Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet a válást túlélni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a válást túlélni? És ez a helyzet mennyire elitelendo?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon rossz házasságom. Igazából a fő probléma mindig is az volt, hogy ahogy osszehazasodtunk, ő megváltozott. Nem foglalkozott velem semmit, neki természetes volt, hogy én ott vagyok neki. Én mindent csináltam a munka mellett, ő semmiben nem segített. Aztán végül elegem lett. A sokadik atbeszeles után sem lett változás, így kimondtam én, hogy legyen vége. Mind a kettőnket nagyon megvisel a dolog, nem így terveztük és baromi nagy csalódás ez az egész. Aztán a munkahelyemen az egyik kollégámmal sokat beszélgettünk a rossz házasságomrol és azon kaptuk magunkat, hogy egyre több időt töltünk együtt, egyre többet keressük egymás társaságát. Bevallom, beleszerettem és ő is belém és ez megadta a kezdő lökést ahhoz, hogy legyen erőm meglépni, amit egyébként is meg kellett volna előbb vagy utóbb. Tehát ez a dolog is kozrejatszott persze abban, hogy végre sikerült kimondanom, hogy el akarok válni.

De nem konnyebbultem meg. Nem érzek felhőtlen boldogságot, sőt! Szörnyű, hogy elvalt nő leszek, szörnyű, hogy a férjemet megbantottam, hogy kimondtam, amit igazából ő nem tudott. Iszonyúan nagy kudarcnak elem meg ezt az egészet. A kollégámmal, illetve mostmar a mondhatom azt, párommal megbeszéltünk, hogy nem mondjuk igazán senkinek, hogy mi együtt vagyunk. Aki látja, az oké, de konkrétan nem hirdetjük ki. Ezáltal viszont úgy érzem, kicsit őt is bántom, mert tudom, hogy ő nagyon szeretné, hogy normálisan tényleg egy pár legyünk.

Mielőtt valaki írná, nem szeretnék a férjemmel kibekulni, de nagyon szeretem ettől függetlenül emberileg és nagyon fáj, hogy tönkretettem az életét.

Voltatok így? Mikor fogom azt érezni, hogy igen, jó döntest hoztam és mikor tudok boldog lenni az új párkapcsolatban?



2018. nov. 4. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

A mártírkodásnak semmi értelme!

Nézd... a dolgok nem mindig úgy sikerülnek, ahogy szeretnénk! Azért nem érdemes fenntartani egy házasságot, hogy ne érjen csalódás és kudarc minket. A férjednek is jobb így, mert végre van lehetősége hogy változtasson magán és megtalálja azt a nőt, akivel jobban fognak együttműködni! Az azért elég nagyképű hozzáállás, hogy egy válással tökreteszed más életét. Ugyanmár!

2018. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Kezdetnek ugy elheted tul, ha megszabadulsz az ilyen "tonkretettem a ferjem eletet" c. ostobasagoktol. Nem tetted tonkre az eletet, ha valami tonkrement, az miatta ment tonkre, hiszen elmondasod szerint tobbszor atbeszeles utan is szart bele a hazassagotokba. Akkor ezen te mit tettel tonkre? O hagyta, hogy mindent te csinalj, o nem volt partner neked az eletben elsosorban, es te ezert dontottel ugy, hogy nem akarsz a szamara tovabb csicskat jatszani munka mellett. Amint ezt felismered, boldog leszel. De ahhoz le kell venned a sajat valladrol mas phaszsagat, meg ha az a mas a ferjed is.
2018. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pedig a férjemen pont azt láttam, mikor közöltem vele, hogy épp most dől össze az egész élete, amit együtt elertunk, felépitettunk.
2018. nov. 4. 10:44
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából talán pontosan azért is van ennyire buntodatom, mert ugye nekem van már valakim. És nem érzem magam igazán korrektnek emiatt.
2018. nov. 4. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem tökéletesek. Miért akarnád azt a látszatot kelteni, főleg olyan emberek felé, akiknek nem tartozol magyarázattal, hogy te egy csúcsszuper férj és feleség vagytok?

Hoztál egy döntést, nem úgy sült el, ahogy vártad. Próbálkoztatok, de nem jött össze.

Neki is esélyt adsz arra, hogy boldog legyen, illetve te is megkapod a lehetőséget.

2018. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetlen dolog, amiért nem érzed a "felhőtlen boldogságot", az, hogy nem egy harmadik személy (jelen esetben a munkatárs) befolyása nélkül hoztad meg a döntést.
2018. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, az eszem tudja, hogy jól döntöttem, csak a szívem nem. És azt nem értem, miért nem érzem azt a megkönnyebbülest, amit olyankor érez az ember, ha kilep egy rossz kapcsolatbol.
2018. nov. 4. 10:50
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
"Pedig a férjemen pont azt láttam, mikor közöltem vele, hogy épp most dől össze az egész élete, amit együtt elertunk, felépitettunk." - akkor lett volna szives tenni ezert a szamara rendkivul ertekes eletert, amikor meg lehetett volna, a golyoi meresztese helyett. O azt valasztotta hogy szarik bele, szoval valojaban ennyire volt fontos neki.
2018. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

"Nem érzek felhőtlen boldogságot, sőt! Szörnyű, hogy elvalt nő leszek, szörnyű, hogy a férjemet megbantottam, hogy kimondtam, amit igazából ő nem tudott. Iszonyúan nagy kudarcnak elem meg ezt az egészet."


Szerintem neked igazából az fáj, hogy a külvilág és a saját mintáid szemében nem az "elvárt" módon teljesítesz. Őszintén: jobb lett volna egy rossz házassában sínylődni, csak azért, hogy ne legyél "elvált nő"? Nonszensz.

Igen, valakinek ki kellett mondania, hogy ez így nem működőképes!

A férjednek is gondolom lett volna számtalan esélye, hogy javítson, mégsem tette. Mindenki úgy jár, ahogy megérdemli és amennyi energiát tesz a dolgokba.

2018. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudod ahoz hogy ez így történt szerintem ő nagyban hozzájárult! Nyilván senki sem tökéletes de nem mindegy ki milyen százalékban okolható egy kapcsolat haláláért.


Egy bölcs mondás szerintem hogy mindenki magának kapargatja a gesztenyét. Ő így kaparta...

2018. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!