Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás-bonyolult helyzet. Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás-bonyolult helyzet. Nem szeretnék zűröket. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Közös megegyezéssel szeretnék válni,és elvileg a férjem is benne van. De nem bízok benne,mert ő az elhagyott-ő meg bennem nem bízik valószínűleg. Beszéltünk a minap és miután megnyugodott,hogy nem akarom megkopasztani,csak azt vinném ami az enyém volt, már együttműködőbb.

De a dolog nem ilyen egyszerű:

Nos, benne él a remény a folytatásra.Elfogadta, hogy elrontotta a dolgokat,megértette,hogy most nem kell nekem és a bizalom visszaszerzéséhez idő kell. De nem akarom,hogy napi szinten írogasson,keressen segítség címszóval,hogy ajándékokat adjon-viszont gáncsoskodhat sértetten ha nem fogadom el a szívből jövő ajándékait (volt ilyen)Egyre jobban látom,hogy nem kap később se esélyt,mert ugyanaz a rám telepedős ember aki volt,erőszakosan belenyomul az életünkbe és nem lehet neki nemet mondani.

Ugyanakkor fél, hogy esetleg megkopasztom a válóperben, de megnyugtattam,hogy nincs ilyen szándékom.Hogy ő mit vehet el tőlem,nem tudom,csak a gyerekkel tud bepróbálkozni talán...de mit? Nem az övé.

Akkor is elválasztanak elsőre,ha van ugyan gyerek, de nem az ő gyereke?

Ha kerek perec azt mondom,hagyjon békén minket, bekeményíthet valahogy?mondjuk hiába van beadva a közös megegyezés,nem jön el a tárgyalásra és meghiusul a válás?

Aggódhatok,ha zaklatni fog.ÉS ugye a közös megegyezésnél oda van írva,vagy íratja,hogy "a váláshoz vezető okok feltárása nélkül kérjük a bontást." Akkor ezt én se szeghetem meg,ha gáncsoskodik?

Gondolkozom rajta,nem volna-e egyszerűbb ha én adom be a keresetet,mert most ő bízott meg ügyvédet,aki szakszerűen megírja,és majd elém teszi,hogy én is írjam alá.Csakhogy nekem nincs ügyvédem és nem akarok olyat aláírni amiből esetleg bajom lesz. Gyakorlatilag fordított a dolgon: bár én hagytam el és válnék most olyan mintha ő adná be.! Én úgy érzem korrekt voltam, mert ha én adom be,bizony megírhatnám azt a sok kellemetlen dolgot,amit át kellett élnem nekem és a gyerekemnek, de felajánlottam,hogy ettől megkímélem,ha közös megegyezéssel válunk. Sőt nem követelek pénzt,holott jelentős fizetése volt és autótis vett,az közös szerzemény.Örülhetne,hogy így intézem. De ismerem milyen,nem fog békén hagyni, ha mondjuk megtudja,hogy a jövőben se számítson köztünk semmire.



2015. aug. 20. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, mert az én exem is ilyen, hogy valamilyen szinten még "igény tart" rám. Annak ellenére, hogy élettársa van... érzelmi kötelék már rég nincs köztünk, mégis rendelkezni szeretne az életemről, bele akar szólni, elvárja, hogy álljak rendelkezésére, mint a gyermeke anyja (pl. ha ő van a gyerekkel, akkor is gondoskodjak mindkettőjük szükségleteiről...).

Idővel megtanultam meghúzni a határokat, kiállni magamért, elmondani, ha valami nekem már sok, ha korlátozva érzem magam. Csak így lehet...

Végleges megoldást pedig az hozott, hogy lett új párkapcsolatom, és akkor belátta, hogy nincs keresnivalója az életemben.

2015. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem az o gyereke akkor a gyerekhez semmi koze nincs. Ez igy nem befolyasol semmit a birosagon. A targyalasokon annak kell mindig megjeleni aki beadja, a masik fel egyszer sem jelenik meg akkor is kimondjak a valast. Olyan nincs, hogy ugyved altal irt kereset levelet mindketten alairjatok, az csak a beado fel keresete a masiknak semmi koze hozza. Csak a targyalason nyilatkozhat ugy, hogy egyet ert vele vagy sem. En nem latok ebben a valasban bonyolult helyzetet, vagy nem irtal le minden fontos reszletet.
2015. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bíróságot nem érdekli,hogy miért akartok válni,hogy kinek a hibája.Idén váltam el én is.A lényeg,ha az első tárgyaláson megjelentek,akkor megkérdezi mind a kettőtöket arról,hogy láttok-e még esélyt arra,hogy kibéküljetek,ha kijelentitek,hogy nem,akkor ő ezt jegyzőkönyvbe veszi,és sztem el is választ,nem tudom pontosan,mert nekünk két tárgyalás volt,mert vannak közös gyerekeink.
2015. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szabályszerű idézésen nem jelent meg az alperes két első tárgyaláson sem, és nem is értesítette a bíróságot vagy engem.

A3.tárgyalásra két tanut kell vinnem,és leírni mi vezetett a házasság romlásához,ezt beadni. Két tanu elmondja,hogy hónapok óta nem tartom a kapcsolatot alperessel és végérvényesen befejeztük. Akkor elválasztanak?

Vagy a férjem ezt követően cáfolhat egy köv. tárgyaláson?

Bizonyítási eljárás mindenképpen indul, vagy csak ha megjelenik májusban is?

Egy év házasság után néznek közös vagyont?

(Csak a jövedelmünk lehet ennek tárgya)

2016. ápr. 1. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!