta meg.

2018. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"mire azt mondta nem, majd ha a bíróság kimondja a válást"


Igen, ezt megteheti. Hazastarsat a kozosen lakott ingatlanbol nem lehet kitenni.

2018. szept. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
de miért kell akkor csak az egyik félnek viselni a költségeket addig? erre nincs valami törvény?
2018. szept. 10. 00:14
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha a te neveden vannak a közüzemi díjak, akkor rajtad fogja a szolgáltató követelni, ha elmaradás lesz. Pláne, ha a ház is a te tulajdonod.

Én nem vagyok jogász, csak próbálok logikusan gondolkodni. Indulj ki a következőkből:

Amíg a bíróság ki nem mondja a válást, addig jogi értelemben házastársak vagytok. Házastársaknál vagyonközösség van, tehát nincs olyan, hogy ezt fizesd te, mert akkor leszünk egyformán.

Figyu, ha nincs gyerek, ha közös megegyezéses lesz a válás, akkor hamar kimondják. Ezt már bírd ki!


Amúgy, azt nem értem: 8 évig együtt voltatok, és nem derültek ki ezek a rossz tulajdonságai? Vagy úgy vetted el, hogy már akkor is tele volt a tököd vele? Mert az még furcsább.

2018. szept. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Na jó, takarodjatok már az isten fa...zába ezzel a lepontozással most már gyökerek. Nem unjátok még?
2018. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!