Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A segítségeteket/tanácsotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni. A helyzet a következő: egy rokon kisgyermekről nem gondoskodnak megfelelően a szülei. Én mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy közeli rokon kisbabájáról van szó. A szülők folyton marják egymást, a házasságkötés csak a gyerek érkezése miatt történt.

A gyerek 2 hónapos, az "anyuka" amióta megszült, hétvégén másodszor költözött más városban élő nagyszülőjéhez. A kapcsolatuk folytán ez kb. az ezredik széthurcolkodás.

Nem szoptat, antidepresszánsokat szed.

Apuka várja vissza a anyukát minden egyes alkalommal.


A gyerek ilyen környezetben nem nőhet fel.

Én, mint rokon, mit tehetek? Jelenthetem a hyámügynél, hogy a gyerek veszélyben van?


(az apa testvére vagyok, jobb belátásra, válásra nem lehet bírni az öcsémet. A gyereket viszont szeretném biztonságban tudni.)


Mit tehetnék?


2017. okt. 30. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szólni kell a gyermek vedelemnek

Esetleg örökbe fogathatnad

Vagy elveszik az anyjától, talan az volna a legmegfelelőbb, mert ilyen felelőtlen anya az nem igazi anya

2017. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tudsz tenni, mert a testvérednek megfelel így. Szerintem így, ha ő nem akar válni hiába jelented be a gyermekvédelemnél, bár egy próbát megérne azért szerintem. Menj be szerintem. Az lenne a megoldás,ha elválna, kérné a felügyeleti jogot. Örökbe fogadni nem tudod, csak akkor ha mindkét szülő lemond róla, és még akkor sem 100%, hogy Te kapod.
2017. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy 2 hónapos babát nagyon nehezen vesznek el az anyjától. Ha úgy látod, hogy a pici veszélyben van, jelentsd a gyámügynek, de ha az állításod nem tudod bizonyítani, nem nagyon fognak semmit csinálni. Próbálkozhatsz még a családsegítőnél is.
2017. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy örökbe akarom fogadni, mert vannak szülei (ha nem lennének, nyilván magamhoz venném, és tisztességesen felnevelném).

A gond azzal van, hogy ilyen környezetben esélye sincs annak a picinek egészséges felnőtté válnia.

A családsegítôbe mindenesetre bemegyek, és bejelentést teszek, még mielôtt valami nagyobb baj történne.

2017. okt. 30. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj, hogy a lelki megpróbáltatásokat a gyámügyesek magasról lesz.ják.. Amíg nincs életveszélyben a gyerek, addig sajnos nem fogják elvenni az anyjától. Egy pár hónapos csecsemőt pedig az apánál is csak nagyon kicsi eséllyel fognak elhelyezni válás esetén. Évekig lehet róla pereskedni, rámegy a gatyája is.
2017. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Sajnos ettől félek én is. :|
2017. okt. 30. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyámügyes voltam 28 évig, és ugyan biztos vannak kivételek, de nem sz@rtunk magasról a bejelentésekre.


Amit leírtál még nem foglalja magába azt,hogy a kicsi az anyánál veszélyeztetve van. Nem állítom az ellenkezőjét sem, de arról nem írtál,hogy a testvéred mit tesz azért,hogy esetleg béke legyen a családban, miért is költözik folyamatosan az anya, és miért vállalták a gyereket ha már korábban is ezerszer költöztek külön.


Ha az anya antidepresszánst szed vélhetőleg nem is szoptathat. A baba 2 hónapos, a védőnőnek rendszeresen járnia kel Hozzájuk, ha veszélyt észlel jelentenie kell.


Bejelentést tehetsz a hivatalban, gyermekjóléti szolgálatnál, de megkeresheted a védőnőt is, én inkább ezt tenném kezdő lépésként, hiszen Neki látnia kell a helyzetet.


A kicsi apukája is tehetne lépéseket ha úgy látja,hogy a gyereke veszélyeztetve van, az kevés, ha csak várja vissza a családját.

2017. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha mindkettőnek leordítanád a haját, hogy viselkedjenek felnőtt emberként, szülőként, és oldják meg a gondjaikat, mielőtt tönkreteszik a gyereket.

Most ugye az a gondos, hogy véleményed szerint az anyja nem alkalmas a gyereknevelésre. Válás után pedig kizárólag az anyja lesz vele, aki még mélyebb depresszióba esik. A tesód meg nyögheti a gyerektartást, miközben alig látja a saját gyermekét.

Ez egész pontosan kinek lesz jó?


Nekik nem gyámhivatal kell meg balhé, hanem segítség, hogy a házasságot rendezzék! Családállítás, párterápia, és kettesben töltött idő!

Ha segíteni akarsz, akkor vállald be a picit egy pár órára havonta egyszer, hogy tudjanak beszélgetni.

2017. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szules utani depresszioban szenved..amugy meg fogadni mernek hogy imadja a kicsit.. Tudod milyen erzes elvenni egy anyatol a gyermeket.. Nekem is van gyerekem es ha valaki megprobalna elvenni azert mert gyogyszert szedek ami a jobbik eset mert ha nem szedne az nagyobb baj lenne akkor nem allnek jot magamert az biztos..
2017. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább segíts nekik rendbe hozni az életüket,mint,hogy azon mesterkedj,hogy a gyereket vegyék el tőlük...eszednél vagy???
2017. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!